Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] światła do jazdy dziennej FABRYCZNE


slivka
25-03-2011, 11:02
witam,
Moja KUGA jest z 2009 r i jak była kupowana sprzedawca twierdził że będzie miała światła do jazdy dziennej.. no to jak będzie miała to gites..
ale co sie okazuje ze icj NIE MA.
po rozmowie z fordem ze swiatla do jazdy dziennej (cytat z wikipedia.pl)

"Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.
Światła dzienne muszą być zainstalowane:
- Symetrycznie względem osi pojazdu
- Na równej wysokości
- Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
- Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
- Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej."

uzyskalem informacje że to co ja mam to nie sa swiatla do jazdy dziennej tylko automatyczne zapalanie swiatel - na fakturze nie ma nic na temat swiatel do jazdy dziennej wiec nie mam czego dochodzic..

pytanie kieruje do posiadaczy KUGów rejestrowanych po 1 stycznia 2010 r ktorym to obiecywali swiatla do jazdy dziennej..
Czy macie takie swiatla?
jesli tak to czy moge prosic o zdjecia ich?
oraz jaka jest ich zasada dzialania w waszych pojazdach?

pytanie kieruje przede wszystkim do posiadaczy FABRYCZNYCH swiatel ale dopuszczam tez zamontowac samemu cos takiego KUGA LED (http://www.rims.net.pl/produkt/219/Swiatla-LED-Ford-Kuga/) co powinno ostatecznie kosztowac 20% tej ceny:)

b@rth
25-03-2011, 12:10
...
uzyskalem informacje że to co ja mam to nie sa swiatla do jazdy dziennej tylko automatyczne zapalanie swiatel - na fakturze nie ma nic na temat swiatel do jazdy dziennej wiec nie mam czego dochodzic...


... a wiec ... heheh
... u mnie jest dokladnie to samo ... musialbym zerknac na oferte ktora dostalem czy mam wyszczegolnione swiatla do jazdy dziennej
... na bank mam automatyczne swiatla ... co czasem jest irytujace bo nie da sie kompletnie ich wylaczyc ...

Ramzik
26-03-2011, 22:12
Moja Kuga - produkcja październik 2010 - nie ma do jazdy dziennej tylko jest automatyczne zapalanie świateł - więc to samo co w poprzednich rocznikach.
Cały problem polega chyba na tym, że te automatyczne światła w Fordzie nazywają właśnie światłami do jazdy dziennej - świecą słabiej niż światła mijania.
Nie zmienia to jednak faktu, że nie są to typowe światła do jazdy dziennej :)

LogoDTP
27-03-2011, 00:09
świecą słabiej ? nie zauważyłem a nie raz po nocy na nich jeździłem :)

b@rth
27-03-2011, 01:10
świecą słabiej ? nie zauważyłem a nie raz po nocy na nich jeździłem :)

podjedz najlepiej pod sciane, drzwi garazu ... i przelacz ... faktycznie tak jest ... niby to roznica 30% :570:

Ramzik
28-03-2011, 08:35
Tak dokładnie - jest to właśnie podobno różnica około 30% i dlatego mówi się, że są to światła do jazdy dziennej

slivka
28-03-2011, 13:10
no tak tylko jak ksenon może byc światłem do jazdy dziennej :)

Cobretti
28-03-2011, 18:16
jest automatyczne zapalanie świateł - więc to samo co w poprzednich rocznikach.
Cały problem polega chyba na tym, że te automatyczne światła w Fordzie nazywają właśnie światłami do jazdy dziennej - świecą słabiej niż światła mijania.
mam to samo w connekcie - wł. się normalne zarówki H4 i faktycznie świecą ciut słabiej

Nie zmienia to jednak faktu, że nie są to typowe światła do jazdy dziennej
a dlaczego nie ??

tylko LEDY są światłami do jazdy w dzień ??
nie raz widać jeszcze auta które mają światłą dzienne "żarówkowe" a nie ledowe
widać, ze nie którzy już zapomnieli o maluchach ze światłami "dziennymi" :)

no tak tylko jak ksenon może byc światłem do jazdy dziennej
no to jak masz xenony to tym bardziej powinieneś mieć coś dziennego.. jakieś ledy czy "cóś" innego ...
no bo szkoda xenonów

Ramzik
28-03-2011, 18:50
a dlaczego nie ??

tylko LEDY są światłami do jazdy w dzień ??
nie raz widać jeszcze auta które mają światłą dzienne "żarówkowe" a nie ledowe
widać, ze nie którzy już zapomnieli o maluchach ze światłami "dziennymi" :)




Nie chodziło mi o to, że muszą to być ledy - mnie osobiście to co jest w Kudze w żaden sposób nie przeszkadza - chodziło mi o to, że przy światłach do jazdy dziennej nie musi być oświetlony tył samochodu, a tutaj jest

Cobretti
28-03-2011, 19:31
chodziło mi o to, że przy światłach do jazdy dziennej nie musi być oświetlony tył samochodu, a tutaj jest

czyli... niezgodnie z przepisami :D Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi.

czyli albo niezgodnie albo... nie mam "świateł do jazdy dziennej"
sam już nie wiem :D

BTW auto rej rok temu w kwietniu :)

slivka
28-03-2011, 22:28
przytocze kolejny cytat z wikipedii co by rozwiać wątpliwości czy światła do jazdy dziennej to tylko LED'y
"Przepis ECE-R87 (wyciąg)
- Intensywność światła reflektora do jazdy dziennej od 400 do 1200 kandeli.
- Minimalna powierzchnia świetlna każdej lampy 20 cm²
- Automatyczne włączanie świateł dziennych równocześnie z rozruchem pojazdu.
- Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi.
- Automatyczne wyłączenie świateł dziennych przy włączeniu świateł mijania lub przeciwmgłowych (jednakże nie przy krótkotrwałym włączeniu świateł drogowych)."

ksenon ma > 200 000 kandeli
halogen > 67.500 kandeli

Tommi30
05-04-2011, 18:48
Też myślałem o zamontowaniu świateł LED do Kugi, do których kolega podaje link w pierwszym poście. Ale jak mijałem sie z Kugą właśnie z takim oświetleniem to sobie odpuściłem. Oświetlenie tego typu można podzielić na dwa rodzaje: fabryczne (i to wygląda super) i dokładane (wszelkie VW golfy i inne wynalazki... no i ww. Led- widać od razu, że coś nie pasuje) Także szkoda kasy ...:P

Ramzik
06-04-2011, 08:43
czyli... niezgodnie z przepisami :D



zgodnie z przepisami - tył NIE MUSI być oświetlony - a skoro nie musi to znaczy, że może być oświetlony :razz:

TKr
15-04-2011, 08:00
Jeżeli pierwsza rejestracja byłą po 31 grudnia 2009 roku to nie tyle nie musi co NIE MOŻE

Rapalek
20-04-2011, 08:12
Dopowiem swoje.
Przy światłach dziennych nie może palić się oświetlenie tylne i nie może być podświetlana deska rozdzielcza - wtedy mamy zgodne z rozporzadzeniem światła do jazdy dziennej. Innego typu to normalne światła mijania.
A czy to są LEDY czy inne to jużsprawa producenta.
KSENON-ponad wszystko

Zaba287
25-05-2011, 21:29
Witajcie !

Wszystko gra!! Prawo to prawo!! ale tylko czy da się wyłączyć te dupiate światła dzienno nocne??
Mam problem po 2,5 roku zaczęła mi świrować jedna lampa (zenon). Myślałem, ze to palnik - kupiłem więc nowy (allegro ale w oryginalnym opakowaniu itp) - dodam - pierwsza wymiana 1godzina :) - swiecił 2 miechy. Kupiłem nastepny - świecił tydzień. Może to przetwornica?
Sądzę, że padło ze względu na zapłon przy rozruchu (miganie itp.) poza tym na krótkich trasach zapalania gaszenie silnika naraża lampy na usterki.

Jestem na tyle zdesperowany, że chętnie założę LEDy - mam już nawet faworyta elegancko komponują się w kratkach pod zderzakiem - bodaj 2 rząd od dołu no i nie za drogie.. jakieś 170-180 zeta za komplet. Tylko jak to podpiąć, żeby działało jak ma działać !!

Co wy na to? ma ktoś wiedzę jak wyłączyć te światła? czy trzeba ciąć na wyłączniku?

Pozdrawiam gorąco!!

takitam
26-05-2011, 17:23
elegancko komponują się w kratkach pod zderzakiem - bodaj 2 rząd od dołu



chyba pod lamami !
a ile zrobiłeś km że ci palniki się już palą?

Zaba287
27-05-2011, 12:02
Ponad 80k ale jak pisałem czasami na bardzo krótkich trasach w mieście zapalasz- gasisz i to pewnie zabiło przetwornice... Wczoraj gadałem z elektrykiem i mówił, że objawy na 80% to przetwornica

Pozdrawiam

M&M_wawa
07-08-2011, 11:42
Jakie polecacie światła LED pod reflektory? Brać orginalne producenta czy dedykowane do Kugi i wymienić w ASO ?

