Zobacz pełną wersję : UWAGA na sklep internetowy ABCFORD


bolek-tarnow
09-12-2010, 13:44
niech niniejszy post bedzie przestroga dla wszystkich, ktorzy chca dokonywac zakupow w sklepie internetowym www.abcford.pl otóż zamowilem u nich rolke posrednia paska wielorowkowego - cena 10zl orginal ford - po zlozeniu zamowienia i otrzymaniu potwierdzenia zamowienia dostalem kolejny e-mail z informacja, ze w/w czesc kosztuje 99zl, a nie 10zl jak to widnialo na stronie sklepu. obecnie sklep owszem chce mi sprzedac w/w czesc ale za 3 miesiace, gdzie zadnej informacji nie bylo na ten temat. jest to juz nie pierwszy raz, ze maja bledy w cenach i przy odbiorze okazuje sie, ze jest cena inna w rzeczywistosci np. kolektor ssacy do mojego auta wystawiony byl za 760zl, przy odbiorze okazalo sie, ze cena to 1120zl - uparlem sie i nie popuscilem im, wiec sprzedali za 760zl. kolpak ford 16" cena 65zl, a na miejscu okazuje sie, ze kosztuje 83zl. filtr oleju cena 22zl, przy odbiorze okazuje sie, ze kosztuje 37zl. takich sytuacji bylo wiecej.
podkreslam, ze jest u nich mozliwosc odbierania zakupionych rzeczy osobiscie w siedzibie firmy i nie sa naliczane oplaty dodatkowe za wysylke. wszystkie zakupione rzeczy przez mnie byly kupowane przez sklep internetowy i odrazu zglaszalem odbior osobisty - wszystko zgodnie z regulaminem sklepu.
uwazajcie na tych oszustow!!!

Wojtek
09-12-2010, 13:52
uwazajcie na tych oszustow!!!

Dlaczego od razu " oszustów "....
Może mają błędy na stronie internetowej i tyle.
Przy rozmowie telefonicznej , jakie podają ceny ? Ze strony internetowej sklepu , czy taką jaką trzeba faktycznie zapłacić ?

bolek-tarnow
09-12-2010, 17:37
podaja taka jak faktycznie trzeba zaplacic. oszustów bo to nie pierwszy raz i nie sadze by to bylo przypadkiem i trwalo juz od ok 2 lat (pierwszy raz wtedy u nich robilem zakupy) i na roznych artykulach - klient zamawia dana rzecz, ma odebrac osobiscie, przyjezdza na miejsce, a tu cena 10 razy wyzsza albo pare zlotych - nie no spoko... ale i tak kupi ten produkt, bo jak policzy koszta paliwa w jedna i w druga strone, do tego szukanie innego sklepu, zamawianie, znowu jezdzenie, to woli juz kupic w tym choc go oszukali. nawet jesli jest to przypadkiem, to wlasciciel jest idtiota, a to wszystko zle rzutuje na wizerunek firmy - niedbalstwo, niechlujstwo, brak zaufania klienta do marki sklepu.

Wojtek
09-12-2010, 17:42
niedbalstwo, niechlujstwo, brak zaufania klienta do marki sklepu

Tak powinieneś napisać od początku.
" oszuści " to ciężkie słowo i nie należy Go nadużywać.

Pozdrawiam.

tomi98
09-12-2010, 18:21
to dlaczego robisz u nich zakupy albo sprawdzasz ceny.....ja wychodze z założenia jak ktoś raz mnie naciął lub oszukał daję sobie spokój i raz na zawsze mówię nie !

bolek-tarnow
09-12-2010, 21:48
tylko z tego wzgledu, ze mam ich na miejscu, a ze wzgledu na charakter pracy ciezko mi odbierac przesylki od kuriera, zeby zamawiac z innych sklepow internetowych. ale powiedzialem sobie dosc, nigdy wiecej i postanowilem opisac to na forum jako przestroge dla innych

Struna
10-12-2010, 11:43
jeśli maja adnotację, że ceny na portalu nie sa ofertą w rozumieniu prawa handlowego to możesz sobie psioczyć ile chcesz, ale ma to nijaki sens.

bolek-tarnow
10-12-2010, 14:18
nie ma takiej adnotacji

Struna
10-12-2010, 15:09
jeśli nie ma to możesz żądać wydania towaru za cenę podaną na portalu i muszą Ci za tyle sprzedać.

