Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Brak mocy, wentylator chodzi cały czas.


bobikson
22-02-2011, 19:11
Witam!
Mam problem z moją foczką ;(

Dziś po zrobieniu kilkudziesięciu kilometrów wskaźnik temperatury w czasie jazdy całkowicie opadł. Po zatrzymaniu i po ponownym odpaleniu silnika obroty był bardzo bardzo małe, a wentylator cały czas chodził.

Po ostygnięciu samochodu, auto dało się normalnie odpalić ale cały czas pracuje wentylator. Po natychmiastowym zgaszeniu silnika i próbie kolejnego odpalenia znowu były bardzo niskie obroty i went. cały czas pracuje. Boję się jeżdzić bo czy nie przegrzeje silnika.

Płyn w układzie jest świeży.
Macie jakieś pomysły??

bobikson
24-02-2011, 18:54
dziś zrobiłem sobie test zegarów i zczytałem błędy DTC wyświetliło mi 9601 oraz E199, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat takich kodów ;( czy jest w stanie mi ktoś pomóc??


Pozdrawiam i z góry dziękuję!!

kawiecDIY
24-02-2011, 19:23
dziś zrobiłem sobie test zegarów i zczytałem błędy DTC wyświetliło mi 9601 oraz E199, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat takich kodów ;( czy jest w stanie mi ktoś pomóc??


Pozdrawiam i z góry dziękuję!!

Witam
ten 9601 z tego co kojarze jest blad immo, jak chcesz to podjedz do mnie to skasujemy go i zobaczymy czy pojawi sie ponownie wtedy bedzie wiadomo czy to co powaznego czy tylko chwilowy kaprys, odnosnie tego drugiego bledu to chyba to jest blad czujnika plynu chlodzacego ale musialbym sprawdzic bo pisze z pamieci 8).
Jakby co to daj znac.

bobikson
24-02-2011, 19:49
Tego pierwszego gdzies znalazłem i zbytnio sie nim nie przejmuje. Gorzej z tym drugim :( bo nie wiem czy moge jeździć :/ cały czas chodzi wentylator i nie rośnie temperatura. Boję sie że mogę jeszcze bardziej uszkodzić auto :/