Zobacz pełną wersję : po wymianie termostatu problem ze wskaznikiem temperatury


Michael
18-03-2006, 15:37
witam. przed chwila wymienilem termostat wszystko pieknie, skrecilem nic nie cieknie jest OK ale.............na wskazniku temperatury na desce rozdzielczej wskazowka wychyla sie PONAD czerwony kwadracik !

co sie stalo?
padl czujnik? trzeba nowy? ile kosztuje?

dodam ze nawet resetowalem kompa bo myslalem ze to pomoze niestety NIC :(

mk3, 1.3 monowtrysk 94 rok

Malinka
18-03-2006, 16:36
Witam. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w mondeo sa dodatkowo 2 czujniki. 1 jest do komputera i odpowiada miedzy innymi o wlaczeniu wiatraka chlodnicy, a 2 odpowiada za wskaznik temperatury na desce rozdzielczej. Moim zdaniem ten 2 czujnik moze byc do wymiany. Ilosc plynu rozumie ze jest w normie i odpowietrzony uklad.

Pawel
18-03-2006, 16:38
Prawdopodobnie cos źle złozyłeś.

Adam_2000
18-03-2006, 16:41
... wskazowka wychyla sie PONAD czerwony kwadracik !
Albo uwalony czujnik, albo przerwa w kablach.

Michael
18-03-2006, 21:24
Prawdopodobnie cos źle złozyłeś.

a co moglem zle zrobic?

rozkrecilem obudowe, wyjalem stary termostat, wlozylem nowy i tyle.
weze wszystkie podlaczone, skrecilem itd.

jak ogladalem ten czujnik u siebie to ta gumka ( zielona ) lata na nim jak szmata a ten koniec co sie na niego naklada ten kabelek jest takie chocby luzny i lata we wszystkie strony

Pawel
18-03-2006, 21:27
a co moglem zle zrobic? odwrotnie termostat (obrócony o 180st.), ale pewnie to nie bedzie to.jak ogladalem ten czujnik u siebie to ta gumka ( zielona ) lata na nim jak szmata a ten koniec co sie na niego naklada ten kabelek jest takie chocby luzny i lata we wszystkie stronyto zdejmij i popodginaj blaszki w konektorze i załóz tak aby nie latał.

Michael
18-03-2006, 21:36
jesli chodzi o te 180st to chodzi Ci o to ze "do gory nogami" ??

wsadzilem go powiedzmy sobie sprezyna na dol

a moze popelnilem blad bo moze trzeba go odpowiedno ustawic czy jak?

Adam_2000
18-03-2006, 21:53
jak ogladalem ten czujnik u siebie to ta gumka ( zielona ) lata na nim jak szmata a ten koniec co sie na niego naklada ten kabelek jest takie chocby luzny i lata we wszystkie strony
No to masz odpowiedź ! :)
Zamawiaj czujnik u Jacka i po herbacie ;)

Michael
18-03-2006, 21:56
dodam jeszcze ze wlozylem termostat w to gniazdo w silniku po prostu go tam wcislem

jackrzec
19-03-2006, 08:00
Pod termostatem, do bloku silnika jest wkręcony czyjnik - zobacz, czy czasem się nie zsunał z niego kabel - to jest pojedynczy przewód. Ewentualnie padł sam czyjnik - koszt nowego to jakieś 12-15 zł - tylko kup o takim samym kolorze

Michael
19-03-2006, 10:53
napiszcie mi jeszcze czy dobrze zrobilem wkladajac ten termostat w "silnik" bo dzisiaj mam trase okolo 70km i musze wiedziec czy nic sie nie stanie z bryka ;]

[ Dodano: 2006-03-19, 15:55 ]
?? no panowie :fcp3

Malinka
19-03-2006, 17:13
sprawdz tak. niech pochodzi troche az ci temperatura podskoczy na wskazniku az do czerwonego i dotknij silnik. jezeli jest cieply tylko to znaczy ze wskaznik przeklamuje, a jak jest naprawde goracy kupiles zepsuty lub zly termostat. moze byc zamkniety na stale i dlatego sie grzeje

Michael
19-03-2006, 17:18
wskaznik temperatury padl. wychyla sie ponad czerwony kwadracik zaraz po uruchomieniu silnika. nawet po krotkiej jezdzie tam zostaje ale temperatura silnika jest OK ( dotykowo ) wiem napewno ze musze wymienic ten czujnik bo sie chyba rozlecial, narazie odpiolem kabelek bo mnie wkurzal wskaznik na desce.

kicek78
22-03-2006, 09:00
Witam. Maiłem dokładnie takie same usterki jak twoje. Powymieniałem wszystkie czujniki termostaty bezpieczniki itd. Pomogło tylko wymiana zegarów. Prawdopodobnie przepalił sie jakis drucik od wskaźnika temperatury na desce rozdzielczej. Koszt zegarów na szrocie około 50.

Michael
22-03-2006, 12:20
u mnie bylo tak:

uszczelki w obudowie termostatu juz nie bylo - zgnila albo sie utlenila ;]
stary termostat byl w polowie otwarty caly czas - jedna czesc dolegala dobrze w drugiej czesci byl caly czas otwarty ( szpara i to duza )

czujnik temperatury kupilem nowy - wymiana banalna plynu ucieklo mi moze ze 3 kropelki

po skreceniu wszystkiego pojawilo sie ogrzewanie w aucie :hihihi: , temperatura na desce rosnie do literki miedzy O - R jest bajecznie cieplo a gdy podchodzi pod O otwiera sie termostat i rula do chlodnicy jest goraca - czyli prawidlowo wszystko dziala

dzieki za wszystkie sugestie i podpowiedzi