bolek-tarnow
10-12-2010, 16:57
wiem otym i twierdza, ze mi ja sprzedadza ale dopiero 3 marca 2011r. ;/

maureliusz
11-12-2010, 20:51
wiem otym i twierdza, ze mi ja sprzedadza ale dopiero 3 marca 2011r. ;/
No to czad - ROTFL

Ja miałem z nimi coś innego. Mają na stronie adnotację, że jak znajdę, gdzieś taniej, to obniżą cenę i u nich będzie lepsza cena. Chciałem kupić u nich amortyzatory (komplet+szpargały). Lepszą cenę dostalem w ewcar. Napisałem o tym do gościa, a on napisał: Ceny są jakie są... no comments.

smook
12-12-2010, 23:48
@Struna. To nie do końca tak z tą adnotacją. Realizujesz transakcje zakupu, masz tego potwierdzenie i za tyle masz prawo odebrać towar. Nie masz żadnych adnotacji o różnicach kursowych itp. Pewnie, że nikt nie ma ochoty bujać się o 10zł w sądzie, ale jakby trafić na upartego to pewnie sam sklep miałby niewesoło.
To trochę tak jak z tym gościem na allegro, który licytował jeppa, którego podobno nie miał. Średnio mu się to opłaciło.

pretorian2
17-12-2010, 11:33
coś w tym jest, ja też mam podobne przeboje z tymi burakami bo inaczej nie moge ich nazwać, zresztą czego się dziwić mieszkam w Polsce, ceny mają dobre, ale
nic poza tym, wole dać więcej komuś komu zależy, żeby sprzedać, moze rynek kiedyś sam zweryfikuje w końcu.

maureliusz
15-01-2011, 14:19
ABCFORD - żenuła!
Dzwonię do nich: filtr powietrza 32zł, filtr oleju 30zł (dokładnie jak ceny na necie). Przyjeżdżam... filtr powietrza 36z l, filtr oleju 34zł - Pan twiedzi, że to w związku z Vatem...

NIE POLECAM! A RACZEJ POLECAM OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM oszustów!

misiek
28-01-2011, 14:51
@Struna. To nie do końca tak z tą adnotacją. Realizujesz transakcje zakupu, masz tego potwierdzenie i za tyle masz prawo odebrać towar. Nie masz żadnych adnotacji o różnicach kursowych itp. Pewnie, że nikt nie ma ochoty bujać się o 10zł w sądzie, ale jakby trafić na upartego to pewnie sam sklep miałby niewesoło.
To trochę tak jak z tym gościem na allegro, który licytował jeppa, którego podobno nie miał. Średnio mu się to opłaciło.

To sklep, w którym dokonujesz zakupu poprzez internet, a nie tylko strona zawierajaca informacje handlowa.

Pinki
31-01-2011, 21:01
ceny w internecie mają inne, niż stacjonarnie - co w tym dziwnego ?
zamawiasz przez internet masz cenę z netu zresztą chyba nawet mają notkę, że ceny tylko po zamówieniu w internecie.

jak wolisz tradycyjnie i tanio to idź do sklepu z np. komórka z netem i zrób zamówienie przez sklep internetowy stojąc przed kasą

misiek
01-02-2011, 08:18
Pinki, ja opsiana sytuacje rozumiem zgloa odmiennie niz Ty. Co opisalem. Zamawiasz przez internet z odbiorem osobistym i okazuje sie ze masz inna cene niz miala byc... Ty opisujesz zupelnie inna sytuacje.

Pinki
01-02-2011, 08:37
Ale Michał, nie musimy być jednomyślni :)

misiek
01-02-2011, 08:38
Owszem, ale autor jasno opisal sytuacje, a Ty opisales inna.

Pinki
01-02-2011, 09:05
no ja opisałem zgoła odmienną - bo nie podoba mi się, że ktoś kogoś nazywa oszustami.
Myśle, że o oszustwie można by mówić jak by kupił kołpak made in china a nie Forda

misiek
01-02-2011, 09:21
A jak nazwac ta opisana przez niego sytuacje ?
Skoro deklarujesz i umozliwiasz mi przez wlasna strone internetowa zakup czegos za 50 zl, a gdy przyjezdzam odebrac zakupiony towar okazuje sie ze mam zaplacic 20 zl wiecej, to wg Ciebie jest to poprawne zachowanie ?
Ja nie analizuje czy autor mowi prawde czy nie :) Teraz dopiero zauwazylem ze chodzi o naszego focusa... Z ktorym osobiscie nie mialem zadnych problemow. Nie wiem czemu myslalem, ze chodzi o jakis sklep z Tarnowa.

