Zobacz pełną wersję : Mała moc i ciężko pali


ewenement39
17-03-2006, 22:46
Mam już tego dosyć. Ciężko pali jak jest zimny i ma mało mocy. Zamontowałem zaworek powrotny. Sprawdziłem świece. Ustawiłem prędkość obrotową biegu jałowego, dawkę minimalną, przyśpieszoną prędkość biegu jałowego. Wymieniłem przewody paliwowe. Sprawdziłem przyspieszacz i zawór od niego, który mieści się na pompie. Wtryski powinny być raczej ok. nie kopci na czarno ani niebiesko. Jedna rzecz, jaka mi pozostała to rozrząd.
Jeśli ktoś ma pomysł, co oprócz rozrządu może być to bardzo proszę o info.

wujek75
18-03-2006, 06:44
Przede wszystkim sprawdź ustawienie rozrządu by wiedzieć, że jest dobrze ustawiony.

Co do tej blokady to wystarczy, że dysponujesz okrągłym prętem o średnicy 6mm - jeden do wsunięcia w otwór w kole na wałku rozrządu a drugi w kole pompy. Ich długość to minimum 8-10cm - wtedy można je i dobrze wcisnąć i jest za co łapać przy wyjęciu. (wałek rozrządu możesz też blokować płaskownikiem grubości około 5mm ale wtedy musisz ściągnąć pokrywę zaworów).

Co do blokady służącej do ustawienia położenia wału to musi być ona dokładnie dorobiona na wzór tej książkowej - inaczej nie ustawisz wału jak trzeba!

Uważaj przy ustawieniu wału! Nie próbuj wkręcać blokady bez wcześniejszego cofnięcia (obrócenia) wału o jakieś 25 stopni - jest to bardzo ważne - tu błąd popełnia bardzo wielu mechaników!

Opis i fotki wcześniej Ci wysłałem, więc krok po kroku zrobisz to sam :fcp4 .

Jeżeli objawy dalej będą się utrzymywały to ponownie poszukiwania usterki zacznij od sprawdzenia kompresji. Co do pompy przyjrzyj się czy nie przykopca szarym dymem po lekkim rozgrzaniu silnika - może to być też na wolnych obrotach - co sugeruje niesprawność pompy.

Powodzenia :fcp1

ewenement39
19-03-2006, 22:34
Uważaj przy ustawieniu wału! Nie próbuj wkręcać blokady bez wcześniejszego cofnięcia (obrócenia) wału o jakieś 25 stopni - jest to bardzo ważne - tu błąd popełnia bardzo wielu mechaników!

Może jestem całkiem tępy, ale, o co chodzi z tym cofaniem wału? Kiedy mam go cofnąć jak będzie zdjęty pasek?
Najlepiej to bym chciał abyś wujek wysłał mi numer tel. To bym zadzwonił i się zapytał o kilka rzeczy ewenement39@tlen.pl
Pozdrawiam