Zobacz pełną wersję : Jakie obroty w 1,8TD


Andzelo1977
07-04-2006, 07:14
Witam.
Jakie obroty powienien mieć silnik 1,8 TD , ja mam obnizone do 900 i nie wiem czy to dobrze. Na postoju na tak wolnych obrotach zaczyna się żarzyć kontrolka oleju czy to możemieć zwiazek z tak niskimi obrotami i czy powienienem je podnieś?

krysz
08-04-2006, 16:20
ja mam obnizone do 900 i nie wiem czy to dobrze. Na postoju na tak wolnych obrotach zaczyna się żarzyć kontrolka oleju czy to możemieć zwiazek z tak niskimi obrotami i czy powienienem je podnieś?
Obroty 900... moim zdaniem nie są obniżone, raczej "książkowe", czyli dobre. Żarząca się kontrolka oleju to już problem ciśnienia, a więc może być za niski stan lub pompa olejowa szwankuje. Ewentualnie czujnik ciśnienia. Możliwe też, że olej jest bardzo stary, dawno nie wymieniany lub po dużym przebiegu. Dodam tylko, że jak kupiłem swego mondka, to miał ustawione obroty biegu jałowego na 600. O żarzeniu kontrolki nie było mowy, mimo przebiegu dwóch setek. Pozdrawiam.

wujek75
08-04-2006, 17:29
moim zdaniem nie są obniżone, raczej "książkowe", czyli dobre. Żarząca się kontrolka oleju to już problem ciśnienia,


...obroty masz w porządku (u mnie w 1,8TD 242Tkm około 800-850obr/min) ale z ciśnieniem jest coś nie tak - żarząca kontrolka na wolnych obrotach to tak jak napisał krysz, coś nie tak w układzie smarowania...