Zobacz pełną wersję : serwis - cena


krzych
13-06-2003, 08:05
(Post wysłany przez john_fredi)

szukam serwisu dla foki po 40000km za rozsądną cenę w okolicach śląska.

krzych
16-01-2004, 10:12
(Post wysłany przez mihal)

Jezeli chodzi o autoryzowane serwisy to polecam serwis w Bytomiu. http://www.ford-gkgcar.com/
Ja osobiscie miałem złe doświadczenia z serwisem CityCar w Gliwicach a moi koledzy mieli bardzo złe doświadczenia z Multeximem z Katowic.
Ale to sie zmienia trzeba trzymać reke na pulsie i zawsze wszystko sprawdzać.
Trzeba uważać na ceny! Niekiedy podają z kosmosu. Ale po krótkiej rozmowie można sie dogadać.
Ponieważ mam samochód jeszcze na gwarancji to nie mam dużych doświadczeń poza serwisem gwarancyjnym.

Hildegard
05-10-2004, 08:21
Ja przy tym przebiegu zaplacilem w Tarnobrzegu ponad 760 zl.,czy jest to normalna cena ?.
Do tego wlali mi jeszcze zanieczyszczony olej silnikowy !.
Musze jeszcze dodac,ze taki serwis mozna zrobic "samemu" za duzo mniejsze pieniadze. Sprawdzenie cisnienia w kolach i kontrola oswietlenia to robota dla dziecka.
Z czym moga byc problemy to wymiana filtra przeciw pylkowego(trzeba kleic ten plastik z szyba) no i potrzebny jest podnosnik zeby spuscic olej.

barabasz
07-10-2004, 10:30
Ja przy tym przebiegu zaplacilem w Tarnobrzegu ponad 760 zl.,czy jest to normalna cena ?.
Do tego wlali mi jeszcze zanieczyszczony olej silnikowy !.
Musze jeszcze dodac,ze taki serwis mozna zrobic "samemu" za duzo mniejsze pieniadze. Sprawdzenie cisnienia w kolach i kontrola oswietlenia to robota dla dziecka.
Z czym moga byc problemy to wymiana filtra przeciw pylkowego(trzeba kleic ten plastik z szyba) no i potrzebny jest podnosnik zeby spuscic olej.

Jeśli dobrze założysz rynienke na podszybiu to nie trzeba nic kleić

Hildegard
20-10-2004, 20:20
Barabasz , o jakiej myslisz rynience ? ,ja juz wiele czytalem jak ludziom sie woda leje jezeli ten plastik nie jest dobrze uszczelniony.
Ale gdyby nawet(rynienka) to bez klejenia ten plastik nie bedzie sie trzymal. :?:

barabasz
21-10-2004, 08:40
rynienka jest pod podszybiem czyli pod tym plastikiem i jeżeli jest on zle zalozony to cieknie,ten plastik jest przykrecany wiec czemu ma sie nie trzymac
ja mam nie uszczelnione i nie cieknie chociaz troche to trwalo zanim do tego doszedlem tez kleilem silikonem ale teraz mam spokoj bez klejenia i sucho

Hildegard
21-10-2004, 20:17
Niewiem dalej o jaka rynienke chodzi, ale nastepnym razem jak beda mi wymieniali filtr to sie dokladnie przyjze.
Dziwne, ze w ASO w Tarnobrzegu nie zrobili tego jak ty mowisz, tylko skleili i to do tego klejem do szyb ciekawy jestem czy da sie to teraz oderwac nie psujac tego "podszybia" .
Moze wiesz jak to bylo orginalnie ,tylko przykrecone czy dodatkowo klejone ? ;)

http://www1.ford.de/ff3_emailing/c307/p ... rid=ph2ext (http://www1.ford.de/ff3_emailing/c307/ph2ext.htm?campaignid=C307_handraiser&advertiserid=emailing2&bannerid=ph2ext)

P.S. Strona gdzie mozna ogladnac focusa 2 ,a nawet samemu go obracac we wszystkich kierunkach :wink:

barabasz
22-10-2004, 13:55
podszybie jest przykrecane na srodku na laczu lewego podszybia z prawym,
nigdy nie mialem przyklejanego podszybia tylko uszczelniali w serwisie taka czarna masa,odkad sam wymieniam filtr kabinowy to nic nie uszczelniam i nic nie cieknie
podszybie i ta rynienka to calosc wiec musisz dobrze zalozyc to podszybie czyli rynienke ktora jest w dolnej czesci podszybia