Dablju
15-02-2012, 09:15
JAko ze mam ksenony i duzo jeżdze w dzien , postanowiłem założyc LEDy , bo szkoda palników. Byłem w aso . Dedykowane MS DESIGN - te same co w pierwszym poście to koszt 2350 brutto z montażem. Na szczęście mam porządne ASO pod domem i pan zaproponował abym kupił sobie porządnej jakosci ledy a oni mi to zamontują za kwotę około 200-300 PLN. Montowali juz sporo i wszytsko pięknie działa. Warunkiem jest nie kupowanie chińczyków na allegro.
Znalazłem ORI forda http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-ledy-ford-kuga-i2082679713.html za 1000PLN , ale połamane.

i postanowiłem ze zainwestuje w PHILIPSy http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-philips-daylight-5-led-i2092135620.html

tylko musze pomierzyć kratki pod lampami czy to w ogóle sie zmieści

b@rth
15-02-2012, 10:29
...

i postanowiłem ze zainwestuje w PHILIPSy http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-philips-daylight-5-led-i2092135620.html

tylko musze pomierzyć kratki pod lampami czy to w ogóle sie zmieści

koniecznie daj znać i pochwal się zdjęciami z efektów...

lesi2
15-02-2012, 12:29
Witam, ja również zdecydowałem się na montaż świateł LED Philipsa, 4 diody na stronę. Wygląda to tak (http://imageshack.us/photo/my-images/6/img2109cu.jpg/).
Pozdrawiam, Leszek.

Dablju
15-02-2012, 15:55
Witam, ja również zdecydowałem się na montaż świateł LED Philipsa, 4 diody na stronę. Wygląda to tak (http://imageshack.us/photo/my-images/6/img2109cu.jpg/).
Pozdrawiam, Leszek.

Montowałeś w ASO ? Jakies problemy z podłączeniem były ? ile taka impreza kosztowała ?

b@rth
15-02-2012, 15:58
Witam, ja również zdecydowałem się na montaż świateł LED Philipsa, 4 diody na stronę...

nie chciałeś w miejscu zaslepek pod lampami?

Bez obrazy, ale mi się to średnio podoba...

lesi2
15-02-2012, 16:23
Montowałeś w ASO ? Jakies problemy z podłączeniem były ? ile taka impreza kosztowała ?

Tak, montowane w ASO. Cena za wszystko to koło 670 zł.

Barth, nie wiem czy w kratce pod reflektorem była by odpowiednia ilosc miejsca....

Dablju
16-02-2012, 14:53
ja chce wpakować pod reflektor. Nawet kosztem dłubania w zaślepkach :-)

lesi2
16-02-2012, 15:10
ja chce wpakować pod reflektor. Nawet kosztem dłubania w zaślepkach :-)

Wczoraj u siebie patrzyłem i na oko jest to jednak do zrobienia;) jak zrobisz to wstaw jakieś fotki:)


Edit:
Tak teraz pomyślałem, czy jak włożysz je pod lampe to nie bedą świecić jednak za bardzo na boki? Zauważ że oryginalne ledy maja diody skierowane do przodu.

Dablju
17-02-2012, 22:26
Łudzę się że da sie na wprost ustawic :P

kuganet
18-02-2012, 13:30
Ja dałem sobie wstawić w serwisie , drogo ale efektownie.
http://fotofotki.pl/pliki_img/mtnksvwb8sqxs92o43.jpg

b@rth
18-02-2012, 14:00
Ja dałem sobie wstawić w serwisie , drogo ale efektownie.
http://fotofotki.pl/pliki_img/mtnksvwb8sqxs92o43.jpg

czy to sa te "fordowskie", czy philips`y w miejscu zaslepek ?

zdejmowales juz ta zaslepke w ktorej jest zamontowany LED? pytam pod katem wymiany zarowki...
... z tego co widze masz ksenon wiec tu chyba problemu nie ma...

kuganet
18-02-2012, 14:05
Szczerze, to nie wiem, ale wydaje mi się że "fordowskie"
Nigdy ich nie zdejmowałem . zazwyczaj zaślepki są czarne , a te u mnie są w kolorze nadwozia i nie są chropowate jak czarne zaślepki.

Miraks
18-02-2012, 14:43
I to wygląda super - pasują do tego auta - wyglądają jakby fabrycznie były montowane. A przy okazji - ksenony już były, czy o ile pamiętam sam je zakładałes? Musi być jakiś knif ze złączami w tych zaślepkach, bo widziałem też z takimi LED-ami kugę bez ksenonów.

kuganet
18-02-2012, 15:40
To jest wersja Titanium na bixenonach

b@rth
18-02-2012, 15:50
Szczerze, to nie wiem, ale wydaje mi się że "fordowskie"

zaplaciles do 2 tys., czy powyzej?


Nigdy ich nie zdejmowałem . zazwyczaj zaślepki są czarne , a te u mnie są w kolorze nadwozia i nie są chropowate jak czarne zaślepki.

nigdzie nie ma czarnych zaslepek, caly element pod kloszem jest w kolorze nadwozia, tyle ze wewnatrz jest nakladka chyba gumowa ktora jest koloru czarnego, mozna ja zdjac... nie wiem czy pod nia jest otwor, czy do zalozenia LED`ow trzeba ciac element...

kuganet
18-02-2012, 17:02
Może faktycznie nie ma czarnych zaślepek , jakoś mnie to nie interesowało.
Koszt , dokładnie nie pamiętam jakieś 1400-1600zł. Cholernie drogo, ale to była chwila uniesienia po zakupie auta i lubię oryginalność.

lesi2
18-02-2012, 17:22
...nie wiem czy pod nia jest otwor, czy do zalozenia LED`ow trzeba ciac element...

Trzeba ciąć. Tutaj (http://www.kugaownersclub.co.uk/forum/daytime-running-lights_topic2924_page60.html) jest pokazany sposób montażu w brewkach pod lampami oraz zdjecia. (strona 59 i 60). Na wcześniejszych stronach są tez LEDy które ma kolega Kuganet.
Pozdrawiam.

kuganet
18-02-2012, 18:53
Te pokazane przez Lesi2 też są fajne i samemu można wykonać napewno duuuużo taniej. Moje są podobne tyle że w całości za pleksą {szybką}

Dablju
19-02-2012, 20:32
To jest wersja Titanium na bixenonach

Mamy same ksenony - niestety.
A ledy masz oryginalne - mało zapłaciłeś . Teraz kosztują 2200 + montaż. w cenie jest led wraz z ramką pod klosz pomalowaną pod kolor. Przy zamówieniu podaje sie nr lakieru i przysyłają taki zestawik.

P.S. Znalazłem ledy montowane pod ukosem http://allegro.pl/show_item.php?item=2118072243&msg=Obserwujesz+aukcj%C4%99.%3Cbr+%2F%3E%0D%0ANie+ przegap+jej+zako%C5%84czenia.+Ustaw+przypomnienie+ w+zak%C5%82adce+%3Ci%3E%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount %2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3 E.&watched=1&msgtoken=68945115512738b1601bef683b7441d98c4b031b0 dacff8bd2d8f4e849d8f130
może to być rozwiązanie problemu :-)

Lilu13
23-02-2012, 19:33
Witam, kiedyś chciałem założyć fabryczne światła do jazdy dziennej, ale cena 2k pln poraziła mnie.
Wychowany na bajce Pomysłwy Dobromir zakupiłem ramki po 60 pln, światła do jazdy dziennej o największym skośie, dostępne 2 lata temu, następnie dziurka w ramce, przymiarka i zawód. Aby poprawnie światło świeciło musi strasznie wystawać, nie może być równoległe do ramki jak w fabrycznych, diody muszą być ustawione pod dużym kątem. Skończyłem zabawy, ale pozostały zdięcia, które zamieszczam.

Ps. Myślałem, aby złożyć tak jak kolegi lesi2, ale czy między światłami jest zachowana minimalna odległść między lampami
(600 mm).

lesi2
24-02-2012, 10:45
...ale czy między światłami jest zachowana minimalna odległść między lampami
(600 mm).

Witam, odległość jest zachowana. Przed chwilą zmierzyłem i wynosi około 67-68 cm.
Pozdrawiam, Leszek.

Skibson
04-04-2012, 23:38
Polecam tylko i wylacznie PHILIPS'y ale nie te drogie co kolega wczesniej pokazuje. Tu jest link do tanszych bo nie maja 5 LED'ow tylko 4ry. http://allegro.pl/philips-swiatla-dzienne-daylight-4-led-i2198618739.html. Montowalem to u ojca w lagunie i swieca idealnie i oczszedzaja ksenony ze juz 2 lata nie wymieniane i dalej jezdza. Podlaczenie banalne, instrukcja wszystko pokazuje. Nie ma miejsca na pomylki. Albo polecam tez regulator do swiatel dziennych podlaczanych pod dlugie ktore swieca na 40% mocy (jak maja amerykanskie samochody, bo oczywiscie nikt w europie tak madry nie jest zeby takie cos wprowadzic). Mam to w mondeo policja, nie policja, diagnosta, nikt sie nie czepia. Sprawdzone. Jezdze juz tak 1,5 roku. Koszt tego ok 50zl, ale kwestia podlaczenia powazniejsza. Do Kugi z racji ze to nowy dosc samochod lepiej ledy wsadzic. Pozdrawiam.

Dablju
05-04-2012, 13:20
a cos takiego ?

