Zobacz pełną wersję : [C-MAX] MK1 - 1,6 TDCi automat szapie


Kramcio
12-12-2010, 13:26
Panowie otóż kupiłem no już w maju Focusa C-Max(a) 1,6 TDCi automat. Focus z 2006r. No i jest problem z nim, otóż jakieś 2 miesiące temu padło łożysko w skrzyni, więc jak robili to wymienili wszystkie dla świętego spokoju. Po przejechaniu ok 1500 km max przy załączaniu begów zaczął szarpać, biegi załączają się ze strasznym opóźnieniem. Co jeszcze zaobserwowałem to podczas jazdy strasznie falują obroty co również słychać po silniku. Miał ktoś może z Was takie objawy?

Dadek
13-12-2010, 07:47
To skrzynia CVT jest ? :)

Kramcio
13-12-2010, 16:21
Dokładnie:) Dzisiaj już padło coś na fest, z garażu tylko wyjechałem:(

Dadek
13-12-2010, 18:38
Kolego drogi, nie wiem czy przeszukiwałeś to forum. Na każdym kroku ta skrzynia jest odradzana. Ktoś mi już napisał "póki działa jest na prawdę dobra, póki działa..". Niestety jak się coś popsuję to koszty naprawy, lub nowej skrzyni są ogromne... Ogólnie bardzo mało osób chce się w ogóle podjąć naprawy tej skrzyni. W samym serwisie Forda, gdy dzwoniłem o olej do cvt-ka, kazano mi jak najszybciej się pozbyć tego samochodu, a raczej skrzyni. Oby Twoja usterka nie była poważna, tego Ci oczywiście życzę. Na s tronie tego forum jest bodajże temat założony przeze mnie, poczytaj sobie o opiniach. Pozdrawiam ;)