Zobacz pełną wersję : tylne koła


daniel32
18-04-2006, 19:12
Witam, jeste tu nowy

mam problem, mój tato ma fieste 2000 1.3 bezyna. Fiesta ta stała przez cztery miesiące w garażu (ale w takim bez bramy). Dzis tata chcial wyjechac z garazu i za chiny sie nie da :fcp25 , wszystko normalnie jedyneczka, hamulec spuszczony a tu tylne koła jakby zablokowane są :fcp20 . Wiecie co sie stało?. Moze ta fiesta ma jakies dodatkowe blokady :fcp20 .

Z góry dzieki za odp.

mmmk
18-04-2006, 19:42
znajomy mial tak w kadecie i dopuki nie nacisnal hamulca noznego to se jechal zima na stojacych tylnych kolach wiec jak tak nie pomoze to trzeba rozebrac tyl hamulce i odkleic to co sie skleilo. bo nawet nie wiem czy tam sa tarcze czy bembny...
pozdrawiam
maciek

[ Dodano: 2006-04-18, 20:43 ]
zima to moze i mu tam cos zamarzlo ale rdza ma tez dobre wlasciwosci klejace :wink:

Beton
18-04-2006, 19:48
cos sie na bank zastalo lub zablokowalo.... podniesc auto na lewarku i ziobaczyc czy sie kola kreca...

jak nie to zdjac kolo i zobaczyc co tam sie podzialo zlego :)

kuba
18-04-2006, 20:07
Moim zdaniem niech Twój tata spróbuje nią ruszyć- powinno puścić,a jak nie to parę razy w bęben młotkiem puknąc- tylko nie za mocno!!

ANDREWKOSTRZYN
18-04-2006, 20:24
kolego musisz jezeli masz taka mozliwosc podlewarowac autko i sprawdzic linke od chamulca recznego czy jak ruszasz chamulcem recznym to czy linka chodzi w pancerzu to jaet tak jak sie sporadycznie uzywa chamulaca recznego i zostawia na pewien czas bez jego obsługiwania jezeli nie bedzie odbijał chamulec t to a linka chodzila w pancerzu to sprawdz czy sie nie zapiekły cylinderki tylko napisz czy masz tarcze z tyłu czy bebny

daniel32
18-04-2006, 21:16
kolego musisz jezeli masz taka mozliwosc podlewarowac autko i sprawdzic linke od chamulca recznego czy jak ruszasz chamulcem recznym to czy linka chodzi w pancerzu to jaet tak jak sie sporadycznie uzywa chamulaca recznego i zostawia na pewien czas bez jego obsługiwania jezeli nie bedzie odbijał chamulec t to a linka chodzila w pancerzu to sprawdz czy sie nie zapiekły cylinderki tylko napisz czy masz tarcze z tyłu czy bebny

problem w tym ze tata dzis pojechal za granice. A ja nie wiem jak wygladają hamulce bebnowe i tarczowe moze jakies fotki byscei mi podrzucili to bym zobaczył. :fcp20


Moim zdaniem niech Twój tata spróbuje nią ruszyć- powinno puścić,a jak nie to parę razy w bęben młotkiem puknąc- tylko nie za mocno!!

Ruszał, nawet ja ruszałem i nic, troche przejechał ale bez krecenia kół

kuba
18-04-2006, 21:35
A ja nie wiem jak wygladają hamulce bebnowe i tarczowe moze jakies fotki byscei mi podrzucili to bym zobaczył. :fcp20

Masz na 100 % hamulce bębnowe. Spróbuj tak jak Ci mówiłem opukać bęben młotkiem, powinno puścić.

ANDREWKOSTRZYN
19-04-2006, 07:35
A ja nie wiem jak wygladają hamulce bebnowe i tarczowe moze jakies fotki byscei mi podrzucili to bym zobaczył. :fcp20

Masz na 100 % hamulce bębnowe. Spróbuj tak jak Ci mówiłem opukać bęben młotkiem, powinno puścić.
to ze zacznie stukac w obudowe to moze tylko dac ze ja poobija
niech sćiagnie kolo i zdejmie pokrywe bebna i w tedy zobaczy co jest czy linka sie zapiekła czy jest powazniejszy problem z cylinderkami bo inaczej to mozesz szkody narobic ale jak widze z wypowiedzi to sam tego nie zrobi bo jednak trzeba miec jakie kolwiek rozeznanie ale ma reczny na 100%zaciągniety i blokuje mu linka w pancerzu a moze spróbujo popsikac w linke panerza srodkiem odrdzewiaczem moze pomoze

Beton
19-04-2006, 08:24
albo niech wezwie pana specjaliste (da mu na piwo) a on zobaczy czy to cos powaznego czy nie :)
??!!

daniel32
19-04-2006, 14:40
Witam, dzis podniosłem samochód z lewarkiem, i tylko jedno koła tylne blokuje (od pasazera). Hamulce są bebnowe. Ja sie na tym nie znam, bede musiał wezwac mechanika.


Dziekujem wam za wszelkie rady, spoko forum, bede od czasu do czasu tu zaglądał. Oczywiscie poinformuje co sie stało jak mi mechanik naprawi.

EDIT: a jeszcze jedno pytanko co to jest na liczniku takie pamaranczowe swiatełko(cos w stylu- ludzik a przed min taki jakby pas i kólko (chyba poduszka powietrzna) co to moze znaczyc?

Beton
19-04-2006, 14:44
i super :)

wazne zeby sie uczyc i samemu grzebac w aucie bo to sprawia najwieksza przyjemnosc :D

wiec podpatrz mechaniora jesli to bedzie mozliwe :)

kuba
19-04-2006, 15:12
a jeszcze jedno pytanko co to jest na liczniku takie pamaranczowe swiatełko(cos w stylu- ludzik a przed min taki jakby pas i kólko (chyba poduszka powietrzna) co to moze znaczyc?

dokładnie tak jak mówisz, to jest poduszka powietrzna, jeśli miga albo się ciągle świeci to występuje jakiś jej błąd. Poszukaj w starych postach frazy "kody błyskowe" i tam wszystko ładnie jest opisane. Ja mogę Ci podpowiedzieć że na 99 % musisz wyczyścić kostki które znajdują siępod przednimi fotelami.

TOMEK07
19-04-2006, 22:02
co do hamulca to sie przykleiła okładzina do bęban czasmi moćniej trzyma ale kilka porządnych szarpnięć i powinno być po sprawie mnie tez kiedyś chwyciła w essim tylko takie szarpania lepiej robić jadąć do tyłu -oczywiście na jakieś bocznej drodze żeby nikomu nie zrobić krzywdy powinno na mur beton puścić :fcp1

daniel32
12-05-2006, 13:01
oj całkiem zapomniałem o tym forum :fcp19

kilka dni temu poszarpałem do przodu i do tyłu i puściło było tylko słychac 'tyk' :fcp14

TOMEK07
12-05-2006, 17:32
oj całkiem zapomniałem o tym forum :fcp19

kilka dni temu poszarpałem do przodu i do tyłu i puściło było tylko słychac 'tyk' :fcp14
czyli się tylko przykleiła okładzina :fcp2