Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] pilot nie otwiera i nie zamyka auta


marco1980
23-02-2011, 15:38
Wczoraj byłem u mechanika. Pojechałem z drugim kluczem bez pilota. Na koniec wizyty mechanik zapytał mnie czy mam do samochodu pilota. Powiedziałem, że tak ale używa go żona. Jakież było moje zdziwienie jak żona dzisiaj wróciła z pracy i powiedziała, że auto z pilota się nie otwiera ani nie zamyka. Bagażnik też nie. Zaraz połączyłem dwie sprawy. I zastanawiam się co mógł popsuć. Najbardziej denerwujące jest to, że podejrzewam celowe działanie. Oczywiście nie mam dowodów, ale może mógłbym sobie sam pomóc?

Bourne
23-02-2011, 16:27
wymień baterię

marco1980
23-02-2011, 19:46
wymień baterię

To zrobiłem na początek. Sorry, że nie wspomniałem o tym od razu. Bateria była słaba, ale na nowej dalej nic.

Bourne
23-02-2011, 20:05
czyli trzeba jeszcze raz zaprogramować pilota

Daro19823
23-02-2011, 20:09
centralko poszła przepaliła sie . znajduje sie wewnatrz plastiku w belce drzwi przedniej koło kierowcy. tam gdzie powinna byc w fordzie otwieranie klapy. Na dole masz taka srube plastikowa , koło wycieraczki. Odkrec ja , pociagnij za plastik zejdzie jest na zaczepach nie połamiesz tego na bank. i tam jest bezpiecznik wymien go na nowy . a jak nie to tylko allego kwestia 150zł i masz nowa . wyciagasz kabel wpinasz na nowa przykrecasz do masy i po problemie... pozdro

marco1980
23-02-2011, 21:15
czyli trzeba jeszcze raz zaprogramować pilota

A jak to zrobić?

centralko poszła przepaliła sie . znajduje sie wewnatrz plastiku w belce drzwi przedniej koło kierowcy. tam gdzie powinna byc w fordzie otwieranie klapy. Na dole masz taka srube plastikowa , koło wycieraczki. Odkrec ja , pociagnij za plastik zejdzie jest na zaczepach nie połamiesz tego na bank. i tam jest bezpiecznik wymien go na nowy . a jak nie to tylko allego kwestia 150zł i masz nowa . wyciagasz kabel wpinasz na nowa przykrecasz do masy i po problemie... pozdro

Wiesz, opis jak dla mnie - laika - mało czytelny, ale dziękuję za szczere chęci. Tak sobie pomyślałem od razu, że jakiś bezpiecznik mógł mechanik uszkodzić (może nawet celowo) abym do nich wrócił i kolejną stówkę zostawił.

Daro19823
24-02-2011, 14:43
nic nie programujesz jak wymienisz centralke dostaniesz nowy kluczy wraz z pilotem taki sam jak masz teraz .. Nalezy tylko dorobic ten nowy kluczyk, za 15zł kazdy ci to zrobi. Ja miałem taki problem wymieniłem sobie na scyzoryk

marco1980
24-02-2011, 15:13
nic nie programujesz jak wymienisz centralke dostaniesz nowy kluczy wraz z pilotem taki sam jak masz teraz .. Nalezy tylko dorobic ten nowy kluczyk, za 15zł kazdy ci to zrobi. Ja miałem taki problem wymieniłem sobie na scyzoryk

Przecież dorobienie klucza z kodem do immobilizera to koszt około 150 zł.

Daro19823
24-02-2011, 15:20
nie wiem jak ty ale ja w kluczyk miałem bez kodu wiec sprawa prosta a u ciebie chyba 170zł kosztuje skopiowanie i klejenie kodu do nowego kluczyka. .. ale to sie wtedy nie opłaca. wypadało by wtedy kupic sama centralke i pilot przypiac do kluczyka wiem ze do głupio bedzie wygladac ale to jest najtansze wyscie.

marco1980
24-02-2011, 15:41
nie wiem jak ty ale ja w kluczyk miałem bez kodu wiec sprawa prosta a u ciebie chyba 170zł kosztuje skopiowanie i klejenie kodu do nowego kluczyka. .. ale to sie wtedy nie opłaca. wypadało by wtedy kupic sama centralke i pilot przypiac do kluczyka wiem ze do głupio bedzie wygladac ale to jest najtansze wyscie.

To już wolę jeździć bez pilota. :)

Podjadę to tego mechanika i zapytam wprost - co zepsuł. Ciekawe jak się zachowa? Jestem prawie pewny na 100%, że coś zmajstrował, bo inaczej nie pytałby czy mam pilota. Pytanie zupełnie niezwiązane z przyczyną wizyty i zadane ot tak.

Daro19823
24-02-2011, 21:23
mechanicy to złodzieje jedno naprawia choc i tez nie zawsze a grugie zepsuja. Dlatego wszystko najlepiej robic sobie samemu.

thomas30
14-11-2012, 09:05
gdyby komuś to mogło pomóc to miałem taki sam przypadek - nie działał pilot w kluczyku-NIC. oczywiście naczytałem się o awariach modułu itp,itd.
w moim przypadku wystarczyło odłączenie akumulatora na ok 0,5 godz. i DZIAŁA WSZYSTKO!!!. musiałem tylko zaprogramować szyby i radio oraz ustawić zegarek :) a już liczyłem wydatki... Wkońcu to komputer i też może się zawiesić.
piszę w takim starym wątku ale sam również szukałem odpowiedzi na to pytanie.