Zobacz pełną wersję : Witam, czy wyjmowal ktos nagrzewnice z 2.0


jossef22
09-02-2011, 17:53
Witam, czy wyjmowal ktos nagrzewnice z cougara 2.0? czy trzeba demontowac caly kokpit? moze sa jakies inne sposoby?

TomCat
10-02-2011, 22:57
trzeba demontować kokpit niestety, ale zanim ją wyjmiesz spróbuj ją przeczyścić wodą pod ciśnieniem i sprężonym powietrzem; u mnie to właśnie pomogło i już 2gą zimę grzeje aż miło.

jossef22
10-02-2011, 23:08
ok, dzieki za rade sprobuje tak zrobic, jeszcze jedno pytanie- kiedy wylanczam calkiem dmuchawe tzn pokretlo od wyboru nawiewu na ta kropke to zauwazylem ze przy wolnych obrotach spada wskaska od temperatury... moze to byc wina termostatu? ps sorki za pismo ale nie mam dostepu do polskiej klawiatury

TomCat
10-02-2011, 23:23
szczerze to nie wiem czy włączona dmuchawa sprawia jakikolwiek spadek temperatury na silniku ( ale nie wydaje mi się, nie zauważyłem u siebie a jestem "czuły" na takie rzeczy), ale wyłączona chyba tym bardziej nie powinna.
A jak spada temperatura to możliwe że termostat masz otwarty i leci na pełnym obiegu.
Ale jak masz jakieś niejasności z temperaturą silnika to zacznij od termostatu, możliwe że jeździsz na otwartym i wtedy będzie słabo grzał również w środku.