Zobacz pełną wersję : Bedę unikał mechanika na Praskiej w Krakowie


sedek
11-05-2006, 09:28
KIlka razy robiłem swojego forda u pewnego mechanika na ul. Praskiej (u zbiegu z Tyniecką), bywało różnie z jakością obsługi raz super, innym razem ja bym to lepiej zrobił. Jednakże niedaleko pracuję, więc lokalizacja była dla mnie wygodna. Ostatnio jednak miarka się przebrała. Wymieniałem sprzęgło u gościa i po wymianie uszkodził mi simering półosi, zerwał gwint w śrubie łączącej wachacz ze zwrotnicą ordynarnie zakładając drugą nakretkę. Nie wspomnę o tym, że nie dokręcił mi tylnej śruby mocowania wachacza do belki (po kiego diabła on go odkręcał?). Urwana była również śruba łącząca amortyzator ze zwrotnicą (pisałem o tym w innym poście), ale tu nie jestem pewien, czy to rzeczywiście z jego winy. Wspomnę tylko , że sprzęgło jak na nowe pracuje tak sobie, tzn. nie ma tego pałeru jaki mieć powinno. Co prawda zamiele osiami przy ruszaniu z miejsca, ale wyczuwalne jest leciutkie szarpanie i muszę trochę więcej gazu dodawać. Nie szarpie tak jak tuż przed wymianą starego, ale sądzę, że nowe sprzęgło powinno działać o wiele lepiej. Być moze zostało włożone używane, ale gościa nie złapałem za rękę i nie chce mi się skrzyni wyjmować, żeby to sprawdzić. Oczywiście są to moje subiektywne odczucia, ale wiecej do gościa nie pojadę.

Skolmi
11-05-2006, 09:34
Ja to pół nocy nie śpię, jak wiem, że muszę auto oddać do mechaniora, bo czegoś sam nie dam rady zrobić :fcp20

kaniusza
22-05-2006, 22:48
temat dla mnie bardzo aktualny - w podobnym poscie pytał kto inny o dobry warsztat w rejonie Krakowa - czeka mnie kilka rzeczy do zrobienia - m.in rozrzad, pompa wspomagania, etc. szukam wiec kogos kto zrobi to dobrze i za przyzwoite pieniadze...
poleccie cos plz....

Pinki
23-05-2006, 20:00
Ja z czystym sercem w Krakowie polecam zakład mechaniczny na ul Makowskiego 5 (AZORY) w Krakowie robie u nich kolejne autko i cała rodzina i zawsze było wszystko gites i w zdrowych cenach) myśle ,ze moge podac numer tel (0-12) 6373718 jest tylko jeden minus czasem trzeba kilka dni poczekać na wolny termin ale to chyba tylko dobrze świadczy o profesionaliźmie

kaniusza
23-05-2006, 23:16
Dzieki za info PINKI - jednak ze wzgledu na czas zdecydowalem sie na mechesa, ktory nie ma co prawda specjalizacji w fordzie, ale podobno sobie z tym poradzi...hehe
co do reszty napraw - przyjdzie i na to czas...na razie zrobic tylko tyle, by moc jezdic bez obaw...

ps zaczynam dopiero swa przgode z Fordem i tym forum, a przeszukujac archiwum natknalem sie na kilka postow w podobnej sprawie...niesmialo proponuje by stworzyc moze cos w rodzaju rankingu nieautoryzowanych serwisow (bo ASO to przeca juz jest...) dla osob, ktorzy z tych czy innych powodow ASO nie odwiedzaja...moze to dobry pomysl, moze nie...w kazdym razie pozdrawiam i raz jeszcze dzieki

sedek
24-05-2006, 07:52
Mam namiary na mechanika gdzieś na Wzgórzach Krzesławickich. Polecono mi go ze względu na to, że nie jest drogi, a przy tym bardzo solidny. Kilku znajomych robiło u niego m. inn. silniki, sprzęgła, zawieszenie i opinia była bardzo przychylna. Żałuję, że ze względu na brak czasu nie zdecydowałem się na niego tylko na tego gościa z Praskiej (patrz pierwszy post). Różnica w cenie nie była też taka duża , ten z Praskiej był tańszy o 30 zeta, ale gdybym wiedział , co się święci, nie zastanawialbym się nawet sekundy, tylko uderzyłbym na Wzgórza. Numer tego mechanika mogę podać na priva.

Pinki
24-05-2006, 16:24
Ci moi też nie mają autoryzacji ale sa bardzo pożądni i niedrodzy i wsómie to jedyny warsztat gdzie moge zostawić auto i iść do pracy spokojny onie