Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Zatankowane lipne paliwo


Nerox
21-02-2011, 14:48
Witam.
Ostatnio na zjezdzie z autostrady A4 w Kostomłotach zatankowałem na pobliskim orlenie jakies badziewie... Dlaczego tak uwazam? Poniewaz po przejechaniu ok 5-10km zaplaila sie kontrolka wtrysku paliwa. Ten taki helikopterek :) W drodze powrotnej dotankowałem 95 na shellu. Problem nie ustąpił wróciłem do Wrocławia zadzwoniłem do serwisu forda, swierdzono zebym zalal do pelna teraz 98 i jezdzil, problem powinien ustapic. Bylem dzis w Klodzku i wlasnie wrocilem. Problem nie ustapil i teraz zastanawia mnie fakt czy zresetowanie komputera by nie dalo 100% pewnosci czy jest to jakas awaria czy jest wszystko wporzadku.
Propsilbym was o podanie mi informacji jak dokonac takiego restartu komputera.
Co nalezy zrobic, osobiscie sie na tym nie znam.

Z gory dziekuje

Glenroy
21-02-2011, 15:43
Jeżeli chcesz usunąć informacje z komputera to odłącz akumulator na jakieś 30 min. Jeżeli po tym problem nie zniknie to jedź na diagnostykę, w sumię dziwię Ci się, że jeszcze tego nie zrobiłeś. Jak by nie patrzeć to jest wtrysk i takie odciąganie "bo może się naprawi" może wpędzić Cię tylko w jeszcze większe koszty.

Nerox
21-02-2011, 16:21
Jestem umowiony na poniedzialek z diagnosta, ale chce byc pewny ze na darmo kast nie wydam.

SMUTNYINDYK
21-02-2011, 17:04
Nie wierzę aby zatankowanie na ORLENIE i to PB spowodowało takie rzeczy. To zbieg okoliczności.Ja wszystko tankuję na BLISKIEJ ON i PB i jest zawsze dobrze. Nie marnuj kasy na różne diagnostyki-wlej 1/4 denaturatu i jeździj. FOCUS 1.6 mimo, że to dobry silnik to i tak nie jest to LAMBORGINI i od paliwa PB95 nie nawali.

driver110
21-02-2011, 18:09
Helikopterek jak mniemam to lampka ostrzegająca o usterce układu silnika, też wątpię aby była to wina paliwa. Jakaś usterka zbiegła się w czasie z tankowaniem,zrób co radzą koledzy nie zaszkodzi.

DEAL
22-02-2011, 14:26
Naprawdę ma dolać denaturat czy sobie jaja robicie ? W jakim celu ma to wlać i w czym to ma pomóc ? :?:

Pewnie mu się też trzęsie auto przy małych obrotach może cylinder jakiś nie działa ?

Nerox
22-02-2011, 14:36
Witam tutaj brat Neroxa

To ja wczoraj jechałem do Kłodzka łącznie zrobione 250km+

Moje odczucia takie, przy przyśpieszaniu się dusi, brak mocy ... za parę km zaczyna brać i przyśpiesza elegancko. Gdy się jedzie 60km/h+ kontrolka cały czas mruga, gdy są mniejsze obroty lub stoi na światłach to się pali cały czas.

Podczas postoju czuć właśnie takie telepanie co pisał DEAL coś jakbym hamował hamulcem już prawie przy zerowej prędkości bez sprzęgła.

Stasiu47
22-02-2011, 17:20
Wlewanie denaturatu do benzyniaka straciło sens od kiedy w paliwie jest dodatek 5 % alkoholu etylowego. To jest to samo co denaturat, czyli jest higroskopijny i momentalnie wchłania wodę znajdującą się w zbiorniku, np. powstałą wskutek kondensacji pary wodnej.

Glenroy
22-02-2011, 19:13
Może na początek warto sprawdzić przewody WN? może któryś padł, masz gdzieś przebicie, może padła któraś świeca i grzeje na trzy gary?
Do paliwa niczego nie dolewaj bo żaden nowszy silnik nie lubi "uszlachetniaczy" ;)

Nerox
22-02-2011, 19:56
A macie jakis poradnik jak sprawdzic swiece w focusie ? Albo ile kosztuje takie cos