Zobacz pełną wersję : z czym do lakieru


zbyszek
23-05-2004, 14:57
mam pytanko odnośnie środków kosmetycznych do lakieru, parę lat temu był taki środek w płynie ( stosowany po umyciu i wysuszeniu auta) oparty na silikonie, po naniesieniu tworzył bardzo cienką warstwę silikonową na lakierze, teraz szukałem czegoś podobnego i nie ma na rynku u nas nic takiego, czy może ktoś zna jakiś dobry środek do lakieru ?
a może jeszcze jest coś na silikonie lub coś lepszego ?
( i nie chodzi mi o silikony w popularnym znaczeniu :smile: )

goral
23-05-2004, 15:08
Ja stosuje T-CUT color fast :)

A.S.
23-05-2004, 23:19
Witam!!
T-CUT jest naprawdę dobry, też go używam! Często - PLASTMAL (tylko jest dużo podróbek i trudno kupić ten właściwy). Rysy usówam włąsnie Plastmalem a większe AUTOMAXEM. A jeżeli chcesz żeby auto błyszczało jak nowe to polecam polerkę (raz na dwa lata ) w warsztatach lakierniczych - biorą coś koło 100 zł (poleruja maszyną i pastą polerską na mokro) - tylko uwaga - musi to być fachowiec a nie praktykant bo jak źle wypoleruje to bedą takie charakterystyczne "pazórki" pod światło!!
A do mycia polecam szampon z woskiem Shella (taki koncentrat - można kupić w każdym Makro) - ekstra efekt połusku (polej auto wodą - na szmatkę trochę mikstury - nie mieszaj z wodą jak tam piszą bo to lipa - i do dzieła). Auto nabiera "głębokiego" koloru i głądkości jak płyta marmuru :D . Żadnych gompek, szczotek, - miękka szmatka płukana co chwile z brudu i spłukanie piachu przed myciem - najlepiej jakąś myjką cisnieniową !
No a jak sie tak natrudzisz to i tak prędzej czy później jakiś DUPEK przyłoży drzwiami na parkingu albo wskoczy ci na maskę kot i SPADAJĄC (o jak ja nienawidzę tych głupich zwierząt) całą porysuje itd........ ale cóż jest potem nad czym pracować i cieszyć się z sukcesów!!!! :grin: