Zobacz pełną wersję : ABS


szczypior
21-04-2006, 23:11
Witam ponownie.
ABS w tych autkach to chyba jakaś pomyłka.Z tego co wyczytałem to ten system nawala często.U mnie jest następująco: kontrolki ABS i antypiślizgu(chyba TCS) po przejściu testu gasły i zapalały się po przejechaniu pewnego dystansu.Lecz gdy wyczyściłem tylne zębatki i
czujniki świecą się ciągle(po wyciągnięciu czujnika z wtyczki przekręciłem kluczyk w celu przeprowadzenia testu).Po pomiarach wszystkie miały ok 1 kohm.Przednich nie mogłem zdjąć,a niechciałem ich uszkodzić(pomiary na wtyczkach tak jak z tyłu ok 1 kohm).Czy teraz trzeba komputer resetować?
W ktorym miejscu jest umieszczona pompa ABS-u?
pozdrawiam
TOMEK

Struna
22-04-2006, 09:29
ABS w tych autkach to chyba jakaś pomyłka no to chyba TObie się coś pomyliło, to jeden z prostszych do diagnozy i naprawy układów. Wepnij się miernikiem i zmierz jakie napięcia pokazują czujniki podczas jazdy - sprawdź też same kable.

Ps - pompę masz przy serwie.

Adam_2000
22-04-2006, 15:30
Po pomiarach wszystkie miały ok 1 kohm.
Mierzyłeś na wtyczce do modułu, czy na łączówkach od czujników ?
Jak na łączówkach, to zrób to jeszcze raz, ale najpierw wypnij wtyczkę z modulatora i tam mierz. Pomocny będzie schemat - http://www.carsoft.ru/avtorepair/sierra/abs2.pdf

waldek11
22-04-2006, 15:41
czujniki świecą się ciągle(po wyciągnięciu czujnika z wtyczki przekręciłem kluczyk w celu przeprowadzenia testu)

Ja chociaż mam Mondeo MKII to miałem to samo. Po odłączeniu tylnego czujnika ABS i po przekręceniu kluczyka w stacyjce w pozycję II Kontrolka ABS zaświciła się na stałe, nie zgasła nawet po podłączeniu czyjnika. Tak to jest już jest w ABS-ie.
To jest prawidłowy objaw działania ASB-u. Poprostu moduł ABS po zalączeniu zapłonu i odłączonym w tym czasie czujniku odczytał to jako błąd.
Mysisz poprosty pojeździć teraz kilkanaście minut z różnymi predkościami, aby moduł ABS od nowa się prawidłowo zaprogramował. Jak już pisałem wyżej, miałem to samo i po kilkunasto minutowej jeździe z różnymi prędkościami wszysto wróciło do normy tzn kontrolka ABS-u gaśnie po kilku sekundach po załączeniu zapłonu .

szczypior
22-04-2006, 21:09
Rzeczywiście po przejechaniu kilkunastu metrów kontrolki zgasły ale po jakimś czasie znów się zapaliły.Teraz po teście gasną ale jest tak jak było przedtem(po przejechaniu kilkunastu metrów zapalają się).Będę kombinował dalej przy pomocy tego schematu.
Narazie dzięki :fcp1

[ Dodano: 2006-05-17, 21:17 ]
:fcp1 Wreszcie wszystko ok. Kontrolki gasną ,a systemy 100% sprawne.Zaczęło działać jakieś 10 dni po wyczyszczeniu.Zrobiłem tylko tył i być może to było przyczyną tego,że nie zadziałało odrazu(może po lekkim zabrudzeniu czujniki zaczęły wysyłać do komputera porównywalne napięcia).
:fcp1 :fcp1 :fcp1 Wielkie dzięki za pomoc :fcp29