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-do-jazdy-dziennej-osram-led-drl-i2242044045.html

Tomi208
11-04-2012, 18:58
Witam
Widzę że Ledy w modzie i cenie w związku z tym chciał bym dorzucić swoje dwa grosze a mianowicie widzę że któryś z kolegów znalazł na internecie używane oryginalne Ledy do Kugi są super ale pojawia się mały problem nie ma do nich nic mowa tu o ramkach i całej reszcie kable moduł więc są bezużyteczne. Pewnie można by pokombinować i ramki docinać resztę zaadoptować z czegoś innego no ale nie wiem czy to się opłaca za taką kasę. Zerknijcie na to zdjęcie na nim widać jak wyglądają oryginalne Ledy i to nie MS DESIGN bo tamte są raczej biedne.
Nie wiem może któryś z was wie co to za producent bo ja nie mogę zlokalizować.

Dablju
17-04-2012, 21:17
A tu bardzo ciekawa opcja.
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-kuga-usluga-montazu-i2283413222.html

szkoda ze mam fure na gwarancji

b@rth
17-04-2012, 21:45
A tu bardzo ciekawa opcja.
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-kuga-usluga-montazu-i2283413222.html

szkoda ze mam fure na gwarancji

mam zludzenie optyczne czy te swiatelka swieca w bok a nie do przodu? :shock:

lesi2
17-04-2012, 21:50
mam zludzenie optyczne czy te swiatelka swieca w bok a nie do przodu? :shock:

Nie masz. Świecą niestety do przodu, także nie spełniają raczej wymogów.

Tommi30
18-04-2012, 19:39
A tu bardzo ciekawa opcja.
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-kuga-usluga-montazu-i2283413222.html

szkoda ze mam fure na gwarancji

Moje zdanie jest takie, że nie rozumiem gości co sie podniecają jakimiś "lampkami na choinke" za 170 zł. Mając samochód klasy Kuga nie wypada montować jakiegoś badziewia co nawet w golfie lub passacie tandetnie by wyglądało. Jak Ledy to tylko oryginalne, a nie na siłę bajerować, przecież tego nie widzi kierowca (właściciel) tylko inna osoba. I co wtedy sobie pomyśli....? nadaje sie tylko na Wiocha.pl.

Rapalek
19-04-2012, 07:50
Tommi30, tu sie zgodzę wiocha i to pełna!

rafalinii
29-04-2012, 22:53
mam zludzenie optyczne czy te swiatelka swieca w bok a nie do przodu? :shock:

Oczywiscie ze swieca na bok pod katem 45stopni.Badziewie,koszty niskie ale i efekt mizerny.Panowie tylko oryginał.Za około 1000 pln mozna juz je dostac,moduł uniwersalny za 20 pln,ramki w ASO: RAMKI ZAGRUNTOWANE DO LAKIEROWANIA KOSZTUJA 82,04 pln A POLAKIEROANE NA KOLOR 126 pln.Więc tu nie ma sie nad czym zastanawiać.
podaje link do strony gdzie mozna sobie pomoc przy podlaczeniu do fabrycznej instalacji:
http://www.keepandshare.com/doc/2535600/ford-kuga-ms-design-drl-install-1-1-meg?da=y

http://www.danspeed.dk/userfiles/file/Dok%20MSD_Mont/Mont_FO400801TFL.pdf

Zaba287
30-05-2012, 08:44
Witam!
Wczoraj po kolejnej awarii żarnika Xenonowego założyłem światła do jazdy dziennej.
Zakupiłem atestowane (E4) ok 85PLN/kpl LED-owe dość ładne lampeczki, zamontowałem je obok tablicy rejestracyjnej, odrobinę zmasakrowałem wlot powietrza wycinając odrobinę plastiku.
Chodziło mi o efekt "schowania" w obrysie zderzaka tych światełek.
Wydarłem bezpiecznik nr 110 - odpowiadający za załączanie świateł dziennych - patrz wszystkich pozycyjnych, mijania i oświetlenia tablicy.
Światełka są oddalone 58,5cm - myślę, że nie będzie mierzone suwmiarką w razie kontroli :) inne wymiary też zgodne z wymaganiami.
Zakupione światełka mają wyprowadzone 3 kabelki !!! WAŻNE!!!. Czerwony to plus, czarny to minus a biały to kabelek, który podłączyłem do pinu-kabelka od świateł postojowych. Otóż po to aby przy włączeniu "nocnych" świateł - dzienne gasły.
"Plus po zapłonie" wziąłem ze skrzynki bezpieczników obok akumulatora. Trafiłem na taki, który wyłącza dzienne po 5 sekundach od wyłączenia zapłonu :) - ot taki traf... dodatkowy komfort w ciemnych garażach :). Jest to wolne gniazdo bezpiecznika, podłączyłem oczywiście przez bezpiecznik.
Na razie działa :).
Obejrzałem wczoraj filmik dot. podróbek żarników... włos mi zjeżył...

Pozdrawiam gorąco i do roboty!!

b@rth
30-05-2012, 16:47
Zdjęcia?

rafalinii
04-06-2012, 19:08
Zamontowałem już fabryczne światełka do mojej Kugi.To jest dopiero Bajer!!!
Nie potrzebny jest żaden moduł jak pisałem we wcześniejszym poście,wbudowany jest on w lampy.Po uruchomieniu silnika ledy świecą pełną mocą,a po załączeniu świateł mijania przechodzą w efektowny półmrok,świecą 30% mocy-niespotykany bajer!Zmieściłem się w kwocie około 1300zł i mam ORYGINAŁ!POLECAM!
Wzorowałem się tym linkiem:
http://www.kugaownersclub.co.uk/forum/daytime-running-lights_topic2924_page90.html

kuganet
04-06-2012, 21:07
No to pojechałeś po całości, światła są suuuuuuuuuper, rewelacja, zdecydowanie ładniejsze od moich, mimo że moje działają podobnie. Gratulacje - dobra decyzja.

jurekmi
09-06-2012, 16:50
Zamontowałem już fabryczne światełka do mojej Kugi.To jest dopiero Bajer!!!
Wygladaja SUUUPER !!! Napisz gdzie mozna je kupic.ASO FORD nie przyjmuje zamowien (NIEMCY) .

Dablju
24-06-2012, 23:25
Zmieściłem się w kwocie około 1300zł

Jak Ci sie to udało ??

rafalinii
25-06-2012, 22:27
http://allegro.pl/lampa-lampy-jazdy-dziennej-ledy-led-ford-kuga-st-i2377291626.html
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-ledy-ford-kuga-i2390329321.html
Ramki kupiłem w ASO .Polakierowane,cena około 252zł za komplet.
Instalacja nie dozdobycia w ASO!Zrobiłem sobie sam,prosta robota!
Wyłączenie AUTOMATYCZNYCH ŚWIATEŁ - WERSJA SKANDYNAWSKA (pod schowkiem od strony pasażera ze skrzynki bezpiecznikowej wyciągasz bezpiecznik nr.110)

Tomi208
26-06-2012, 20:16
Po odpowiednich negocjacjach w serwisach można je wyciągnąć w oryginale za 990zł

Tomi208
27-07-2012, 19:07
Witam
Po miesięcznym oczekiwaniu wreszcie założone ledy.

Tomi208
27-07-2012, 19:09
A oto fotki.

b@rth
28-07-2012, 11:25
A oto fotki.

To wersja individual ?
... chodzi mi o ten przod...
... a co do swiatelek, pokaz jak to wyglada z boku...

Tomi208
28-07-2012, 12:51
Nie założyłem tylko pełny pakiet Ms Design a co do zdjęcia z boku to jak zrobię to podeślę.

jurekmi
19-08-2012, 11:53
Wraszcie po czterech tygodniach oczekiwania otrzymalem MOJE LED do jazdy dziennej.Montaz dla osoby srednio uzdolnionej zajmuje ok 2 godziny. Instrukcja dla nieznajacych alfabetu -w formie komiksu-dolaczona do zestawu.Jest to orginalny zestaw Forda do samodzielnej zabudowy-zaden MS.Zestaw nr1774160 kolor czarny zawiera swiatla ramy i przewody oraz drodne elementy,wszystkie sygnowane symbolami Forda a produkowane w Slowacji Efekt rewelacyjny

b@rth
19-08-2012, 13:18
... Efekt rewelacyjny

każdemu trzeba powtarzać...
Z D J Ę C I A !!!
... wtedy potwierdzimy czy rewelacja czy lipa...

jurekmi
20-08-2012, 19:25
zalaczam fotki

b@rth
21-08-2012, 12:59
zalaczam fotki

no to musze przyznac ze ladnie to wyglada, naprawde ciekawie...
... tajemnica jest koszt ?

kola1971
05-09-2012, 14:46
Witam. Dzisiaj zakończyłem montaż LEDów w swojej Fudze. Oto efekt:
http://img.tapatalk.com/d/12/09/05/peje3y2u.jpg
Troszeczkę później postaram się o więcej fotek

kola1971
14-09-2012, 22:24
Jako, że LEDy działają bez zarzutu poszedłem za ciosem i w dniu dzisiejszym wzbogacilem swoją Kuge o automatyczne światła. Zakupiłem przełączniki z pozycją AUTO, zamontowałem, zaprogramowałem odpowiedni moduł i wszystko zaczęło działać tak jak powinno. Cała operacja zajęła mi 30 minut. Przy okazji zmodyfikowałem troszeczkę licznik, a dokładniej informacje jake są tam wyświetlane. Dodalem funkcję Ford Eco Mode oraz prezentacje informacji z systemu Audio oraz telefonu. Zastanawiam sie co jeszcze można byłoby dodzucić;-). Mam pytanie do właścicieli Kugi z fabrycznymi światłami z funkcją AUTO - czy jest możliwa regulacja czułości czujnika zmierzchu?

