Zobacz pełną wersję : [Focus 2008-2011] Uzytkowanie silnika 2.0 TDCI


marcinmm
20-02-2011, 16:31
Witam wszystkich uzytkownikow,
w sobote zakupilem Focusa kombi z silnikiem 2.0 TDCI. Czy mozecie udzielic mi fachowych porad jak uzytkowac ten silnik, zeby go nie zepsuc? Do tej pory jezdzilem tylko benzyniakami i mam zadnego doswiadczenia jesli chodzi o diesle.Tzn. chodzi mi o optymalne obroty dla tego silnika, czy zabezpieczacie sie jakimis srodkami przed marna jakoscia polskiego paliwa. Czy w zimne dni po dopaleniu silnika od razu nim jechac, czy czekac az sie podgrzeje?

maureliusz
20-02-2011, 16:49
Kolego ten temacik i tak pewnie do ssypu zaraz powędruje...

Matych
20-02-2011, 16:57
Nie dramatyzować -jeżdzić lać dobre paliwo na stacjach co do których mamy najmniejsze podejrzenia że sprzedają chłam,zmieniać olej i filtr co nawet 10 tysi a nie co 20 ,w zimne dni poczekać z minutę zanim ruszysz,postudzić turbinę tyle samo po jeżdzie zmieniać filtr paliwa co 20 tysi a nie co 60 i raz w roku filtr powietrza ,w miarę delikatnie ruszać i zmieniać biegi to sprzęgło i dwumasa pożyją dłużej-i powinno być ok i tak nie masz wpływu na to jak użytkował go poprzedni właściciel.Pozdro

marcinmm
20-02-2011, 20:13
Dzieki
temacik byc moze wyladuje w ssypie ale zasada jest jedna. Lepiej pytac jak sie nie wie, niz pozniej trzepac rzesami jak sie cos stanie.

maureliusz
20-02-2011, 21:56
Zasada jest prosta, jak się zalogujemy na forum to czytamy regulamin i używamy opcji szukaj:-) Setki było o tym gadania.
Nikt Cie nie nauczy jeździć dieslem przez internet:-) Musisz trochę się powozić i spalanie dużo Ci powie, czy dobrze Ci idzie.

Josh
21-02-2011, 10:36
Jako użytkownik tego motoru, powiem tylko, że ja stosuje coś takiego:
- po odpaleniu w mrozy, czekam minutę, do 3 minut (skrobanie szyb etc) aż obroty spadną z 1000 na 900
- po ostrej jeździe autostradą, ok minuty silnik sobie chodzi i się ochłodzi turbina, nie musisz tego robić gdy zjeżdżasz z autostrady i jeździsz po mieście.
- staram się lać jakieś dodatki do paliwa i nie tankować na stacjach typu "u stasia pod strzechą".
- zmieniać olej co 15 tyś km, filtry też, nie gazować i dusić na zimnym, starać się nie przekraczać 3000 obrotów.
Tyle na ten temat.

Lepiej użyj szukajki, bo ogromne zagęszczenie moderatorów i innych takich na forum powoduje iż musisz ważyć każdy post, bo wszystkie są traktowane paragraf, po paragrafie (regulamin), wszystkie słowa ważone, mielone 8 razy. Bo kto więcej tematów usunie ma jakieś profity :D :D Sorry za OT

TOMAS
21-02-2011, 10:56
Dzieki
temacik byc moze wyladuje w ssypie ale zasada jest jedna. Lepiej pytac jak sie nie wie, niz pozniej trzepac rzesami jak sie cos stanie.

Najlepiej pierw używać wyszukiwarki na forum