Zobacz pełną wersję : Klapa bagażnika - nie można otworzyć kluczykiem


ffiesta
09-05-2006, 19:51
Witam wszystkich!

Problem jak w tytule - kalpa otwiera się tylko z przycisku na desce rozdzielczej, kluczykiem nie da rady, nie można przekręcić...
Czy można jakoś samemu sprawdzić co jest, tzn rozkręcić zamek - oczywiście tak, żeby żadne sprężyny nie powyskakiwały :).
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Pawel
09-05-2006, 22:38
ostatnio wymieniałem zamek w bagażniku...
też nie mogłem otworzyć bagażnika i pojechałem do takiego warsztatu w Warszawie i Pan
otworzył (czardziej jaki? :fcp1 )
w środku było mnóstwo rdzy... koszt wymiany 80 zł

jeżeli chcesz sam go wyjmować, to trzeba zdemontować tą wielką zaślepkę wewnątrz i dalej wymontować zamek (widziałem jak to robili - ja bym się nie podjął :fcp4 )

Skolmi
10-05-2006, 07:46
No są tam dwie sprężyny, jedna robiąca jako zacisk i trzymająca wszyskie części na ośce zamka, druga robiąca jako sprężyna, czyli powodująca powrót zamka do pozycji spoczynkowej.
Ale nie uciekają za bardzo, a naprawa polega na wyczyszczeniu bebechów, głównie
baryłki blokującej oraz bieżni po której ta baryłka się porusza.
Jak wymontujesz zamek i stwierdzisz, że ciemno to widzisz, to zawsze możesz zanieść do fachowca.

Bonus
10-05-2006, 20:50
ffiesta kurcze nowy samochód i niedaje się otworzyć

Pawel
10-05-2006, 21:28
prz okazji tematu nie dających się otworzyć zamków, wspomnę, co mi powiedzieli Ci goście...

otóż zamki te (fiesty) nie zamarzają i nie wolno do nich lać żadnych odmrażaczy bo je rozwalają od środka,
jeśli zamek zamaraza, to zamarza ten wewnętrzny (zasuwa w dzwiach) a nie bębenek, do którego wkłada się kluczyk, więc jeśli się kręci na siłę, to można łatwo uszkodzić ten bębenek i wtedy jest do wymiany...

ffiesta
11-05-2006, 08:27
Dziekuje za podpowiedzi.
Raczej nie bede sam grzebal, z moimi umiejętnościami na pewno cos nie wyjdzie :).
Jutro pojade do "fachowców",dam znać co mu dolegało....no i ile skasowali :)
Pozdrowienia.