mojn
24-09-2012, 21:07
Witam. Dzisiaj zakończyłem montaż LEDów w swojej Fudze. Oto efekt:
http://img.tapatalk.com/d/12/09/05/peje3y2u.jpg
Troszeczkę później postaram się o więcej fotek

witam. ja terz mam czarną kuge mam pytanie gdzie kupiłeś te światła i ile dałeś

TOMAS
24-09-2012, 21:24
terz

ludzie, widzicie i nie grzmicie

kola1971
25-09-2012, 13:59
witam. ja terz mam czarną kuge mam pytanie gdzie kupiłeś te światła i ile dałeś

Światła "zdobyłem" drogą kupna od znajomego, który swoją Kuge dość poważnie uszkodził. Jako, ze jego też była czarna to odkupiłem cały komplet. Powiem tylko, że wszystko razem (LEDy, zakup przełącznika z funkcją AUTO) zamknęło się kwotą poniżej 1000,- PLN. Jeżeli interesuje Cię zakup LEDów, obserwój serwisy aukcyjne, czasami trafia się coś ciekawego. Pozdrawiam!

jurekmi
25-09-2012, 19:37
Cena zestawu w serwisie Forda powinna wynosic rownowartosc 330€ ,oczywiscie bez przelacznika swiatel.

Miraks
25-10-2012, 15:32
W ASO Forda "promocja" - montaż oryginalnych świateł LED za "jedyne" 1460 zł brutto wraz z montażem. To swiatła, które aktualnie montowane są w Kugach w wersji Titanium. Niestety, nawet w promocji tanio to nie jest. Ale może ktoś się skusi.

lulek
31-10-2012, 11:29
Mam takie światła zamontowane fabrycznie. Samochód z czerwca 2012. Ale za to nie mam opcji świateł automatycznych. Przełącznik świateł nie ma pozycji światła automatyczne. Czy w Waszych KUGA'ch jest opcja świateł automatycznych na przełączniku świateł? Zastanawiam się jak podejśc do tematy, czy wymiana samego przełącznika coś pomoże w tej kwestii czy też jest konieczne odblokowanie funkcji w centralce sterującej. Czy ktoś z Was ma dostęp do najnowszych schematów elektrycznych, tak żeby sprawdzić czy jest tylko kwestia wymiany przełącznika, przepięcia kabli czy też czegoś jeszcze brakuje, np czyjnika koło lusterka.

TOMAS
31-10-2012, 11:36
np czyjnika koło lusterka.
to na pewno, przecież coś musi mierzyć światło aby system wiedział czy zapalamy czy gasimy światła mijania

stiv18
09-02-2013, 10:12
Witam serdecznie - to mój pierwszy post - dopiero kupiłem kugę z 2009 i w komplecie (bagażniku) były ledy do jazdy dziennej (bez wtyczek i opisów) - zamówiłem już ramki ale czy ktoś z posiadaczy tych orginalnych ledów może mi opisać złącze (3 piny) żeby nie kombinować - rozumię że jest 12V, masa, i tzw. przełącznik - tylko co gdzie? - pozdrawiam

zbychol2
14-02-2013, 11:44
Odnośnie montażu led w kudze to mogę przedstawić moje doświadczenie
w tym względzie.

Ponieważ udało mi się kupić oryginalne ledy wraz ramkami, postanowiłem je zamontować.
Udałem się do polecanego przez znajomego elektryka. Ale u niego okazało się że bez stworzenia jakiejś kostki przełączeniowej nie jest w stanie zrobić ich tak jak działają fabrycznie. Czyli w dwóch trybach pracy.

Dodam że moja kuga jest z 2010 roku nie była przystosowana do montażu ledów.

Postanowiłem jednak zadzwonić do najbliższego aso i zapytać czy mogą zamontować moje ledy tak aby działały jak fabryczne. Okazuje się że tak i jeszcze okazało się, że wzięli ode mnie tyle ile chciał elektryk.

Także pojechałem do nich, zamontowali ledy i działają jak w nowych kugach.

tomaszjan31
15-02-2013, 00:15
Ja postawiłem na oszczędnosc, kupione za 99zł , montaz max 30min w garazu. Bardzo ladnie swiecą, i pasują kształtem do halogenów.

kosa1973
28-02-2013, 21:34
witam
chciałbym sie dowiedzieć jak podłączyć takie orginalne ledy.Na allegro kupiłem orginalne ledy od kugi wraz z ramkami,gość dołożył mi jeszcze orginalną wiązke.
Niewiem gdzie mam podpiąć tą wtyczke od ledów.Kuge mam z 2009 roku,ma orginalnie zamontowany włącznik auto.Byłem w serwisie ,chciałem sie czegoś dowiedzieć ale gość w serwisie był wogule zielony na ten temat.pozdrawiam i czekam z niecierpliwościom na odpowiedż

muchadam
05-03-2013, 15:06
Zamontowałem w serwisie orginalny zestaw lamp światła dziennego (1450zł)
i pozostała mi Instrukcja Instalowania w 18 językach (w tym polski)
Jak kogoś interesuje to mogę udostępnić.

tedi_k
06-03-2013, 20:56
Czy w Waszych KUGA'ch jest opcja świateł automatycznych? Czy ktoś z Was ma dostęp do najnowszych schematów elektrycznych, tak żeby sprawdzić czy jest tylko kwestia wymiany przełącznika, przepięcia kabli czy też czegoś jeszcze brakuje, np czyjnika koło lusterka.

Przy okazji dokładania LEDów warto pamiętać o takiej prawidłowości - da się zrobić bez problemu światła AUTO, czujnik jest OK, nie trzeba go wymieniać. Trzeba Wymienić wyłącznik świateł na taki z funkcją AUTO - (na allegro się znajdzie, może być do Focusa MK2, C-maxa albo Kugi - trzeba uważać tylko aby jego numer rozpoczynał się od 7M5T- bo to oznacza czerwone podświetlenie). Po przełożeniu włącznika świateł trzeba usunąć bezpieczniki F110 i F113 w skrzynce bezpieczników nad nogami pasażera oraz aktywować światła automatyczne w module GEM programem ELMconfig.

kugowicz
06-03-2013, 22:17
Czyli rozumiem, że jak jest czujnik deszczu to razem w komplecie z czujnikiem zmierzchu?

tedi_k
06-03-2013, 22:41
Czyli rozumiem, że jak jest czujnik deszczu to razem w komplecie z czujnikiem zmierzchu?

Tak. W Fordzie zawsze.

kugowicz
07-03-2013, 19:54
To bezsensu jest wkładanie różnych przełączników..

tomaszjan31
08-03-2013, 00:55
witam
chciałbym sie dowiedzieć jak podłączyć

Najprościej zrob jak pisał Tadeusz wyjmując bezpiecznik, następnie jeden przewód plus pod przekaźnik zapłonu, drugi z automatu swiatel wepnij pod światła postojowe, trzeci to masa znajdziesz jej mnóstwo pod maska :wink:

leszek66
17-03-2013, 17:39
Witam.
Chce podłączyc światłą do jazdy dziennej i chciałbym się dowiedziec czy w komorze silnika znajdują się jakieś przewody na których po włączeniu zapłonu pojawia się napięcie i pod które można bezpiecznie podpiąc moduł ledów .

wojcat
17-03-2013, 21:13
Dołączam sie do pytania

flash72
24-03-2013, 19:15
Odpowiedź na twoje pytanie jest ich sporo !!!!!!! Istotne jest jak chcesz te światła włączać i czym ????

tedi_k
24-03-2013, 19:25
Zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem dzienne LEDy włącza się pod napięcie wprost z akumulatora poprzez bezpiecznik znajdujący się w zestawie. Sterowanie bierze się ze światła pozycyjnego.
Na prawdę nie ma sensu kombinować z "napięciem po zapłonie" - co to miało by dać przy LEDach pobierających łącznie 3-5 watów (czyli mniej niż lampka oświetlenia wnętrza)???
Zawsze należy instalować LEDy dzienne z porządnym sterownikiem a nie jakieś najtańsze badziewie. Mam Philipsy DRL 4-led podłączone wg przykazań wprost z aku, jeżdżę półtora roku i zero problemów oraz zero jakichkolwiek kombinacji

krismala
28-03-2013, 12:10
Witam ... mam pytanie, czy może ktoś wie jak zamontować fabryczne światła LED do Kugi z ksenonami? Obecnie mam podłączone światła ksenonowe mijania tak że na pozycji "0" włącznika świateł i przy włączonym zapłonie, światła działają. Dążę do celu takiego by przy poz."0" były załączone światła LED do jazdy dziennej w 100%, a w pozycji "1" 30% LED i ksenon św. mijania. Może ktoś mi powie , lub ma zdjęcia z takiego montażu?

ampal
28-03-2013, 20:18
czyli... niezgodnie z przepisami :D

czyli albo niezgodnie albo... nie mam "świateł do jazdy dziennej"
sam już nie wiem :D

BTW auto rej rok temu w kwietniu :)

Niema się z czego śmiać. w/g przepisów tył samochodu nie musi być oświetlany przy dobrych warunkach atmosferycznych od świtu do zmierzchu .

tbos
11-04-2013, 09:42
Witam,
mam pytanie do kolegów, którzy mają fabrycznie zamontowane ledy w Kugach z włącznikiem świateł z opcją auto. Czy jak przełącznik świateł ustawicie w położeniu auto w dzień świecą ledy a jak czujnik zmierzchu da sygnał że jest ciemno przełączy automatycznie na światła mijania?

