Zobacz pełną wersję : Potrzebuje POMOCY !!! Wyciek z Uszczelniacza wałka rozrządu


ghost_adr
11-04-2006, 16:44
Witam wszystkich Serdecznie :) Potrzebuje pomocy dotyczacej wycieku oleju z wałka rozrzadu !
Z gory Bardzo ale to Bardzo dziekuje wszystkim ktorzy zechcieli by mi pomoc!
Ostatnio juz mi tak olej zaczoł cieknac ze wszedzie gdzie stane to zostaje wielka plama oleju , jak mam sie do tego zabrac ? czy wystarczy sciagnac koło rozrzadu ,czy da sie jakos wymienic ten zimering ? :fcp25

WRT
11-04-2006, 19:03
Sprecyzuj. Czy wałek rozrządu czy wał korbowy bo to dwie różne rzeczy.

ghost_adr
11-04-2006, 20:47
Witam:) chodzi mi o wałek rozrzadu ..spdod niego wycieka mi olej. i jak mam sie zabrac do wymiany ? tam jest zimering jakis ?

[ Dodano: 2006-04-12, 19:52 ]
Wie ktos jak temu zaradzic ?? :fcp11 :fcp11 :fcp11

eker
12-04-2006, 20:58
witam , z tego co dobrze pamietam to sa tam dwa simmering . Proponuje wymiane na oryginalne (mialem problem z zamiennikami ) warto takze wymienic oringi.
Pozdrawiam

ghost_adr
12-04-2006, 22:55
A dostane sie do niego odkrecajac tylko to Koło zębate ???
Czy bede jeszcze cos musiał rozbierac ? a te oringi tez tam sa z tymi zimeringami ??
Czy jak rozbiore to Koło zebate to wyciagne stare zimeringi jak to tam jest ??
Chce jak najszybciej to zrobic bo olej leci mi juz jak nie wiem .. jeszcze raz dziekuje za wszystkie pomocne rady zwiazane z moim problemem .... czekam a dalsza pomoc ..

WRT
14-04-2006, 23:00
Ja bym sie za to sam niebrał .koło zębate napewno trzeba sciągnąć a co za tym idzie cały rozrząd (pasek napinacz itp.)Potem to trzeba złożyć, pasek odpowiednio naciągnąć,ustawić wystarczy że o ząbek przestawisz i już sa problemy z pracą silnika a nawet możesz uszkodzić coś w silniku.Lepiej to dać do dobrego mechanika z rozrządem nie ma żartów.

ghost_adr
27-04-2006, 05:09
Na przyszłasc jak by ktos nie wiedzial ,zrobilem :)
Po sciagnieciu koła od paska rozrzadu sciagamy pierwsze tulejke w ktorej znajduje sie oring!! Potem to tylko wyjecie z obudowy zimeringa ..ciezko to szlo bo przy wyciaganiu mi sie poniszczyl , z zamiennkiami nie bylo problemu maja w sklepach ten zimering w katalogach takze nie jest tak zle :) Pozdrawiam wszystkich :fcp2 :fcp2