Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] Ciągłe przesterowania klapek klimatyzacji przy zimnym silniku


nowdar
19-04-2011, 14:34
Witam.
Co może być przyczyną ciagłego ruchu klapek klimatyzacji przy zimnym silniku. Po rozgrzaniu silnika przesterowanie klapek ustępuje. Klimatyzacja działa prawidłowo.

Dablju
20-04-2011, 18:07
Witam.
Co może być przyczyną ciagłego ruchu klapek klimatyzacji przy zimnym silniku. Po rozgrzaniu silnika przesterowanie klapek ustępuje. Klimatyzacja działa prawidłowo.

a nie masz przypadkiem włączonego trybu AUTo w klimie ??

ergoTor
21-04-2011, 15:21
a nie masz przypadkiem włączonego trybu AUTo w klimie ??

ja tak mam zawsze i nic nie klepie, to nie to

b@rth
22-04-2011, 19:51
...
Co może być przyczyną ciagłego ruchu klapek klimatyzacji przy zimnym silniku. Po rozgrzaniu silnika przesterowanie klapek ustępuje...

a mozesz dokladniej okreslic o co Tobie chodzi?

... bo ja czytam, czekam na odpowiedzi innych i nie lapie za bardzo o czym piszesz ... :?

RafałB
23-04-2011, 09:13
Ja w ogóle nie wiem o co Koledze chodzi i o co on pyta :shock: :D

Ramzik
23-04-2011, 21:10
Ja też nie wiem o co chodzi z tymi klapkami ???

b@rth
17-04-2012, 17:10
Witam.
Co może być przyczyną ciagłego ruchu klapek klimatyzacji przy zimnym silniku. Po rozgrzaniu silnika przesterowanie klapek ustępuje. Klimatyzacja działa prawidłowo.

czasem warto pogrzebac w starociach... przerabialem to... i teraz wiem o czym kolega pisal

RafałB
18-04-2012, 08:27
i teraz wiem o czym kolega pisal

...więc może podzielisz się na forum tą widzą? :D

b@rth
18-04-2012, 19:29
...więc może podzielisz się na forum tą widzą? :D

... a juz to wczesniej w innym temacie opisywalem,
... po "przekreceniu" zaplonu, z okolicy podszybia dochodzil dzwiek przestawiajacych sie klapek, zapadek, tak jakby zamykal ktos dzrzwi na 100 tys plastikowych zamkow, po uruchomieniu auta dzwiek zanikal,
... nie wiazalo sie to w zaden sposob z praca klimy, bo ta chodzila i chodzi caly czas bez zadnych problemow, ale sam ten dzwiek mnie nurtowal, tym bardziej ze w drugiej Kudze tego nie ma...
... na przegladzie powiedzieli ze nie maja pojecia czemu tak sie dzieje, ale jest to samotestowanie sie ukladu klimy, nie umieja tego jakby wylaczyc, nie wiedza czemu tak sie dzieje za kazdym razem, ale nie widza zadnych usterek...
... wiec tak zostalo

Tommi30
18-04-2012, 19:29
O! nareszcie jakiś ciekawy i nowy temat!! Ale o co chodzi ?
:>

RafałB
19-04-2012, 08:06
... po "przekreceniu" zaplonu, z okolicy podszybia dochodzil dzwiek przestawiajacych sie klapek, zapadek, tak jakby zamykal ktos dzrzwi na 100 tys plastikowych zamkow, po uruchomieniu auta dzwiek zanikal,


Ok,to już wiem o co biega ;)

U mnie to samo...ostatnio też siedziałem jak w poczekalni w Maxiu czekając na Żonkę :) i po ok.10min po wyłączeniu autka też ten dźwięk przestawiania się był na włączonym tylko kluczyku na 1-poz (radio) ...