Zobacz pełną wersję : Mieszanie ropy z olejem.


Anubis
14-04-2006, 14:52
Chaciałem się poradzić w pewniej sprawie, a mianowicie: czy nic się nie stanie z silnikiem i pompą wtryskową i czy silnik będzie dobrze chodził jak wleję do 20l oleju napędowego 5l oleju przekładniowego AN46 (nowego)?? Pytam bo mam nieograniczony dostęp do takiego oleju.

wujek75
14-04-2006, 20:24
czy silnik będzie dobrze chodził jak wleję do 20l oleju napędowego 5l oleju przekładniowego AN46

...pytasz poważnie czy żartujesz?

...osobiście odradzam takie eksperymenty (jeżeli lubisz swoje autko) ale wybór należy do Ciebie, według mnie Twój silnik (zresztą jak każdy inny diesel) powinien chodzić jedynie na ON a nie na oleju przekładniowym :fcp4

Anubis
14-04-2006, 21:53
Tak tylko myślałem, bo słyszałem, że na rzepakowym śmigają to może na przekładniowym też można. O przekładniowym nikt nie myśli bo jest sporo droższy od ropy, a ja go mam za friko.

karex
14-04-2006, 22:08
Anubis, przekładniowy błyskawicznie Ci pewnie zasyfi nagarem wszystko co się da, począwszy pewnie od zapieczonych wtrysków, poprzez głowicę i zawory (o denkach tłoków nie wspominając) kończąc na coraz cięższym wagowo wydechu (czytaj zaklejającym się wydechu).
Dodam, że napisałem przekładniowy, ale nie ważne czy byłby to silnikowy czy jakiś do wspomagania po prostu oleje smarujące.

Anubis
15-04-2006, 07:03
Smaruje i się pali :fcp4 , ale może faktycznie po zmieszaniu ropy z olejem mógłby się jakiś nagar robić. Hmm raczej zrezygnuje z tego pomysłu.