Pinki
01-02-2011, 09:29
Po pierwsze to bezsensu kupować gdzieś części skoro można zamówić u mnie a ja Ci nawet przywiozę :)

A co do ABC na razie mamy głos jednego klienta, mi się kiedyś coś też zdazyło u nich kupować przez net i było ok.

ja myślę, że błąd w cenniku (może cena ze starej dostawy) nie upoważnia do takich epitetów

Wojtek
01-02-2011, 09:38
Po pierwsze to bezsensu kupować gdzieś części skoro można zamówić u mnie a ja Ci nawet przywiozę

Miśku , ja Ci przetłumaczę co Michał chciał powiedzieć... :

§10
Moderatorzy i Administratorzy mają zawsze rację w kwestii dotyczącej Forum.
Postaraj się nie poddawać próbie ich wyrozumiałości i cierpliwości. To rzadko kończy się miło.
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

misiek
01-02-2011, 09:40
No cos Ty Wojtus, za stary jestem na takie punkty regulaminu :P

Wojtek
01-02-2011, 09:44
Wiem , wiem...
Ale wiesz , że Michała i tak nie przekonasz... :mrgreen:

misiek
01-02-2011, 09:45
Nawet sie nie staram :)

Wojtek
01-02-2011, 09:55
A , tak na serio , to sklep jest dość znany i jestem ciekawy jakie inni mają doświadczenia z kupnem części przez internet i z osobistym odbiorem.

Jeżeli w trakcie rozmowy telefonicznej cena jest 20 zł. , a godzinę później w sklepie przy odbiorze 30 zł. to jest to lekkie przegięcie.

Jeżeli zamówię przez internet po uzgodnieniu ceny telefonicznie i mam zapłacić więcej przy kurierze , to też jest nie w porządku.

Jeżeli zamiast zamówionego oryginału dostanę zamiennik w uzgodnionej cenie za oryginał , to też jest nie w porządku.

Ja mam zasadę , że jeżeli jest podany numer telefonu to najpierw dzwonię i się dokładnie dowiaduję co kupuję , za ile kupuję i kiedy to otrzymam.

Struna
01-02-2011, 10:45
sorry, ale gdyby mnie takie coś spotkało na miejscu to po prostu żądałbym wydania sprzętu w cenie zgodnie z zamówieniem - bo tak należy traktować zakup przez portal.
Gdyby ostro burzyli rurę to zapewne i ja bym sięgnął po odpowiednie argumenty - na to są paragrafy.

Proste jak dwa metry sznurka w kieszeni.

misiek
01-02-2011, 10:57
Co tez autor w pierwszym poscie opisal :)

btw w sobote tam dzwonilem, raczej spodziewalem sie bardziej otwartego traktowania klienta. A zadzwonilem 5 minut przed zamknieciem, bylem na pilotow. Nie chcialo im sie ewentualnie poczekac 5 minut zeby mi cos sprzedac.

bolek-tarnow
02-02-2011, 08:52
wrzucam kopie maili dotyczące zamówienia, które opisałem na początku tematu - żeby nikt nie myślał, że ściemniam (na ostatni mail - 4 plik - nie odpisali)

Pinki
02-02-2011, 09:10
próbowałem kupić klimatyzacje w grudniu i tak myśląc to z połową dużych sklepów AGD internetowych był bym teraz w sądzie,

Struna
02-02-2011, 14:17
Pinki, no i byś każdą wygrał, a że się większości nie chce bujać to inna kwestia.

matis@
24-02-2011, 18:32
Byłem we wtorek w serwisie i w sklepie..wymiana oleju, filtrów.Ceny Ok. Potem pytam - a to co się poci na przewodzie od intercoolera - - standart mówią. spawanie migomatem 40 zł i po krzyku. Dobrze - to proszę to zrobić. "Uchm, jak zjem:D...Potem mówię, a to z termostatu co kapie - Odp. Proszę pana... termostat do wymiany ( ani słowa ze może to być tylko uszczelka), cena 261 + robocizna i płyn, razem ponad 320zł. W międzyczasie wróciłem do auta, olej i filtry wymienione.. A co z tą rurą co miała być pospawana ???? Odp " aa kolega mi nic nie powiedział to złożyłem wszystko z powrotem do kupy .Hmmm. Cena termostatu na stronce 202 zł. O ile w sklepie widac jakieś życie , to mechanicy wyglądają jakby w piecu zielskiem palili - ZERO KONTAKTU. A mogło być nieźle bo ceny robocizny mają konkurencyjne. Tyle wrażeń ze sklepu i serwisu ABC.