Zobacz pełną wersję : Rozmiar glosnikow


barabasz
01-05-2006, 12:59
Witam.
Mam pytanie jaki rozmiar glosnikow ma Fiesta z 1997 r.

goku
01-05-2006, 13:05
:fcp26
W drzwiach głośniki mają 13cm ( taki jest w większości samochodów w drzwiach ) a z tyłu to nie wiem ponieważ z tego co wiem to są ELIPSOWATE. Ale z własnego doświadczenia wiem, że jak się kupi głośniki pod te elipsy to dźwięk będzie do Duu....:-).Dlatego ja kupiłem głośniki 6' 9' i wyciołem w pułce to dopiero zaczeło grać jak należy.

Ale to kwestja gustu co kto chce uzyskać. :fcp26

Act!v!tY
04-05-2006, 11:42
Witam, to ja skorzystam z watku i tez chcialem sie zapytac, jakie rozmiary maja glosniki w MK3? Bardziej mi zalezy na przodzie. Tyl jak narazie zostawie w spokoju, nawet nie sa kabelki podciagniete... dzieki, za odpowiedz :)

Bonus
10-05-2006, 18:50
mi weszły 13 cm jednak gdzieś czytałem (chyba na stronie tonsila) że powinny iść elipsy o dziwnym rozmiarze 4" 6" ale mi ta dziura w drzwiach nie wygląda na elipse
u mnie do tyły wejdą (jak se kupie) tez 13 cm

jackrzec
11-05-2006, 06:14
Witam, to ja skorzystam z watku i tez chcialem sie zapytac, jakie rozmiary maja glosniki w MK3? Bardziej mi zalezy na przodzie. Tyl jak narazie zostawie w spokoju, nawet nie sa kabelki podciagniete... dzieki, za odpowiedz :)

Fabrycznie były montowane z przodu 13 cm, a z tyłu 10 cm - otwór wygląda na większy, ale z ramką montażową wchodzą tylko 10 cm.

Act!v!tY
12-05-2006, 17:00
W takim razie dzieki, kupie 13'stki. Moze odrazu mi polecicie cos niedrogiego? :) Slyszalem, ze Boschmann robi dobre glosniki? Oczywiscie nie zalezy ma na super dzwieku, chcialbym, zeby byl w miare czysty i zeby glosniki nie harczaly... Nie zamierzam az tak glosno grac. Moze cos takiego?
http://www.allegro.pl/item103114667_int ... gwar_.html (http://www.allegro.pl/item103114667_interaudiopl_200w_boschmann_pr_5577k w_13cm_gwar_.html)

Raczej wybiore cos z tego działu:
http://www.allegro.pl/5167_130_i_135_mm ... view=gtext (http://www.allegro.pl/5167_130_i_135_mm.html?order=p&view=gtext)
najlepiej wlasnie do max 60zl.

Dzieki za odpowiedz

Bonus
12-05-2006, 20:25
najlepsze to by były firmy JBL firma ma doświadczenia w produkcji głośników estradowych samochodowe wychodzą im fenomenalnie - bardzo czysto grają słychac różnice z innymi

ja od biedy wybrałem blaupunkty GTx 132 limit edition - no cóż chińskie ghłośniki graja jakos nieczysto jakby w wysokich częstotliwościach za głośno a kiepsko w basach (może dlatego że ząłorzyłem 35 W głosniki do radia które daje 45W) wybrałem je jako mniejsze zło za ta cene 90 zł na allegro, raczej nie polecam lepiej dołorzyć i mieć spokoje sumienie, zwłaszcza jak się słucha mptrójek

mam jeszcze jakiegoś taniego kenwooda (jedną sztuke) ten znowu za bardzo buczy za głośny w dolnym zakresie, dobrze by było je zamontowac z tyłu ale niestety mam jedną sztuke

szynszyl
13-05-2006, 18:33
Slyszalem, ze Boschmann robi dobre glosniki? jak sie juz masz katować boschmannem to raczej alphardem byś wolał. jet kilka udanych modeli tej firmy. poza tym w sklpie "firmowym" znajdziesz sobie specyfikację głośników, co pozwoli na jako taki ich dobór. i tak odsłuch jest najwazniejszy. jeden lubi metaliczne brzmienie kopułki alu a drugi miękkie tony papieru. ten alphard cenowo podobnie jak boschmann. jeśli masz troche grosza to: jbl, hertz, czy nawet pioneer to dobry wybór.

Bonus
13-05-2006, 18:45
pionieer odpada słuchałem tego chyba trzeba naprawde dużo zapłacic za dobre pioniery

mam 16 cm alphardy w kolumnach HiFi sa bardzo denne o wiele lepsze były tonsile po tym wnoskowałem że i samochodowe nie będą najlepsze w sklepie przekonałem się że rzeczywiście tanie alpchardy grają dość szaro

-waldi-
13-05-2006, 18:48
mam 16 cm alphardy w kolumnach HiFi sa bardzo denne o wiele lepsze były tonsile

bo Tonsil robi jedne z najlepszych głośników!

Bonus
13-05-2006, 18:50
no właśnie i teraz wrzuce te alphardy do samochodu (nie mam żadnych basów) i bedę musiał wydać 110 zł za dwa tonsile

Act!v!tY
14-05-2006, 14:13
Dzieki all za odzew :)

jak sie juz masz katować boschmannem to raczej alphardem byś wolał. jet kilka udanych modeli tej firmy.

Jakie dokladnie modele masz na mysli?

ralfo2
14-05-2006, 15:02
olej inwestowanie w głosniki z przodu
kupisz dobre glosniki do drzwi i bedziesz mocno rozczarowany
ja mam z przodu MB Quart DSD 213
owszem graja świetnie ale jak dasz głosniej to drzy obicie drzwi
bez profesjonalnego wygłuszenia to jest bez sensu lepiej jest olac sprawe i
załozyc glosniki do tylnej polki
ja kupilem druga polke zeby nie wycinac w oryginalnej
i zalozylem Blaupunkty GT420 (20cm srednicy) kosztowaly 170zl i zalozenie 30zl
i graja wprost zajebiscie na seryjnym radyjku Sony z MP3 4x50W
bas jest taki jakby sub byl w bagazniku dzwik czysty bez zadnych brzeczen elementow tapicerki itp tylko kocyk na polce podskakuje :fcp12

kumpel ma zalozone Blaupunkty GTX369 (elipsy) i graja podobnie do moich

glosnik zeby dobrze gral musi byc duzy 16cm a najlepiej 20cm

Bonus
15-05-2006, 00:24
najlepiej to by było mieć kilka głośników w aucie każdy odpowiedzialny za różne częstotliwości

hmm w gruncie rzeczy jak sie lubi i puszcza bity to te kenwoody 13cm (nie mam pojęcia jaki to był model) które wspomniałem wyżej dawały bity konkrety z chęcią bym poszukał drugiego takiego ale pewnie bym szukał bez rezultatu

[ Dodano: 2006-05-24, 22:02 ]
Fabrycznie były montowane z przodu 13 cm, a z tyłu 10 cm - otwór wygląda na większy, ale z ramką montażową wchodzą tylko 10 cm.
kurcze rzeczywiście otwór na 13 ewidentnie ale śróbek rozstaw na 10 to nie pierwsza niekompetencja w fordzie (pierwszą jest konstrukja zapadek zamków)
hmm te 13 by nawet weszły na szerokość troszke trzeba plastiku przyciąć i ostro kombinowac jak je przykręcić