Zobacz pełną wersję : Jaki typ pompy i jej schemat budowy.


kuba
04-04-2006, 15:36
Panowie, jak w temacie- jaki typ pompy mam zainstalowany w moim bolidzie (silnik 1,8 TDDi, taki sam jak w Focusie i pompa też jest taka sama,ponoć identyczna była również w niektórych mondeo 2,0 TDDi i jakiś tam transitach) Wiem tylko iż jest to pompa Boscha :fcp24.
Drugą rzeczą jest to, iż pompa zaczęła sobie przeciekać od tylnej strony (nie od zębatki, tylko od strony "wyjścia na wtryski")- jest tam zainstalowany taki srebrny kapturek, a pod niego wchodzą czarne kabelki i właśnie stamtąd na odpalonym silniku kapie ropka. Może ktoś ma jakiś schemat budowy tej pompy z jakiegoś serwisowego programu??

W razie potrzeby mogę zamieścić fotki,ale póki co to nie chce zajmować serwera.

Z góry dziękuje za wszelkie info

Zbyszek.Sur
04-04-2006, 18:51
Witaj! Ja też miałem taki sam problem w moim transicie. Prawdopodobnie masz pompę BOSCH-a VP30. Nowy zaworek plus robota wyniosła mnie około 1300PLN. Znalazłem dobrego szpeca od pomp i ogólnie od forda dopiero w Kielcach! (W Krakowie możliwa była wymiana tylko całej pompy!!!). Przez ten wyciek z pompy musiałem też wymienić rozrusznik, bo ropa lała się po nim i go trafiło! Pozdrawiam Zbyszek.

kuba
04-04-2006, 19:20
No właśnie chyba mam dokładnie ten sam problem-też mi kapie na rozrusznik, mi majster od pomp zaśpiewał minimum 1200 zeta (serwis Boscha).
Ogólnie to zaczynam poważnie myśleć o sprzedaży tego auta i zakupie czegoś z grupy szajswagena, bo wydaje mi się że w to nie opłaca mi się ładować np.3000 czy 5000 lub więcej złotych. Chociaż nie powiem,ale żal będzie się rozstawać z moim autkiem, bo je bardzo polubiłem.

frodo
05-04-2006, 13:08
Witaj! Ja też miałem taki sam problem w moim transicie. Prawdopodobnie masz pompę BOSCH-a VP30. Nowy zaworek plus robota wyniosła mnie około 1300PLN. Znalazłem dobrego szpeca od pomp i ogólnie od forda dopiero w Kielcach! (W Krakowie możliwa była wymiana tylko całej pompy!!!). Przez ten wyciek z pompy musiałem też wymienić rozrusznik, bo ropa lała się po nim i go trafiło! Pozdrawiam Zbyszek.

A mozesz dać namiar na tego mechanika, bo ja jestem z Kielc i musze jechać na regulację pompy.

kuba
05-04-2006, 14:15
Panowie, a może ma ktoś jakiś przekrój tej pompy lub chociaż schemat budowy-chce się do tego dobrać samemu i nie wiem czy mam szanse.

Zbyszek.Sur
05-04-2006, 22:34
A mozesz dać namiar na tego mechanika, bo ja jestem z Kielc i musze jechać na regulację pompy. Jasne. W Kielcach na Zalesiu, firma: Łukawski. Wszystkie "grubsze" naprawy wykonuję u nich.