Orzelek
11-04-2013, 10:33
Witam,
mam pytanie do kolegów, którzy mają fabrycznie zamontowane ledy w Kugach z włącznikiem świateł z opcją auto. Czy jak przełącznik świateł ustawicie w położeniu auto w dzień świecą ledy a jak czujnik zmierzchu da sygnał że jest ciemno przełączy automatycznie na światła mijania?

Ustawienie w pozycji auto w dzień powoduje świecenie LEDów, światła mijania są wyłączone. Jak się ściemni, światła mijania się włączą, a LEDy będą nadal świecić, ale z mniejszym natężeniem :)

MarSz
11-04-2013, 17:27
A gdzie dokładnie jest czujnik zmierzchowy?
Chciałem sprawdzić jego działanie ale nie byłem pewien co przysłonić by zobaczyć zmianę świateł.

A przy okazji mam pytanie - co sądzicie o LEDach z tej aukcji?
http://m.allegro.pl/przedmiot,ford-kuga-led-ledy-lewy-prawy,3124420105.html?img=0

niby już są z oprawkami, ale nie mają okablowania.
Co do nich byłoby jeszcze potrzebne?
Może ktoś, kto już przerabiał montaż by rzucił okiem?

Bo nie wiem czy mając ten zestaw wystarczy dorobić (podłączyć) przewody i bedzie działało (mam włącznik z pozycją auto) czy potrzebny jest jeszcze dodatkowo jakiś sterownik/moduł?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

tbos
12-04-2013, 15:08
Tylko wiązka do dorobienia jest potrzebna. Patrząc na led od tyłu w takiej pozycji jak jest zamontowana od lewej
1 pin łączysz z 4 pinem wiązki od reflektora samochodu,
2 pin to masa (łączysz 2 pin ledów ze sobą i do masy samochodu)
3 pin to napięcie pojawiające się w momencie wciśnięcia przycisku start (łączysz 3 pin ledów ze sobą i ciągniesz do skrzynki bezpieczników pod maską do wtyczki F25)

Kolego MarSZ poszło na PW

MarSz
12-04-2013, 16:12
Rozumiem.
Czyli wynika z tego, że układ zapewniający przyciemnienie (ograniczenie o 30-50% jasności ledów) w przypadku włączenia świateł mijania jest wbudowany w ledy tak? Odpowiada za to pin 1 wg Twojego opisu.
Bo jak oglądałem instrukcję do LEDów MS Design to wszędzie była osobna kostka z trzema pinami i podłączało się do niej tak jak mówisz, natomiast wyjście tej kostki było podłączane do dwóch pinów ledów (zasilanie i masa jak rozumiem).

tbos
12-04-2013, 16:28
Rozumiem.
Czyli wynika z tego, że układ zapewniający przyciemnienie (ograniczenie o 30-50% jasności ledów) w przypadku włączenia świateł mijania jest wbudowany w ledy tak? Odpowiada za to pin 1 wg Twojego opisu.
Bo jak oglądałem instrukcję do LEDów MS Design to wszędzie była osobna kostka z trzema pinami i podłączało się do niej tak jak mówisz, natomiast wyjście tej kostki było podłączane do dwóch pinów ledów (zasilanie i masa jak rozumiem).

tak układ jest wbudowany
masa środek - 2 pin led
zasilanie - 3 pin led (100 % mocy led)
sygnał sterujący załączeniem świateł mijania brany z 4 pinu kostki reflektora - 1 pin led (50 % mocy led)

w MS Design masz tylko 2 przewody do ledów i moduł steruje napięciem czyli mocą świecenia led

MarSz
12-04-2013, 18:11
Super - dzięki za info jak również za instrukcję na pw.
Będę miał pewnie jeszcze kilka pytań ale to później się odezwę.

tbos
17-04-2013, 09:56
dla zainteresowanych na allegro http://allegro.pl/nowy-komplet-lamp-led-lampa-dzienna-led-ford-kuga-i3180332418.html jest komplet oryginalnych ledów do kugi (ramki do przelakierowania, ledy i wiązka)

MarSz
19-04-2013, 09:53
Właśnie ten zestaw zakupiłem.
Cena identyczna jak ten, który pokazałem poprzednio a jest w komplecie wiązka i instrukcja więc obejdzie się bez kombinowania.
Dziś ma do mnie przyjść kurier.
Jak ktoś będzie zainteresowany to opiszę jak to wygląda ale z tego co wiem to tbos ma dokładnie takie i to są jak oryginalne Forda więc powinno być ok.

tbos
19-04-2013, 14:05
nie jak oryginalne tylko oryginalne Ford

MarSz
19-04-2013, 14:41
Faktycznie - już do mnie przyszły i mogę potwierdzić - to oryginały i wyglądają bardzo dobrze.

A pytałem z ciekawości wczesniej w ASO ile za taki zestaw - powiedzieli 2300zł (teraz nie pamiętam czy to już z montażem i z zaślepkami pod kolor, czy nie).

Jest więc różnica.

Muszę to brać pod uwagę w kolejnej kwestii, o której zacząłem rozmawiać z ASO - kluczyk do odpinanego haka, który mi zginął. Pewnie też podadzą niezłą marżę bo powiedzieli, że muszą znać producenta i będą się z nim kontaktować. Pewni można zrobić to samo bez ich pośrednictwa.

Gostek_
20-04-2013, 10:10
Daj znać jak wyszło, ew. jakieś foty. Zastanawia mnie tylko jedno, ten sprzedawca niedawno miał takie ledy po 700 PLN. Zdjęcia trochę inne ale sprzęt identyczny... Mimo to 1000 to nie 2300... Jak jest łatwy montaż to sobie poradzę, zawsze to oszczędność na ksenonach.

MarSz
22-04-2013, 14:18
Montaż wygląda na banalny ale to powiem na 100% jak to zrobię ale to jeszcze trochę potrwa.

Mają oryginalne emblematy Forda. Różnica w cenie jest. Jakość - okaże się jak podłączę.

33jack
26-06-2013, 10:28
Dołożenie świateł do jazdy dziennej do Forda Kugi
Witam;
Zakupiłem używane,ale oryginalne światła led do mojej kugi,czy może ktoś mam schemat podłączenia takich świateł lub wie jak to zrobić ?:(

pozdrawiam Jacek :surprise:

tbos
28-06-2013, 13:23
Odezwij się na PW to prześlę

bartitrans
05-06-2014, 11:27
witam szukam prawego leda oryginalnego do kompletu z ms design sam ten wąski led prawa strona , mój się przepalił i nie działa instalacja jest dobra bo przepinalem na odwrót i podpięty drugi swieci normalnie, lampa jest nie do rozebrania, może ktoś ma na zbyciu taki led prawa strona od pasażera, proszę o kontakt 792 357 985 pozdrawiam,,

barzaw19
18-07-2014, 11:56
Witam, mam zamiar dołożyć do swojej Kugi fabryczne ledy, na allegro ceny wahają się od 700-1000 za komplet, ale wszystkie są bez wiązki elektrycznej do nich... Gdzie mogę kupić taką wiązkę elektryczną?

Pozdrawiam ;-)

SRS
18-07-2014, 12:04
tych wiązek jest kilka rodzai w zależności od daty produkcji i czy masz z przodu czujniki parkowania , daj vin podam ci numer żeby wiadomo co szukać

barzaw19
18-07-2014, 15:45
Dzisiaj wieczorem lub jutro będę miał możliwość podania ci tego, mam czujniki parkowania, a data produkcji to koniec 2008 roku, chyba listopad, vin podam wieczorem lub jutro
Pozdrawiam

SRS
18-07-2014, 16:29
8V4T-15K867-ABA coś takiego powinno pasować / z czujn.park + ledy / w ASO 239 zł, szukaj na szrotach lub na Alledrogo

barzaw19
18-07-2014, 22:14
Wiązka nie jest tania jak widać, ale cóż nie ma innego wyjścia

ziembat
20-07-2014, 09:45
czy przy funkcji świateł automatycznych oprócz zmiany ze świateł led na mijania działa również zmiana ze świateł mijania na drogowe i odwrotnie?

Redsik
29-01-2015, 10:05
Witam.Mam pytanko kilka dni temu w ASO instalowałem swiatla dzienne do Kugi...Kurcze i jestem nie zadowolony.Chciałem miec opcje auto ale nie mialem włącznika bylem przekonany ze panowie z ASO zadzwonią i powiedza ze trzeba włacznik auto by móc aktywowac tą opcje.Wtedy wszystko bylo by ok.Chciałbym dokupic wlacznik auto i chcalbym go aktywowac ale juz nie w ASO.Czy ktoś z Krakowa może pomoc??Kurcze jeszcze jedno gdzie znajduje sie czujnik deszczu i zmierzchu w Kudze??Samochod z 2010 roku.

weuek
29-01-2015, 10:25
Kurcze jeszcze jedno gdzie znajduje sie czujnik deszczu i zmierzchu w Kudze??Samochod z 2010 roku.
Wg mojego stanu wiedzy to w każdym aucie znajduje się w tym samym miejscu, czyli na środku przedniej szyby u góry. Pewnie go nie masz, skoro wyłącznik świateł nie ma opcji "auto" (moim zdaniem, nieprzydatnej).

