Zobacz pełną wersję : Co mi powiecie o farbie Ftalowo - Silikonowej


Bonus
12-05-2006, 14:24
Tak jak w temacie

chemik
12-05-2006, 15:44
Zalezy jakiej...
Z ogolnikow - lepsza do fatlowej... Ale drozsza...

Bonus
12-05-2006, 20:14
patrzyłem dzisiaj w OBI niema żadnej silikonowo ftalowej
tylko silikonowo kauczukowe albo chlorowo kauczukowe

konkretniej to co możesz mi powiedzieć chemik o silikonowo kauczukowej Nobilesa

kuba
12-05-2006, 22:50
Bonus, ale może napisz co chcesz tą farbą pomalować.

Bonus
13-05-2006, 01:01
no właśnie do malowania czego służy ta farba

chemik
13-05-2006, 17:09
Farby silikonowo-kauczukowe sluza do malowania dekoracyjnego elementow metalowych... Trwalsze od zwyklych ftalowek... Jak masz brame garazowa to mozesz uzyc tej farby... Auta nie malowalbym tym - na blachy sie nie nadaje bo to nie lakier samochodowy (chyba, ze masz dwudziestoletnia skode 105 i chcesz obnizyc koszty)... Domyslam sie, ze chcesz tym zaciski hamulcowe pomalowac lub bebny... Nadaje sie lecz lepsza bedzie jakas emalia karbamidowa...

Bonus
13-05-2006, 17:17
chciałbym zamalować plamki rdzy pojawiające sie od czasu do czasu na karoserii :fcp25 , poprzednia farbka w sprayu miała idenczny kolor co mój, ale zatrzymała rdzę tylko na 2 miesiące (zwlaszza ze to była zima pełno solii na ulicach itp) dlatego poszukuje czegoś trwalszego...

[ Dodano: 2006-05-13, 20:27 ]
to moze polećcie mi jakiś podkład anty korozyjny albo własnie tą emalie karbamidową konkretnej marki

Pawel
14-05-2006, 22:44
Unicor C Nobilesa. Dobry sprawdzony podkład tlenkowy.

Bonus
14-05-2006, 22:51
dzięki za porade włąsnie miałem ostatnio kupować hammerait (na podkład) ale przypomniałem sobie opinie z forum że to droga chała

Pawel
14-05-2006, 23:00
" hammerait" nie nadaje się. Co prawda jak barierki na balkonie pomalowałem kilka lat temu, to śladu rdzy do dziś.

Natomiast metalowe futryny pomalowałem na działce, to roku nie wytrzymało i rdza pieknie wylazła. Ciekawe, ze tylko do wysokości tak ok 25cm :D reszta zdrowa.

michu-6
15-05-2006, 12:30
proste zasięg wilgoci

Pozdrawiam

karex
16-05-2006, 00:20
dzięki za porade włąsnie miałem ostatnio kupować hammerait (na podkład) ale przypomniałem sobie opinie z forum że to droga chała
Hehe to ja tak "wychwalałem" ten świetny produkt do topienia pieniędzy :< .
Unicor C Nobilesa. Dobry sprawdzony podkład tlenkowy.
Popieram, najlepszy produkt w swojej klasie. Mało tego, nawet w wyższych klasach nie ma sobie chyba równych :D . Wiem z doświadczenia, ale połasiłem się na Hammerite, jak kretyn.

chemik
16-05-2006, 17:18
chciałbym zamalować plamki rdzy pojawiające sie od czasu do czasu na karoserii

Jakakolwiek przemyslowa farba antykorozyjna powinna sprawe zalatwic... Zadna dekoracyjna (ftalowa, silikonowo-kauczukowa, akrylowa) kladzine bezposrednio na rdze tu nie pomoze...

Unicor C Nobilesa. Dobry sprawdzony podkład tlenkowy.

Tez dobra rada...

dzięki za porade włąsnie miałem ostatnio kupować hammerait (na podkład) ale przypomniałem sobie opinie z forum że to droga chała

Jakos tak sie sklada, ze hammerait nie jest emalia antykorozyjna wedlug polskich norm... Co prawda zapenia II-gi stopien zabezpieczenia antykorozyjnego ale ten wymog spelnia kazda farba ftalowa czy ftalowo-uretanowa... A na podklad z zabezpieczeniem antykorozyjnym to juz wogole sie nie nadaje...

Bonus
03-06-2006, 18:47
Coś takiego jak Nobiles Unicor C nie istnieje (nawet na stronie nobilesa nic nie można znależć) jest tylko Nobikor

Pawel
03-06-2006, 20:53
Coś takiego jak Nobiles Unicor C nie istnieje
słusznie, bo producentem jest Polifarb Cieszyn Wrocław jako seria "Dekoral"