Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] Dmucha z bagnetu od poziomu oleju


Rystar22
17-02-2011, 00:28
Witam,

pytanie takie jak w temacie. Dlaczego po wyjeciu bagnetu pomiaru oleju przy włączonym silniku dmucha ?. Dodam, że szukałem na forum czegoś na ten temat, ale niczego jak zwykle nie mogłem znaleźć więc zakładam nowy temat. Dodam, że autko ma odczuwalnego muła przy ruszaniu a jak się bujnie to jakoś idzie (ale rewelacji też nie robi), pali dość dużo.

conris
17-02-2011, 08:04
Tłoki idą w dół to i kompresja w skrzyni korbowej się robi. Teraz zależy jak mocno dmucha i czym. Jak spalinami to pierścienie do roboty.Ale to potwierdzić może pomiar sprężania w cylindrach.

peterpz
17-02-2011, 09:19
Witam,

pytanie takie jak w temacie. Dlaczego po wyjeciu bagnetu pomiaru oleju przy włączonym silniku dmucha ?. Dodam, że szukałem na forum czegoś na ten temat, ale niczego jak zwykle nie mogłem znaleźć więc zakładam nowy temat. Dodam, że autko ma odczuwalnego muła przy ruszaniu a jak się bujnie to jakoś idzie (ale rewelacji też nie robi), pali dość dużo.
Raczej powiedz jak odpala przy mrozach, bo to jest wyznacznikiem stanu pierścieni. Tak jak poprzednik, nie powinien zbytnio dmuchać, trochę może. Jeśli to nie są spaliny to wszystko jest OK. Jeśli spaliny to pierścionki do roboty.

PS: Może jeszcze dmuchać jeśli zatkany byłby przewód odprowadzający te nadmiary do kolektora ssącego (wychodzi z dekla rozrządu), choć jego przytkanie nie jest raczej możliwe...

Rystar22
17-02-2011, 11:41
Dmucha samymi spalinami, przy mrozach odpala w miarę dobrze.

conris
17-02-2011, 13:24
Pozostaje pomiar sprężania.

nostress_pz
19-02-2011, 11:38
sprawdź czy odma jest drożna, bo nadmiar ciśnienia powinien właśnie przez nią uciekać.

Rystar22
19-02-2011, 18:05
sprawdź czy odma jest drożna, bo nadmiar ciśnienia powinien właśnie przez nią uciekać.

Dzięki za info. W Poniedziałek sprawdzę czy jest drożna :-)

ella
19-02-2011, 20:20
Jedne tloki ida w dol a inne w gore wiec to nie wina tlokow tylko ich pierscieni!Ale co to jest ta ODMA???

nostress_pz
20-02-2011, 13:15
Ale co to jest ta ODMA???
Czytaj Tutaj (http://www.motofakty.pl/artykul/zapomniana_odma.html).
Gdzie znaleźć - czytaj tutaj (http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84230).