Tak dla humoru, może podasz cenę tej operacji w aso?

Redsik
29-01-2015, 12:06
W Krakowie w ASO koszt 2000 zl.A ta kulka czarna ktora znajduje sie na podszybiu to nie jest czujnik zmierzchu??

QUIET
29-01-2015, 12:26
Za lusterkiem wstecznym masz i czujnik deszczu i czujnik zmierzchu. Wydaje mi się że jak nie masz przełącznika auto do świateł to nie będziesz miał czujnika zmierzchu ale tego nie jestem pewny.

tapatalk@GT-I9505

jacektp
29-01-2015, 12:53
U mnie pod osłoną lusterka wstecznego jest tylko jeden czujnik (ściągałem osłonę) a samochodzie mam i automatyczne światła i automatyczne wycieraczki. Wg. schematu przy lusterku jest tylko czujnik deszczu. Jak będę miał czas to sprawdzę gdzie jest czujnik zmierzchu.

Co to działania automatycznych świateł to bez zarzutu - nie trzeba już myśleć o włączeniu czy wyłączaniu świateł mijania.

Redsik
29-01-2015, 12:57
Dlatego chciałem zmienic włącznik swiateł taki na auto.

QUIET
29-01-2015, 12:58
Hmm to bardzo dziwne bo ja mam tam dwa czujniki.
Potwierdzam że automatyczne światła to fajna sprawa.

tapatalk@GT-I9505

jacektp
29-01-2015, 18:22
Sprawdziłem - czujnik oświetlenia jest pod przednią szybą między nawiewami. Dostarcza on również sygnał dla automatycznej klimatyzacji. Jest to jeden wspólny czujnik.
W załączeniu: pozycja czujnika światła oraz foto czujnika deszczu.
Jeśli pod lusterkiem jest drugi czujnik to prawdopodobnie jest czujnik system zapobiegania kolizjom.

SRS
29-01-2015, 20:42
czujnik oświetlenia jest pod przednią szybą między nawiewami. jest to "Czujnik nasłonecznienia ukł.klim." -3M5T-19E663-AD , a czujnik deszczu jest razem z czujnikiem Oświetlenia - 3S7T-17D547-AC - nie raz już o tym wspominano na forum opcja szukaj i będzie wszystko wiadomo.

jacektp
29-01-2015, 21:47
jest to "Czujnik nasłonecznienia ukł.klim." -3M5T-19E663-AD , a czujnik deszczu jest razem z czujnikiem Oświetlenia - 3S7T-17D547-AC - nie raz już o tym wspominano na forum opcja szukaj i będzie wszystko wiadomo.

Nie zgadzam się z tym co piszesz. To co napisałem wziąłem z Workshop Manual 2013 z modelu Escape (może więc różnić się od Kugi ale nie sądzę).

Gdy kupiłem swoją Kugę okazało się że nie działają wycieraczki automatyczne - w fabryce nie przykleili czujnika do szyby i nie podłączyli kabli. Za nim pojechałem do serwisu przejechałem ok. 2500 km i jestem pewien (na 100%), że w tym czasie światła automatyczne działały prawidłowo. Gdy serwis prawidłowo zainstalował czujnik pod lusterkiem i wycieraczki automatyczne zaczęły działać prawidłowo. Załączone zdjęcie pochodzi z mojej Kugi już po naprawie - chciałem zobaczyć co zrobili z czujnikiem.

Może być też tak, że układ automatycznych świateł wykorzystuje oba czujniki - w opcjach komputera można wybrać włączanie świateł gdy pada deszcz.

SRS
29-01-2015, 21:58
ok, wiesz lepiej , czyli jak zasłonisz ten czujnik na desce to się światła Ci zapalają , ciekawe. Na górze strony jest taka opcja szukaj proszę użyj jej i popatrz sobie nie raz T_edik, mayak czy mm2 opisywali rolę tego czujnika

Pazura7
30-01-2015, 08:18
Witam, jako że poszukuje ledów do kugi rocznik 2008, czarna, titanium. Cieżko jest znaleźć a jak są to są drogie. Chce żeby działały tak. Dzień tylko one, potem gdy się przełączy na normalne światła one się wyłączają.
Czy moglibyście coś zaproponować ?

jacektp
30-01-2015, 10:01
ok, wiesz lepiej , czyli jak zasłonisz ten czujnik na desce to się światła Ci zapalają , ciekawe. Na górze strony jest taka opcja szukaj proszę użyj jej i popatrz sobie nie raz T_edik, mayak czy mm2 opisywali rolę tego czujnika

Wyjaśniam - opisywałem jak to wygląda w Kudze 2 (model 2013). Może w jedynce jest inaczej.

tedi_k
30-01-2015, 17:25
Wyjaśniam - opisywałem jak to wygląda w Kudze 2 (model 2013)...
Poproszono Cię o prosty eksperyment: zasłoń czujnik na desce (choćby czapką...) w dzień i opisz co się stanie. Prosimy - zrób to:p

boncio
30-01-2015, 20:36
tedi_k podpowiem - przyciemnią się zegary :-D Taką dodatkową funkcję też ma.
Tylko może być teraz problem jak pochmurno jest ;-)
Może dlatego się ludziom wydaje, że to czujnik zmierzchu.

kuganet
14-04-2016, 20:22
Mam problem za światłami LED.
Kupiłem Kugę 2012r z fabrycznymi światłami LED ale przy zakupie nie zwróciłem uwagi na sposób zapalania tych świateł. Wg mnie, działają nieprawidłowo. W pozycji P,0,1 świecą 50% razem ze światłami tylnimi w pozycji 2 świecą tak samo + światła mijania. Ciekawostką jest fakt , że LEDY świecą 100% gdy przełącznik ustawie pomiędzy P a 0 lub 0 a 1. wtedy światła tylne gasną . w czym może być problem?

lagunaj
16-04-2016, 15:37
Zamontowałem w serwisie orginalny zestaw lamp światła dziennego (1450zł)
i pozostała mi Instrukcja Instalowania w 18 językach (w tym polski)
Jak kogoś interesuje to mogę udostępnić.
dzien dobry
Jagby mół pan przesłas instrukcje montazu zwiateł dziennych w kudze byłbym wdzieczny, Mój mejl lagunaj@op.pl
Pozdrawiam miłego dnia

dares15
20-11-2016, 17:59
Witam czy ktoś z użytkowników mógłby mi podesłać instrukcję do montażu świateł dziennych?

szejbtom
11-12-2016, 14:53
Czy ktoś zastanawiał się nad takim zestawem ?

http://www.ebay.pl/itm/GENUINE-FORD-KUGA-DAYTIME-RUNNING-LIGHTS-KIT-DRL-inc-WIRING-INSTRUCTIONS-/121003954171?

Czy gdzieś w PL montują jeszcze w promocyjnej cenie 1400 zł?

szejbtom
15-12-2016, 14:47
Gdyby ktoś chciał wymienić przełącznik na ten z funkcją AUTO.

Należy wyciągnąć energicznym ruchem kratkę wentylacyjną oraz panel boczny w celu zwolnienia zapadek i wysunięcia przełącznika.

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15542367_1264075300279862_19107111699501053_n.jpg? oh=3a30a7418dd955ce9e331caa2b5c5436&oe=58EEE15C

Edit.

Czy ktoś podejmował się podłączania fabrycznych ledów samodzielnie ? jakich problemów można się spodziewać ?

szejbtom
24-12-2016, 16:06
Czy ktoś podejmował się podłączania fabrycznych ledów samodzielnie ? jakich problemów można się spodziewać ?

szejbtom
26-12-2016, 22:42
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15747799_1273753349312057_593884705231321786_n.jpg ?oh=a8a4331a8a943fdf683cb930876d1ea0&oe=59224C6A

Hej,

Kto pomoże? - Czy dobrze rozumiem ze schematu, iż należy odciąć przewód z postojówką i wyrzucić do kosza?

aqua
29-05-2017, 11:25
Jako że ori led do kugi mk1 mają kosmiczne ceny (2000 aso) zastanawiam się nad okrąglakami w miejsce przeciwmgielnych http://allegro.pl/swiatla-dzienne-halogeny-ford-focus-c-max-kuga-i6755501203.html . Czy zakładając taki zestaw będzie można ustawić te same funkcje co w oryginalnych tzn. po zapłonie świecą ledy i w automacie po zmierzchu mam mijana ze zmniejszoną mocą ledy?

szejbtom
06-06-2017, 17:29
Czy ktoś podejmował się podłączania fabrycznych ledów samodzielnie ? jakich problemów można się spodziewać ?

Hej, ja to robiłem, zgodnie z instrukcja wszystko było Git. Tylko (-) podpiąłem bezpośrednio tam gdzie akumulator bo początkowo obok zderzaka nie było minusa.