Hildegard
23-10-2004, 15:21
Bede musial to wyprobowac , Dzieki za rade :580:
Podejzewam teraz,ze po tym klejeniu bede mial problemy zeby to podszybie zdemontowac :537:
Niech szlag trafi ASO forda w Tarnobrzegu :505:
Tutaj (Wien) po wymianie szyby tez to uszczelnili specjalna tasma, mowili ze moga kleic ale pozniej sa problemy ze demontazem, a w Tarnobrzegu extra im to mowilem i dla nich to NO PROBLEM :512:

darq
20-11-2004, 21:22
barabasz, czy chodzi o filtr przeciwpyłkowy? co ile się go wymienia i jak? pozdr darq

Hildegard
21-11-2004, 08:24
Barabasz pisal o wymianie filtra przeciwpylkowego, trzeba go wymienic przynajmniej raz w roku u alergikow zaleca sie dwa razy w roku 8-)
Jak przeczytasz co Barabasz napisal , to bedziesz wiedzial jak sie to robi ;)

kacper69
26-11-2004, 18:17
wtrące 3 grosze.
Przegląd po 140 tys w Autoplaży w Warszawie wyniósł 2300 zł z hakiem.
Wląsciwie nie bylo problemów z autem... , szok.

jesionek
07-08-2005, 13:29
Jako ciekawostka !
W ASO w Bydgoszczy dowiedzialem sie , ze ta czarna masa (uszczelniacz) uzywana do uszczelniania podszybia kosztuje 50zł za 1 metr :shock:
Ta sama cena w AutoPlaza, powidzieli mi, ze jak sie jej uzyje to mozna ja wiele razy odklejac i przyklejac (przy takiej cenie to musza tak mowic).

A teraz niespodzianka (a moze tylko dla mnie ?)
taka sama masa , na takiej samej szpulce kosztuje 3.5 zl za metr
w innym serwisie w W-wie (nie ASO)
pozdr

jacekmigacz
07-11-2007, 19:31
CZy możesz mi podać adress tego sklepu

Riko
07-11-2007, 19:52
Barabasz i Hildegard rozprawiali cały czas o różnych plastikach na szybie :fcp18 Miałem tak: Wymiana filtra przeciwpyłkowego, niedoklejony plasti, woda w kabinie. Pojechałem do ASO i zadałem pytanie jak temu zaradzić i rzekli : uszczelnić masą do zakładanie szyb albo UWAGA wymienić na nowe plastiki z RYNIENKĄ , które nie wymagają klejenia .Po 130 zł za sztukę (czyli na jedną część szyby i na drugą - bo tak są zbodowane) plus koszty robocizny 200 zł . Pojechałem do gości co szyby wymieniają w samochodach i z umiechem uszczelnili mi za 10 zł. Problem zniknął :fcp18

Hildegard
07-11-2007, 20:19
Pojechałem do ASO
Dodam jeszcze ,ze w tym roku bedac w ASO chcialem zeby wymienili mi filtr przeciwpylkowy ,mechanior przy sciaganiu podszybia urwal jeden zaczep , jego komentarz :... zawsze sie zaczepy urywaja... :fcp15 .
Dodatkowo drugi z fachowcow manewrujac innym fordem przed warsztatem uderzyl w moj tylny zderzak,ktory pekl.
Bylo to ASO forda . Moglbym napisac jeszcze pare innych ciekawostek z tego ASO , ale na razie sie wstrzymam.

jacekmigacz
08-11-2007, 20:15
Czy możesz mi podać adresgdzie można kupić taką taśmę

Hildegard
08-11-2007, 20:33
Czy możesz mi podać adresgdzie można kupić taką taśmęUszczelka kratki podszybia . (http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,,,03,,pl-pln,411778,0.html)

jacekmigacz
08-11-2007, 20:46
Ta taśma kosztuje 50zł,natomiast Jesionek napisał że kupił tą samą taśmę za 3,5 zł. w sklepie w Warszawie ( chyba że ściemniał) .

Hildegard
08-11-2007, 20:55
Ja kupilem ta za piec dych ,troche drogo.
Jezeli Jesionek sie nie odezwie, to mozesz spobowac uszczelnic to silikonem,podobno tez funkcjonuje.