Zobacz pełną wersję : Pierwszy przegląd


maciekb
23-05-2004, 12:09
Czy w Fordzie Fusion faktycznie pierwszy przegląd należy wykonać dopiero po 20k km - tak mi mowili w salonie??? Troche duzo, nie sadziecie?
Niedawno przekroczylem 1.5k km i slyszalem z roznych zrodel, ze nalezaloby pojechac wymienic olej i zmienić filtr oleju. To prawda?

Kotek
23-05-2004, 17:40
Hej!

Ja też otrzymałem taką informację tzn. pierwszy przeglad po 20 tys.

Teraz wszystkie silniki w nowych samochodach są "docierane" na hamowni i nie ma potrzeby wymiany oleju po 1 - 1.5 tys km.

Pozdrawiam

+RAFAŁ+
23-05-2004, 18:11
Zgadza sie. Pierwszy przeglad po 20k. Mnie to cieszy. Nie trzeba wydawac szybko kolejnych pieniedzy. :P

Hektor
24-05-2004, 06:38
Ja byłem po 3 tys. bo tak po cichu zalecają. Po wymianie oleju splanie paliwa spadło. To fakt, że niby po 20 kkm ale mimo wcześniejszego dotarcia na hamowni dla dłuższego życia silnika nie warto moim zdaniem oszczędzać paru złotych!

slawo
24-05-2004, 20:22
Popieram Hektora - nie warto oszczędzać 150-160 zł.Po spuszczeniu oleju w większości nowych silników po 1000 - 3000 km olej aż się świeci od drobnych opiłków.pozdrawiam

maacek
15-06-2004, 20:56
Jeszcze nie przejechałem 1 tysiąca km, ale zadzwoniłem do przyjaciela, który jest mechanikiem samochodowym. Od Niego dowiedzialem się, że obecnie do oleju w nowych samochodach dodaje się specjalne preparaty aby docierał się silnik bez potrzeby wymiany oleju po 1.5 tys km i korzystnie jest nie spieszyć się z wymianą oleju. U przyjaciela serwisuję już 5 samochód i nie narzekam. Może i tym razem ma rację. :)

slawo
15-06-2004, 22:13
Jakie oleje mają takie "preparaty" i co to jest preparat w oleju?!

Pzy
15-06-2004, 22:58
Trochę to dziwne się mi wydaje... :roll:
Nawet jeśli jest silnik wykonany z wysoką dokładnością, to pracujące elementy mechaniczne w początkowym okresie eksploatacji muszą się "wzajemnie ułożyć" - a to nierozerwalnie wiąże się z powstawaniem śladowych ilości tzw. "opiłków" (choć "opiłki" to nienajlepsze słowo - raczej "pył" metalowy).
Jaki dodatek jest w stanie zneutralizować owe "opiłki" w oleju?

maacek
16-06-2004, 11:18
Nie jestem pewny czy chodzi o neutralizację czy o dobre wlaściwości smarne w procesie docierania. Sam mam wątpliwości, również dlatego, że Przyjaciel nie podał mi konkretnej nazwy preparatu. Jednak moja z nim znajomość trwa od kilkunastu lat i jak wcześniej pisałem, kilka samochodów utrzymywał mi "na chodzie". Jeżeli dowiem się czegoś więcej, szybko podam na forum. Z "drugiej strony" Ford nie zaryzykuje straty kasy za przegląd np.: po 1.5 tys km, a faktem jest, że Polacy znają się na wszystkim lepiej od fachowców i nie tylko w opisywanej dziedzinie wprowadzają swoje "modyfikacje". Na piśmie w instrukcji mamy podane warunki przeglądów, ale w końcu to zakceptowaliśmy hasło Jurka Owsiaka :
"róbta co chceta". :grin:

miroli
16-06-2004, 18:36
Popieram powyższą wypowiedź.
To nie są te silniki i oleje co kilka, kilkanaście lat temu.
A skoro tak napisane w warunkach ....... :568:
Pozdro....

florek
19-06-2004, 08:46
Cos w tym musi byc, bo jak zapytalem w serwisie (AUTO-BOSS) o wczesniejsza wymiane oleju to dostalem odpowiedz ze nie nalezy wymieniac oleju przed 20000, poniewaz nowe silniki sa zalewane specjalnym olejem.
Potem w innym serwisie pytalem jaki to olej - FORD FORMULA E (MOBIL 5W30) - i uznalem ze mnie ktos zrobil w balona (z tym specjalnym olejem).

