Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] GPS w konsoli środkowej - ma ktoś tak zamontowane?


Pawel
06-04-2006, 08:47
nie widzę mojego postu więc piszę jeszcze raz
Centralny (boczy też) schowek na desce Galaxy jest do bani (ani foreny, ani wygodny)
Chciałbym w centralnym (lub zamiast niego) zainstalować zestaw GPS. Czy ktoś ma jakieś pomysły?
pozdrawiam innych galaxowiczów, Peterslupno

Augustynowicz
06-04-2006, 11:11
Polecam tobie PDA z GPS firmy Optimusa. Sam mam u siebie to jest na przyssawce do szyby i możesz w dowolnym miejscu to zamontować np na szybie. Jak chcesz to mogę tobie zdjęcia przesłać jak to wygląda. Mam PDA z mapa Europy na sklepie.
Pozdrawiam :fcp1
Augustynowicz

Pawel
11-04-2006, 08:29
Nie o to mi chodziło. Sam mam MDA II na przyssawce, do tego BluetoothGPS Pretec leży mi pod szybą i plątanina kabelków zasilających. Jedno gniazdko zapalniczki przed dźwignią biegów jest tak usytuowane że nie pozwala wstawić typowego sztywnego trójnika (ani prostego,ani kątowego) więc kolejny trójnik na kabelku. Do tego brak jakiejś półeczki na dole gdzie można by to było sensownie ułożyć. Myślałem o kompleksowym rozwiązaniu problemu. Mam ten sam problem gdy się zastanawiam gdzie założyć moje CB radio?
Przedtem miałem Berlingo, tam to był raj dla amatorów tuningu wnętrza. Miałem i zestaw głosnomówiący i mikrofon nad głową i radio dwumetrowe i CB.
Antyradar - to jedno co już założyłem, chyba z dobrym pomysłem :) . Schowek na okulary, tam Cobra (po prostu leży, wystarczy), obok leży mała kostka z triakiem, który rozłącza zasilanie po pojawieniu się napięcia zwierającego górne oświetlenie samochodu. W bocznej ściance schowka mikroprzycisk, załączający zasilenie. Kabelki podpięte kostką do płytki oświetlenia górnego (5 cm obok), drugą kostkędolutowałem bez problemu do tej płytki. Wystarczy lekko uchylić schowek i nacisnąć przycisk (wystarcza jeden ruch ręki) aby włączyć antyradar. Każde otwarcie drzwi lub włączenie światła sufitowego (np przez pasażera) powoduje odcięcie zasilania (dla spokoju przy kontroli) Przejechałem całą Europę, bez problemu. Jeżeli komuś potrzebny schemacik to wyślę.
pozdrawiam wszystkich,Peter

Augustynowicz
14-04-2006, 16:12
Tez miałem taki problem więc podłączyłem 2 gniazda zasilania w schowku na środku tapicerki a zasilanie podłączyłem z zegarek i wszystko działa.