Zobacz pełną wersję : Wiki lub rozbudowane faq


silencer
02-03-2011, 07:20
Cześć,

Mniej więcej od roku jestem posiadaczem Forda Galaxy a także użytkownikiem forum, od tamtej pory obserwuję rozrost niektórych wątków.
Zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem utworzenie Wiki (przykład Wikipedia) dotyczące tematów technicznych naszych aut. Na pewno zmniejszyłoby to ilość zbędnych powtarzających się pytań. A i świeżakom łatwiej byłoby szukać odpowiedzi na ich problemy.
Z tego co czytałem wystarczyłby serwer z php i mysql

pozdr.

TOMAS
02-03-2011, 07:24
Pierw jak to ładnie zauważyłeś "świeżaki" niech zaczną używać wyszukiwarki. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak że nowy się loguje nie czytając regulaminu, a następnie odrazu zakłada nowy temat nie używając wyszukiwarki wcześniej

silencer
02-03-2011, 07:42
Pierw jak to ładnie zauważyłeś "świeżaki" niech zaczną używać wyszukiwarki. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak że nowy się loguje nie czytając regulaminu, a następnie odrazu zakłada nowy temat nie używając wyszukiwarki wcześniej

No właśnie tylko jak ich do tego zmusić. Bo na przeczytanie od a-z niektórych tematów (szczególnie tych "popularnych") trzeba poświęcić kilka dni.
Gdyby w którymś wątku człowiek przeczytał odesłanie do jakiegoś faq pogrupowanego tematycznie nie zadawałby tylu zbędnych pytań.
Jeśli uważasz temat za nietrafiony to nie mam sensu nad nim dyskutować i należy go zamknąć. Chyba, żeby poprosić userów o opinię na ten temat.

Pozdr.

Jacek
03-03-2011, 01:04
TOMGOL zapewne miał na myśli to, że takie FAQ i tak nic nie da, bo tak jak niektórym nie chce się szukać przed założeniem tematu (a obecnie w trakcie pisania nowego tematu wystarczy nacisnąć tylko jeden przycisk żeby odpowiednio przeszukać forum), tak nie będą sobie głowy zawracać czytaniem FAQ. Lepiej od razu napisać temat i czekać na rozwiązanie podane na tacy.

Sprawdzimy jak to technicznie wygląda i czy coś takiego będzie miało zastosowanie na naszym forum.

mkaminski100
18-03-2011, 09:35
A czy koledze nie chodzilo o cos takiego
http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Main_Page