Wlutowywałem się w skrzynke ale są fajne wpinki w bezpiecznik które dużo roboty ułatwiają.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/18766894_1421805234506867_1845839544_o.jpg?oh=343b a75dc82b5ee937aac10593be628e&oe=59389D5B

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/16465908_1311228652231193_69526917_o.jpg?oh=d76ca8 abaf09038dcc44263e6bfcba6a&oe=5938B804

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/16492475_1311228632231195_2072060833_o.jpg?oh=2435 e8ea3113cec4e1819e2d59693fc1&oe=59389626

aqua
26-06-2017, 16:02
Czy ktoś ma założone drl w miejscu po halogenach? W necie są zdjęcia poglądowe innych marek ale kugi mk1 jeszcze nie widziałem.Bardzo bym prosił o jakieś fotki.Kwestię oryginałów sobie odpuściłem nawet na alledrogo komplet to jakieś ok. 800-900 do tego jak nie ma ramek ok. 300 w aso i okablowanie ok. 200 a to prawie cena nowych bez montażu.Mam na oku 3 modele
1- http://allegro.pl/swiatla-dzienne-halogeny-ford-focus-c-max-kuga-i6755501203.html
2-http://allegro.pl/swiatla-dzienne-halogeny-ford-focus-c-max-kuga-i6755501105.html
3-http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dziennej-led-drl-ford-freestyle-kuga-i5761188588.html
najbardziej podobają mi się te pierwsze.
Jeszcze raz prośba o jakieś foto jeżeli ktoś posiada takie lampy.

segram
05-07-2017, 08:08
Witam, szukam na forum i nie mogę znaleźć. Jeżeli duplikuję to z góry przepraszam.
Posiadam Kugę 2008r, oryginalne światła LED do jazdy dziennej.
Mam wyciągnięty bezpiecznik 110 oraz 113, zamontowany 135 oraz przekaźnik r15. W zielonej kostce od GEMa w pinie 1 oraz 26 wychodzą oryginalne kable koloru zielonego z brązowym paskiem (nie robiłem tutaj mostka stwierdzając fakt że jest to oryginalne i powinno tak zostać)

Przełącznik w pozycji AUTO w dzień palą się światła mijania, gdy jest zmierzch do świateł mijania dołączają się LEDy i postojówki.
Przełącznik w pozycji C(reflektory) palą się światła mijania oraz Ledy i postojówki.
Przełącznik w pozycji B(pozycyjne) palą się postojówki i Ledy
przełącznik w pozycji A nic się nie pali (tutaj chyba prawidłowo)
Czy ktoś jest może w stanie powiedzieć co jest źle? Czemu gdy jest dzień nie palą się tylko LEDy a wieczorem przejdzie na światła mijania?

szejbtom
25-07-2017, 19:49
Witam, szukam na forum i nie mogę znaleźć. Jeżeli duplikuję to z góry przepraszam.
Posiadam Kugę 2008r, oryginalne światła LED do jazdy dziennej.
Mam wyciągnięty bezpiecznik 110 oraz 113, zamontowany 135 oraz przekaźnik r15. W zielonej kostce od GEMa w pinie 1 oraz 26 wychodzą oryginalne kable koloru zielonego z brązowym paskiem (nie robiłem tutaj mostka stwierdzając fakt że jest to oryginalne i powinno tak zostać)

Przełącznik w pozycji AUTO w dzień palą się światła mijania, gdy jest zmierzch do świateł mijania dołączają się LEDy i postojówki.
Przełącznik w pozycji C(reflektory) palą się światła mijania oraz Ledy i postojówki.
Przełącznik w pozycji B(pozycyjne) palą się postojówki i Ledy
przełącznik w pozycji A nic się nie pali (tutaj chyba prawidłowo)
Czy ktoś jest może w stanie powiedzieć co jest źle? Czemu gdy jest dzień nie palą się tylko LEDy a wieczorem przejdzie na światła mijania?

Musiałeś coś źle podłączyć.

Pozycja O - Palią sie LED 100% (z tyłu i rejestracji nie palą się jeżeli wyjąłeś zgodnie z instrukcją odpowiednie przełączniki.

Pozycja Postojowe - Palą się postojowe + LED 50%
Pozycja Mijania - LEd 50% + Postojówki + Mijania
Pozycja AUTO - Wiadomo.

+ Przy zmianie przełącznika na AUTO musisz mieć kogoś kto włączy Ci tą opcję w komputerze.

hudy21
31-08-2017, 16:40
Jako że ori led do kugi mk1 mają kosmiczne ceny (2000 aso) zastanawiam się nad okrąglakami w miejsce przeciwmgielnych http://allegro.pl/swiatla-dzienne-halogeny-ford-focus-c-max-kuga-i6755501203.html . Czy zakładając taki zestaw będzie można ustawić te same funkcje co w oryginalnych tzn. po zapłonie świecą ledy i w automacie po zmierzchu mam mijana ze zmniejszoną mocą ledy?

Tak zgadza się że są kosmiczne ceny. Ale zdarzają się rodzynki. Ja ostatnio kupiłem światła dzienne MS DESIGN razem z ramkami pod reflektor i kompletną instalację ze sterownikiem ZA 300zł.
SZUKAĆ SZUKAĆ SZUKAĆ

aqua
31-08-2017, 16:46
Gdzieee podaj chociaż linka.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

hudy21
31-08-2017, 19:33
Szukanie na allegro OLX czy gratka. Ja akurat kupiłem na OLX. Już zamontowane i działają.

Bump: Wszystko idzie znaleźć w dobrej cenie tylko cierpliwości i grzebanie w internecie na bieżąco.
Nawet Kugę tak kupiłem. Dla wytrwałych jest nagroda.

segram
01-09-2017, 10:27
Musiałeś coś źle podłączyć.

Pozycja O - Palią sie LED 100% (z tyłu i rejestracji nie palą się jeżeli wyjąłeś zgodnie z instrukcją odpowiednie przełączniki.

Pozycja Postojowe - Palą się postojowe + LED 50%
Pozycja Mijania - LEd 50% + Postojówki + Mijania
Pozycja AUTO - Wiadomo.

+ Przy zmianie przełącznika na AUTO musisz mieć kogoś kto włączy Ci tą opcję w komputerze.

Podpięte jest pod oryginalna wtyczkę DRL+postojówki i może dlatego kuga tak mi świeci jak teraz. Ma ktoś jakiś inny pomysł? Może w ELMconfig jest jakaś opcja ustawienia świateł?

hudy21
03-09-2017, 17:21
Podpięte jest pod oryginalna wtyczkę DRL+postojówki i może dlatego kuga tak mi świeci jak teraz. Ma ktoś jakiś inny pomysł? Może w ELMconfig jest jakaś opcja ustawienia świateł?

Nie rozumiem przecież tak ma być. Tak się zachowują światła dzienne.
Światła dzienne przygasają przy postojowych i mijania.

segram
04-09-2017, 08:59
Nie rozumiem przecież tak ma być. Tak się zachowują światła dzienne.
Światła dzienne przygasają przy postojowych i mijania.

Co do tego nie mam zastrzeżeń, chodzi mi aby na auto w dzień paliły się same LEDy a wieczorem mijania.

szejbtom
26-09-2017, 21:21
a poza przełącznikiem z auto na komputerze masz przestawione na auto ?

segram
27-09-2017, 06:29
a poza przełącznikiem z auto na komputerze masz przestawione na auto ?

Jak możesz dodaj gdzieś przecinek bo za bardzo nie potrafię zrozumieć twojej podpowiedzi.

hudy21
27-09-2017, 20:44
Nie wiem o co chodzi.
Jak ktoś ma przełącznik z pozycją auto i ma czujnik oświetlenia to na auto nie świecą żadne światła bo jest jasno (chyba że są dołożone dzienne to świecą dzienne)
jak nie ma czujnika światła w lusterku to i tak nic nie będzie działać na auto.
Ja teraz dołożyłem dzienne i przełącznik tylko na auto a światła same za mnie myślą (nie muszę pamiętać o włączaniu)

hudy21
01-10-2017, 09:05
Podam link do dziennych do kugi I
http://nolden.pl/produkty/53-swiatlo-do-jazdy-dziennej-led-premium-line-quotslimquot

aqua
01-10-2017, 10:57
Podam link do dziennych do kugi I
http://nolden.pl/produkty/53-swiatlo-do-jazdy-dziennej-led-premium-line-quotslimquot
Rozumiem że masz je zamontowane przydała by się fotka (oczywiście auta) jaki koszt tych wynalazków?

kirhoff
02-10-2017, 18:56
hudy21 również jestem ciekawy jak to wygląda:shock:

hudy21
03-10-2017, 07:03
wygląda tak samo.
https://images82.fotosik.pl/837/3a53295249344d4amed.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/3a53295249344d4a)

A świeci bardzo dobrze. Zdjęcia tego nie oddadzą.
Co do kosztów nie wiem jak w Polsce nie szukałem ale :

http://www.ebay.com/itm/NCC-Nolden-Slim-Premium-LED-Replacement-Spare-Lights-Black-Brabus-Hamann-2-pcs-/331733520830?_trksid=p2141725.m3641.l6368

Ja zakupiłem na olx ktoś sprzedawał ale nie wiedział co bo sprzedał cały komplet z ramkami pod reflektor i instalacją za 300zł

I nie jest to żaden wynalazek czy CHINOL z allegro. Wykonanie naprawdę dobre.
Sprzedawała je jedna firma razem z ramkami ale nie są już dostępne. Może ktoś będzie miał więcej zacięcia do szukania.

https://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=707578

Pozdrawiam

wojcat
04-10-2017, 18:02
wygląda tak samo.
https://images82.fotosik.pl/837/3a53295249344d4amed.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/3a53295249344d4a)



A to nie są czasem te MS Design?

hudy21
05-10-2017, 20:46
Tak to są te same. Dla tego pisałem że firma NOLDEN to nie żaden wynalazek. Korzysta z niej MS DESIGN. Wystarczy popatrzeć na moc. 9W Noldena to nie 3 od chińczyka czy allegro.

