Zobacz pełną wersję : Grill do Fiesty2005


Pavlis83
28-04-2006, 10:26
Kupilem chromowany gril do Fiesty 2005
Nie jest to orginalny gril za 230zl z salonu Forda, lecz jest to grill produkowany przez te sama firme ktora robi oryginalne grille i jest identyczny jak oryginalny i kosztowal 108zl + znaczek ford za 62,10zl. Firma to RETOV-robia czesci plastikowe na tgz pierwszy montaz do wiekszości aut, dealiruje, te za 108zl, firma Polcar

Mam pytanie: Widzial ktos na oczy ten oryginalny za 230zl? Zastanawiam sie jakie sa roznice poza cena? Zastanawia mnie czy w tym za 230 ta czesc swiecaca, blyszczaca jest prawdziwym metalem metalem , bo u mnie jest to plastik pociagniety chyba lakierem i jest efekt chromu

Pozdrawiam:)

wojtula12
28-04-2006, 17:35
witam
ja mam oryginalny chromowany i świeci się dość ładnie

Mordimer
03-05-2006, 19:35
Siemka,

kupiłem taki "chromowany" grill w POLCARze za 70,- :fcp1 Drugi rok ze mną jeździ i jest wporzo. Nie jest to proawdziwy metal, to taka polakierowana nakładka, ale wygląda wporzo :fcp14

Pavlis83
04-05-2006, 08:50
Ja tez mam z polcaru ale sie zastanawiam czy ten oryginalny o ktorym pisze wojtula12 to metalowy chrom czy plastik malowany na chrom tak jak w polcarze

Wojtula12 miales ten gril dokupiony czy kupiles auto od razu z nim?
ciekaw jestem czy jak go dokupiles to gdzie to bylo i za ile

szosty1
05-07-2006, 11:03
moj ojciec ma oryginalny w swojej fiescie to jest plastik.

Pavlis83
05-07-2006, 11:31
i wszystko jasne :)

losarturos
26-11-2006, 22:37
Witam serdecznie. Skoro oryginalny gril to malowany plastik to chyba można też pomalować czarny gril. Ma ktoś jakieś pomysły jak to zrobić? Po co mam wydawać ponad 100 zeta na nową kratkę.

Pavlis83
27-11-2006, 08:01
Skoro oryginalny gril to malowany plastik to chyba można też pomalować czarny gril.
To nie do konca jest tak. Chromowany gril sklada sie z dwoch elementow
czarnego plastikowego grila oraz z plastikowej chromowanej lub malowanej na lustro nakladki, ktora wczepiona jest w gril na zatrzaski.

wojtula12
27-11-2006, 19:08
nie wiem co to za gril dokładnie ponieważ tak już kupiłem autko ale wygląda mi na ok. Pozdrawiam

moritz
27-11-2006, 21:54
Skoro oryginalny gril to malowany plastik to chyba można też pomalować czarny gril.
To nie do konca jest tak. Chromowany gril sklada sie z dwoch elementow
czarnego plastikowego grila oraz z plastikowej chromowanej lub malowanej na lustro nakladki, ktora wczepiona jest w gril na zatrzaski.

z tym się nie zgodze!! to jest jeden cały plastik nic nie jest wczepiane na zatrzaski!! ja mam kupiony z allegro założony chromowany i powiem żałuje że go kupiłem ponieważ po zimie masakra!! powyskakiwały na nim "bąble" a wole tego nie polerować bo jeszcze zejdzie do plastiku!! chromowana atrapa a zwykła plastikowa niczym sie nie różni, ta pierwsza jest tylko czymś pryśnięta!! znaczka nie trzeba nowego kupowac ponieważ można go przełożyć ze starej atrapy jest on mocowany na 4 zagiętych blaszkach!!

Pozdrawiam

wojtula12
28-11-2006, 19:38
Witam
ten co ja mam w aucie przeżył już trzy zimy. Jeżdzę dużo zimą narty itp. i nic mu nie jest jak jest umyty to wygląda jak nówka.
Pozdrawiam

Pavlis83
29-11-2006, 11:35
z tym się nie zgodze!! to jest jeden cały plastik nic nie jest wczepiane na zatrzaski!!

a od kogo kupiles? jest taka jedna aukcja ze koles sprzedaje tanie podrobki i nawet byla akcja ze ten gril chromowany wogole nie pasowal. Ja mam z sieci sprzedarzy polcar oryginalny gril tyle ze bez wytloczen znaczkow forda na plastiku. Sklada sie z dwoch elementow polaczonych ze soba. Pasuje idealnie. Producentem jest firma RETOV.
U mnie takze jak u mego przedmowcy nic sie nie sciera i zadnych nie ma babli
Pozdrawiam

moritz
30-11-2006, 15:55
No to widać burak jeden wcisnoł mi podróbkę ;( Pasować pasował bez problemów i na początku też ładnie wyglądał ale teraz już coraz gorzej :/ mój jest z jednego kawałku więc wszystko wyjaśnia ze to jakiś badziew :(

losarturos
30-11-2006, 21:55
Przyjrzałem się temu plastikowemu grilowi z fiesty. Wygląda na jedną część bez żadnych dodatków. Mam nadzieję, że będzie się go dało pomalować tak żeby wyglądał jak chromowany. Spróbować nie zaszkodzi a jak będzie kicha to wtedy można pomyśleć o wydawaniu pieniędzy na nowy.

Pavlis83
01-12-2006, 08:00
Przyjrzałem się temu plastikowemu grilowi z fiesty. Wygląda na jedną część bez żadnych dodatków

musze tu wprowadzic porzadek

1 czarny plastikowy standard gril - jeden element odlany z plastiku, calosc jest czarna
2 srebrny gril do ghia - czarny plastikowy gril na ktory zalozona i wczepiona jest na zatrzaskach chromowana plastikowa nakladka.

losarturos
01-12-2006, 13:27
Dzięki za informację porządkującą ten temat. Jednak nie wyklucza to możliwości pomalowania oryginalnego grila (na dowolny kolor) zamiast wstawiania nakładki. Zawsze na ten pomalowany można pewnie i tak wstawić nakładkę.

Pavlis83
04-12-2006, 08:56
Zawsze na ten pomalowany można pewnie i tak wstawić nakładkę.
No wlasnie caly trik polega na tym ze nie

owszem standardowy gril mozesz pomalowac i to nie ulega watpliwosci

gril ghia <chodzi o orginal> to nie jest ten standard czarny plastikowy gril + srebrna nakladka. Nie da sie zalozyc samej srebrnej nakladki na czarny gril ktory jest w wyposazeniu standardowym

gril ghia i czarny gril to dwa rozne grile i tej srebrnej nakladki <samej nakladki> sie nie przeklada

losarturos
04-12-2006, 11:24
Czyli jak coś się sp... przy malowaniu to pozostaje kupno oryginalnego i przekładanie.

Pavlis83
05-12-2006, 07:45
Czyli jak coś się sp... przy malowaniu to pozostaje kupno oryginalnego i przekładanie.

no na to wychodzi
mozesz sobie zrobic backup w postaci czarnego grila kupionego na jednej z aukcji internetowych, czarnych jest dosc sporo, a i srebrne sie trafiaja

kubaw20055
26-10-2008, 16:30
Czy wie ktoś gdzie i za ile można kupić do Fusiona FL chromowaną nakładkę na grill?

wojtula12
28-12-2008, 15:05
to jest plastik