Ale moze to nie olej ale specjalny preparat jest dolewany pierwszy raz...

MF

Pzy
20-06-2004, 10:19
Potem w innym serwisie pytalem jaki to olej - FORD FORMULA E (MOBIL 5W30)

Dobre... :lol: :D

Nie twierdzę, że "fabrycznie" nie jest dolewany jakiś dodatek polepszający współczynnik tarcia (może coś na kształt Militec1), ale w te FACHOWE wypowiedzi SPECJALISTÓW z Forda nie wierzę :wink:
Ciekawe co by było, gdyby przyjechać do ASO po 3.000 km i poprosić o wcześniejszą wymianę oleju, ale o zalanie specjalnym olejem do "nowego silnika"... Coś mi się wydaje, że prośba pozostałaby bez odpowiedzi... :twisted:

Ania
20-06-2004, 18:46
Czy ktos wie jaki jest koszt pierwszego przegladu?
W moim serwisie powiedziano mi, ze pierwszy przeglad jest po 20tys.km lub po roku uzytkowania samochodu.

Pzy
21-06-2004, 08:32
Czy ktos wie jaki jest koszt pierwszego przegladu?
W moim serwisie powiedziano mi, ze pierwszy przeglad jest po 20tys.km lub po roku uzytkowania samochodu.
Z tego co się orientuję, to koszt przeglądu Fusiona po 20.000 km wynosi około 500-550 zł (w zależności od wersji silnikowej). Cena zawiera materiały i robociznę.

Skolmi
21-06-2004, 11:05
Jaki dodatek jest w stanie zneutralizować owe "opiłki" w oleju?

Opiłki są wyłapywane przez magnetyczne elementy filtra oleju.

Pzy
21-06-2004, 11:44
Jaki dodatek jest w stanie zneutralizować owe "opiłki" w oleju?

Opiłki są wyłapywane przez magnetyczne elementy filtra oleju.

Owszem... Albo przez magnes, który znajduje się w śrubie spustowej w misce olejowej.

Jednakże ww. elementy są w stanie wyłapać opiłki o określonej wielkości, natomiast "metalicznego koloru" oleju raczej nie są w stanie pozbawić...

Jarfusi
22-06-2004, 08:20
Ja juz jestem po pierwszym przeglądzie (minął rok czasu). Zrobili na pierwszy rzut oka to co trzeba wymiana oleju i filtra wymiana filtra powietrza uzupełnienie płynów itp. Koszt 382 zł (silnik 1,4 benzyna). Ponadto zrobiono przegląd nadwozia. Na razie po ich zabiegach wszystko OK. Ostatnio zanotowałem nawet spadek zużycia paliwa.

Pzy
22-06-2004, 13:54
Koszt 382 zł (silnik 1,4 benzyna).
Całkiem przywoitą cenę Ci zaproponowali :)
Kwota 500-550 zł, o której wcześniej pisałem obejmuje jeszcze chyba wymianę filtra przeciwpyłkowego (kabinowego), który kosztuje coś około 100 zł...

Jarfusi
23-06-2004, 06:55
Koszt 382 zł (silnik 1,4 benzyna).
Całkiem przywoitą cenę Ci zaproponowali :)
Kwota 500-550 zł, o której wcześniej pisałem obejmuje jeszcze chyba wymianę filtra przeciwpyłkowego (kabinowego), który kosztuje coś około 100 zł...

