Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Dziwne zachowanie ukladu kierowniczego


adam.nowak
10-03-2011, 20:47
witam, moze ktos mial taki przypadek i zna przyczyne.
wczoraj zaobserwowalem dziwne zachowanie ukladu kierowniczego.
przy probie skretu czuc wyrazny opor a przy uzyciu sily kierownica skreca bardzo nagle i ostro, jakby nagle kola przeskoczyly
wraca do pozycji bardzo silnie, nie powoli samoczynnie a jakby na sprezynie, natychmiastowo na prosto,
mam uczucie jakbym nie kontrolowal samochodu, jedzie prosto ale jakby plywal, nie czuje kontaktu z asfaltem,
najgorzej jest przy wiekszych predkosciach, podczas parkowania problem nie wystepuje
jakies sugestie?
wielkie dzieki

Garbobolok
11-03-2011, 12:52
Zapewne to krzyżak kolumny kierowniczej, klinuje się i w pewnym momencie przeskakuje i idzie lekko później znów opór itd.mój znajomy miał tak w vitarze.

adam.nowak
11-03-2011, 19:10
dziwna sprawa, nie wyglada na uszkodzenie mechaniczne, bo taka sytuacja ma miejsce tylko rano albo w nocy gdy jest zimno, w ciagu dnia albo po przejechaniu kilku kilometrow wszystko jest ok.

Pawelo79
11-03-2011, 19:15
trudno wymyślić cooś na biegu bez dotykania auta ale wyglada to na przekładnie, sprawdz poziom płynu , czy nie ma wycieków, a potem to tylko na kanał pród do góry i sprawdzanie wszystkiego po kolei

adam.nowak
12-03-2011, 07:42
wyglada to na przekładnie, sprawdz poziom płynu , czy nie ma wycieków
dobre- sie sprawdzi
ale czy to mozliwe, ze sie "zatyka" przy niskiej temperaturze
i jeszcze jedno pytanko- jak plyn wlac gdybym wymienial profilaktycznie?

maciej_m
12-03-2011, 22:29
miałem podobnie, sprawdź poziom płynu wspomagania, ja miałem zero w zbiorniku, wyciekło prawie wszystko, jest to drogi gips, bo jak zorientujesz się za poźno, to zatrzesz pompę wspomagania.

dolej w kolorze jaki znajdziesz, ford ma standardowo zielony, ja za namową gościa, po regeneracji przekładni przeszedłem na czerony, bo ponoć lepiej konserwuje.

adam.nowak
13-03-2011, 08:55
no bardzo fajnie, tylko, ze ja mam brazowy plyn, czyli na jaki wymienic???
sprawdzalem poziom, jest pelny zbiornik, nie calkowicie, moze ok. 2-3 cm ponizej
pelni zbiorniczka ale jak go wymienic?
jeden z forumowiczow podpowiadal aby wyssac strzykawka ale czy to oprozni caly obieg?
moze ktos probowal i wie jak powinno byc to wykonane?
no i ten nieszczesny kolor, zielony czerwony czy niebieski, a moze brazowy, skoro ja mam juz brazowy?

Szejk.Ahmed
13-03-2011, 09:12
patrząc na twój opis auta 1.6 tdci,2006 to płyn zielony.

adam.nowak
13-03-2011, 09:48
taki jak ty :-)
CVT robi roznice?
czy tylko motor?

Szejk.Ahmed
13-03-2011, 10:21
taki jak ty :-)
CVT robi roznice?
czy tylko motor?
to zalej zielonym.w sklepie internetowym Forda jest dostępny

http://www.ford-esklep.pl/pl/c/Oleje-do-wspomagania/1098
tylko kup 2 butelki bo musisz najpierw przepłukać system

adam.nowak
13-03-2011, 10:27
czekaj, czekaj juz dodaje........
teraz zobacz moj opis- juz kupuje g:D

zartowalem, kupie w serwisie
dzieki