Zobacz pełną wersję : Potrzebuję pomocy z łodzi


szoker
20-03-2006, 17:18
Mam taki problem. Chyba mam zepsuty zaworek odpowietrzania skrzyni korbowej. Objawia się to chyba tym że samochód po przejechaniu ok 500 m na zimnym silniku gaśnie. Znalazłem ten zaworek nowy tylko w ASO i kosztuje niemal 100 zł. Nie jestem pewny czy ten mój jest napewno zepsuty i szukam osoby chętnej do pomocy aby się zamienić na 1-2 dni na owe zaworki aby dokonać testu (mogę poręczyć jakąś kwotą i danymi z dowodu). Jak stwierdzę że mój jest dobry lub zły ten który "porzyczę" oddaję.
Znajdę kogoś do pomocy.
Dodam, że zaworek zdejmuje się w 10 sek i nie potrzeba nic odkręcać.
Zaworek taki jak na zdjęciu mam w swoim fordzie escorcie 1,6 16V Zetec EFI z 95 roku ale podejrzewam że może w innym samochodzie też będzie taki.

Pawel
20-03-2006, 23:19
Możesz mieć kłopot ze znalezieniem pożyczkowdawcy bo przecież na co dzień wszyscy korzystają ze swoich aut. Spróbuj na szrocie... może ktoś się ulituje nad Tobą.
Pozdrawiam.

jumper1
21-03-2006, 08:06
Hmm Ja z przyczyn konstrukcyjnych odpadam, ale podjedz do jakiegos warsztatu ze sklepem z używkami, jak sie dobrze dogadasz to za poreczeniem kwotowym moze Ci wypożyczą.

Adam_2000
21-03-2006, 10:12
szoker, wątpię, żeby ten zaworek był przyczyną gaśnięcia silnika.
Nie musisz nic podmieniać - po prostu go wyjmij, wsadź jakąś przelotową rurkę i sprawdź jak będzie.

szoker
21-03-2006, 15:36
Już sprawdziłem w inny sposób (zatkałem go - bo taką rolę opowinien spełniać) i silnik już nie zgasł.
Jadę kupić nowy 92,60 zł :-(
A ja z tym zaworkiem poruszam się od początku zimy i jakoś nie sprawiało mi to kłopotu w dojechaniu do pracy - poprostu musiałem ponownie uruchomić silnik.

karex
21-03-2006, 17:25
szoker, zapytaj się Jacka może Ci go ściągnie taniej?

szoker
21-03-2006, 21:01
O zaworek Pana Jacka pytałem się już kilka dni temu - do dziś bez odpowiedzi :-(.
Szukałem też w sklepach internetowych ale było drożej. Najtaniej nówkę (bo tylko taką znalazłem) była na ul. Tuwima 88/90.

karex
21-03-2006, 21:31
A bo Jacka chyba nie było kilka dni i pewnie dlatego. Poza tym jest strasznie zaganiany z różnymi sprawami. Zapytaj się go jeszcze raz, jeżeli Ci do jutra nie odpowie. Podaj mu swój VIN, a jak byś miał jeszcze numer tej części to już wogóle byłoby super, a jak nie to w pytaniu podaj mu link do tego tematu (zawsze mu to cośpodpowie - chyba :) ).

Poza tym myślę, że Jacek się nie obrazi za formę Ty, na forum są sami swoi :D
Pozdro ;)