Najgorzej ramki zdobyć bo same dzienne przy 180$ to niewiele. A ciekawe ile kosztują u polskiego dystrybutora.

sekcja11
07-10-2017, 07:44
Dokładnie jest tak że są one (te wlaczane automatycznie)mniej jasne czego nie zauważyłem jak koledzy powyżej i ja na nich jeżdżę cały czas i w dzień i w nocy , światła do jazdy dziennej można kupić za około 500 zł na allegro i zamontować poniżej w tych lezkach pod lampami

adamjoker
18-10-2017, 08:23
Jako że ori led do kugi mk1 mają kosmiczne ceny (2000 aso) zastanawiam się nad okrąglakami w miejsce przeciwmgielnych http://allegro.pl/swiatla-dzienne-halogeny-ford-focus-c-max-kuga-i6755501203.html . Czy zakładając taki zestaw będzie można ustawić te same funkcje co w oryginalnych tzn. po zapłonie świecą ledy i w automacie po zmierzchu mam mijana ze zmniejszoną mocą ledy?

Witam.
Podepnę się pod pytanie aqua czy ktoś montował taki zestaw Duolight? Z tego co zauważyłem w instrukcjach mocowanie halogenów w Kudze 2008 to dwa poziome punkty mniej więcej w połowie halogenu. A w tym Duolight są cztery na rogach. Czy można jakoś obrócić klosz w tym zestawie? Bo montując go po skosie to przeciwmgielne będą świecić po chińsku - też skośnie. Może ktoś już ogarniał temat i podpowie coś. Przewalam internet i nie ma nic na temat montażu tego zestawu w naszym autku. Na stronie Einparts jak wół napisane że do Kugi 2008-2012 pasują DL-20, DL-21, DL-22 i DL-23, ale kto by wierzył na słowo producentowi ;-)

weuek
18-10-2017, 10:36
Klosza nie można obrócić.

Mam te światła od 3 lat. Teraz prawe świeci tak na ~50%, bo trzykrotnie zamokło od wody wlewającej się pod reflektorem. Mam plan przełożyć przewody tak, aby zamiast okręgu dziennych świeciły p-mgłowe. Raczej się nikt nie zorientuje, bo kolor ten sam.

Z siedmioletniego doświadczenia w używaniu dokładanych świateł do jazdy dziennej stwierdzam, że jedyna sensowna opcja to dzienne na wymienną, zwykłą żarówkę (na przykład wesem). Innych nie zamierzam już kupować.

adamjoker
18-10-2017, 12:21
Weuek a jak z montażem, nie było problemu z dopasowaniem otworów? Czy halogen dawał poziomą wiązkę światła?

I z innej beczki - może ktoś montował w te zaślepki pod reflektorami zamiast oryginalnych ledów światełka NSSC 523 HP MINI? Czy się tam spokojnie mieszczą, czy nie ma problemu z późniejszym wyjmowaniem reflektorów?

adamjoker
18-10-2017, 16:20
Rozmowę na temat niefabrycznych ledów przeniosłem do :
Światła dzienne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?p=2604368#post2604368)
Moderatorów proszę o usunięcie moich postów z tego tematu.

maovi
04-02-2018, 18:34
Zamontowalem dzisiaj oryginalne Ledy z Forda. Jednak nie działają prawidłowo.
Na pozycji świateł 0 świeci tylko strona kierowcy w dodatku słabo, drugi nie.
W pozycjj I świeca oba + xenony, tyle ze tak samo mocno jak na pozycji 0.

Zamontowane wszystko wg instrukcji.
Co może byc przyczyna?
Uszkodona wiązka czy światła?

PS: nie było tematu. Kable od zapłonu i od wtyczki reflektora były wlutowane na odwrot :P

adluka
05-11-2018, 18:05
Hej, chciałbym zamontować światła do jazdy dziennej fabryczne. Orientuje się ktoś ile kosztuje taka usługa w aso(części+robocizna) ?

Damian10-88
20-11-2018, 20:42
Witam . Widzę że temat był już wałkowany ale mam taki temat, kupiłem orginalne ledy do Kugi mk1 na allegro , w aso kupiłem wiązkę czujniki parkowania + led ale i tak nie pasuje. Wiec musze jednak podpiąć się w instalacje potrzebuje schemat, podeśle ktoś ??

zibione1
22-12-2018, 22:11
Witam, również podłączam się z prośbą o instrukcję jak zrobić instalację do oryginalnych led do forda kugi

Artiue
28-09-2020, 13:27
Czytam próbuję . Strony przewertowane.
Mam Kugę 2008 rok . Ledy oryginał, przełącznik auto , czujnik zmierzchu i deszczu.
W pinach 1 i 26 są kable . Przełącznik w pozycji 0 nic się nie pali w pozycji auto zależne od zmierzchu . Mijania pozycyjne i ledy .
Gdy dołożę bezpieczniki 113 , 135 , przekaźnik pozycji auto palą się ledy , pozycyjne i tylko jedne światło prawe mijania. ??
Liczyłem na to że w pozycji auto będą mi się światła mijania palić 70% a po zmierzchu 100%.
Tak jak w opisach na forum.

Jednakże co zrobić by w pozycji auto paliły się tylko oryginalne ledy i pozycyjne a po zmierzchu dołączały światła mijania . I czy tak nie powinno być .

Speedo
28-09-2020, 20:43
te "ledy oryginał" cuś na oryginał nie wyglądają bo czytamy tu o "pozycyjnych" a ich przy ledach nie powinno być, za pozycyjne robią przyciemnione ledy, także nie wiadomo do końca, kto i co tam w tej kudze przyrzeźbił...

arturt4
29-11-2020, 10:16
Dysponuje ktoś instrukcja montażu oryginalnych drl? Byłbym wdzieczny

Minraf
28-06-2021, 21:18
Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tej stronie. Używałem opcji szukaj ale nie znalazłem nic, strona po stronie. Jestem zdesperowany.

Do sedna, przez sarnę uszkodziłem sobie światło do jazdy dziennej, które wygląda tak jak na zdjęciu. I szukam i szukam a znaleźć nie mogę, i może tutaj ktoś doświadczony wskażę mi drogę gdzie takiego ledu szukać? (na zdjęciu lewa, a potrzebuje prawej)

Na niemieckich stronach znalazłem nowe, za 300 euro ale za drogo. Najlepiej z PL i używka, nawet do malowania.

Dla osoby która mi pomoże, stawiam mega flaszkę.

Gdyby załącznik się nie załączył: https://zapodaj.net/75bbe9a6aa579.jpg.html

https://zapodaj.net/75bbe9a6aa579.jpg.html

Antej
28-06-2021, 21:25
To co na zdjęciu to nie jest fabryczny DRL.
To jest oryginał
https://allegro.pl/oferta/ford-kuga-mk1-prawy-led-drl-bv41-13d272-aa-10594908219

https://www.originalcarparts.com/ford-kuga-2008-10-2012-daytime-running-lights-with-dark-micastone-bezel-1799255

Tutaj też niefabryczne ale już z katalogu
https://www.kugaownersclub.co.uk/threads/ms-design-daytime-running-lights-install.3656/

Minraf
28-06-2021, 21:38
Dzięki! a co zrobić, aby dostać taki sam? Jest szansa czy wymieniać obie strony?

Te ledy co wysłałem w pierwszym poście, dostałem informację z ASO Warszawa, montowane na życzenie w ASO Niemcy, jako dodatek.

Antej
28-06-2021, 21:53
Sam sobie odpowiedziałeś.

To nie jest masowa produkcja, więc nie licz na używki z rynku wtórnego.

wojcat
28-06-2021, 21:54
Wow, co to za lampy? Myślałem, że ms design to rodzynek. Jakie są oznaczenia na tyle?

Minraf
28-06-2021, 22:19
Tak, wrzucam:

https://zapodaj.net/324036e011906.jpg.html

Mogę wymienić na inne, ale wolałbym te same co mam. Nie jestem specjalistą i proszę o poradę co w takiej sytuacji zrobić, szukać tego samego czy zamienić na inne, dostępne na alledrogo?

wojcat
28-06-2021, 22:25
Pytanie jak te twoje swieca. Fabryczne sa szersze i w mojej opinii lepiej świecą. Ja bym przerzucil sie na fabryczne, ale to twoja decyzja.

Minraf
29-06-2021, 22:13
Moje świecą super, ale blacharz się niecierpliwi i muszę coś ogarnąć. Czy ma może ktoś na sprzedaż, bądź wie gdzie kupie inne ledy do mojej kugi? Oczywiście razem z tymi nakładkami. Z instalacją sobie poradzę. Czy może mi ktoś sprzedać fabryczne albo podpowie gdzie szukać?

maxim1977
05-10-2021, 21:55
Witam. Dysponuje ktoś instrukcja montażu oryginalnych drl? Może ma ktoś wiązkę na sprzedaż?