Zobaczyłem na fakturze, że faktycznie wymienili filtr przeciwpyłkowy a filtr powietrza jeszcze nie. Olej 4x30 zł, filtr oleju 25 zł filtr przeciwpyłkowy 70 zł reszta robocizna.

marekp
09-07-2004, 10:13
Czy ktos wie jaki jest koszt pierwszego przegladu?
W moim serwisie powiedziano mi, ze pierwszy przeglad jest po 20tys.km lub po roku uzytkowania samochodu.

Kupując w Tychach - powiedziani mi że 1 przegląd jest po 20 000 km lub co rok , wybieram się na przegląd po roku , tj. w grudniu, tyle że po przeczytaniu powyższych wypowiedzi o mniejszym spalaniu - może się wybiorę wcześniej .Co do cen - to pytałem w okolicznych salonach tj. Tychy - 350 zł
Bielsko-Biała 350-400 zł.
Żywiec ( razem z filtrem p/pyłkowym cena ok. 107 zł , ale może być bez filtra ) 430 zł

Pozdrawiam Marek

+RAFAŁ+
09-07-2004, 13:02
W auto-moto testuje Fusiona na jakims dluzszym dystansie i calkowity koszt pierwszego przegladu wyniosl 450 zl. Nie dali znac gdzie byl robiony ten przeglad.

Ania
11-07-2004, 17:47
Na liczniku mam przejechane 17 tys,km i za tydzien minie mi rok czasu uzytkowania samochodu.Mam teraz spore oplaty zwiazane z ubezpieczeniem auta.Czy jak poczekam ten miesiac czasu nie majac przejechanych jeszcze tych 20 tys. km nie minie mi gwarancja na samochod?
Majac poprzednie auto spoznilam sie pare dni z przegladem na blachy i minela mi gwarancja.
Zastanawiam sie czy w takiej sytuacji jak poczekam miesiac sytuacja sie nie powtorzy.
Nie mam teraz kasy a mija rok czasu, ale jeszcze nie przejechalam 20 tys. km.
Prosze o szybka odpowiedz........

maacek
11-07-2004, 18:09
Aniu,
podjedź do serwisu i przekonaj, że np. służbowo musisz wyjechać, a ich serwis jest dla Ciebie jedyny i przyjedziesz po miesiącu, ale nie chcesz kłopotów z gwarancją. Powinni się zgodzić i tylko pomyśl, jak zapobiec "ulotności" słów z ich strony!!! :!:

Skolmi
12-07-2004, 08:35
Na liczniku mam przejechane 17 tys,km i za tydzien minie mi rok czasu uzytkowania samochodu.Mam teraz spore oplaty zwiazane z ubezpieczeniem auta.Czy jak poczekam ten miesiac czasu nie majac przejechanych jeszcze tych 20 tys. km nie minie mi gwarancja na samochod?
Majac poprzednie auto spoznilam sie pare dni z przegladem na blachy i minela mi gwarancja.
Zastanawiam sie czy w takiej sytuacji jak poczekam miesiac sytuacja sie nie powtorzy.
Nie mam teraz kasy a mija rok czasu, ale jeszcze nie przejechalam 20 tys. km.
Prosze o szybka odpowiedz........

Tydzień temu dzwoniłem do ASO w identycznej sprawie.
Tolerancja czasowa to +- miesiąc.

pzdr

Lolek
12-07-2004, 16:08
Zobacz w warunkach gwarancji w książce tam jest opisana tolerancja dotycząca przegladów. Jeżeli dobrze pamiętam to był to +/- 1 miesiąc lub +/- 1000 km.

Pozdrawiam

Lolek

Ania
12-07-2004, 19:54
Dzieki serdeczne podjade i tez poczytam.

Ania
21-07-2004, 21:03
W moim serwisie koszt pierwszego przegladu wynosi okolo 750 zl-Gdansk.Podzwonilam po innych serwisach i najtaniej bylo w Starogardzie Gd. cena z materialami 410 zl.

Rafi ABC
07-01-2005, 19:35
Starogard - chamski pracownik Serwisu. Nie polecam. Już nigdy tam nie pojadę!!! :!: :!: :!: Jeżdżę do ASO w Gdańsku chociaż mam dalej.

Ania
07-01-2005, 20:39
mhm...