Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] filtr osuszacz klimatyzacji


artur_plock
15-05-2011, 15:46
Witam. Wymieniłem chłodnicę klimatyzacji na nową i pojechałem do serwisu od klimy żeby ją napełnić i tam dowiedziałem się, że jeżeli wyjmowana była chłodnica to należy wymienić filtr - osuszacz dopiero potem napełnić układ ponieważ i tak ten filtr osuszacz należy wymieniać co kilka lat. Czy muszę tak zrobić czy też mogę pozostawić stary?

jarekfxsilver
15-05-2011, 15:51
Witam. Ja miesiąc temu przerabiałem też wymianę chłodnicy klimatyzacji ale mechanik nie musiał mi mówić i sam mu dokupiłem osuszacz. Jeżeli układ jest nieszczelny dłuższy czas (u mnie od jesieni nie chodziła klima) to należy wymienić osuszacz ponieważ jego zadaniem jest wyłapywanie wilgoci z układu. Teraz klima chłodzi mi aż miło, normalnie sam lód :-). Błyskawicznie zaczyna chłodzić i osiąga bardzo niską temperaturę.

artur_plock
15-05-2011, 16:14
Dzięki za informację.A jak wyglądał ten filtr? Znalazłem w necie dwa rodzaje, jeden z uchwytem do mocowania , a drugi bez i nie wiem który zamówić.

jarekfxsilver
15-05-2011, 17:42
Ja miałem z uchwytem, focus 1.6 zetec 2001 r. model przed liftingiem z polskiego salonu. Lecz polecam stanąć przed aute i po lewej stronie pod zderzakiem jest zamocowany ten osuszacz (pucha taka długa z dwiema rurkami wychodzącymi). Widac jak na dłoni czy ma przyspawane lapki które przykręca się do nadwozia. Jak nie ma tych uchwytów tylko obejma to odpowiedź już jest znana jaki tam zamontować. Pozdrawiam.

maureliusz
15-05-2011, 21:21
Stłuczka lub samoczynne rozczelnienie układu = wymiana osuszacza.
Jak nic się nie działo takiego to najlepiej nie ruszać. Dzwoniłem kiedyś do forda i powiedzieli, że jest bez obsługowy. Serwisanci klimy twierdzą, żeby wymieniać co kilka lat, ale to dla mnie naciąganie na kasę.

xxdex
07-08-2013, 08:31
Witam. Moje auto to focus mk1, 1999r, ZETEC, 16 benzyna. Uszkodzeniu (przerdzewiał) uległ osuszacz klimatyzacji i jeden z przewodów klimatyzacji (idący do podszybia z osuszacza). Dzwoniłem do forda i powiedzieli że osuszacz to koszt przeszło 600 zł... jakaś masakra po prostu. A oni polecają wymieniać co kilka lat?. Na allegro znalazłem zamienniki: noname oraz Behr hella. Czy jednak zainwestować w używany z autoszrotu ?

Proszę o informację jeżeli ktoś się orientuje czym się różnią i czy warto kupić zamiennik (jakość wykonania - elementy aluminiowe łączenia z blachą). Nie znam się na tym, i szukam pomocy, wydać 600 zł w ASO FORD nie uśmiecha mi się. Jednak liczę się także z takim kosztem jeżeli okaże się że zamiennik wytrzyma rok/dwa. Oryginalny osuszacz wytrzymał od nowości. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

osuszacz ber hela (50zł):
http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/34/34/52/83/3434528358

noname (130zł):
http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/33/90/21/88/3390218867

pawpor
07-08-2013, 08:44
Czy jednak zainwestować w używany z autoszrotu
OMG - a ten z autoszrotu to w czym będzie lepszy od Twojego?

Jeżeli znalazłeś Hella za 50zł to bierz :)

btw to, że klima działa nie oznacza, że osuszacz wytrzymał od nowości. Filtra oleju też możesz nie zmieniać i tez nie zobaczysz różnicy

StStS
07-08-2013, 10:14
Ja kupiłem zamiennik dwa lata temu i klima nadal działa. Chyba był taki jak ten no-name. Poprzedni został rozpłaszczony podczas stłuczki.
Z tego co zrozumiałem osuszacz ma przede wszystkim zjeść wilgoć z przewodów, która tam się znajdzie przed pierwszym napełnieniem, więc o jego trwałość nie należy się obawiać.

ndrozdowski
07-08-2013, 10:25
ASO to jest nieporozumienie. Znajomy ściągnął z USA osuszacz forda nowy za 19 USD.