Zobacz pełną wersję : MK3 Mondeo JATCO Tipronik -> co się stanie gdy silnik zgaśnie podczas jazdy?


gipsy2
19-12-2010, 19:53
Hej,

Nurtuje mnie ważna sprawa .... Ostatnio zgasł mi silnik podczas jazdy z prędkością 120km/h (migająca sprężynka -> do wymiany czujnik poł. wałka rozrządu) i niewiedziałem co zrobić z moim automatem.

Jak zgaśnie auto z automatem to należy:

1. zatrzymać się CAŁKOWICIE , dać P i uruchomić samochód
2. podczas toczenia się samochodu z większą prędkością dać N i wrzucić D myśląc że skrzynia "zaskoczy" ?
3. spróbować odpalić auto na D

Ja osobiście zatrzymałem samochód (toczył się na pozycji D) do zera, po czym ponownie odpaliłem auto z pozycji P.

Szkód rzadnych narazie nie zauważyłem :)

Proszę o poradę.

Łukasz

kowal76
21-12-2010, 10:37
jak mialem sprezynke i auto mi gaslo tak w przedziale 90 - 120 km/h poprostu dawalem na N szybkie odpalenie z kluczyka i spowrotem na D po wymianie wtryskow auto dalej zyje skrzynia hula jak nalezy nic sie nie stalo a mialem takich przypadkow ze 20 doslownie pod koniec wtryskow to gaslo mi juz przy okolo 80 i dalej tak robilem ze skrzynia
mysle ze takie chwilowe wylaczenie silnika to nie bedzie mialo wplywu na skrzynie producen powinien przewidziec takie historie i rozne warianty np zatrzymanie na D
przezucenie na N i odpalenie