Zobacz pełną wersję : Zamienniki czy używane oryginały


Kapuhy
12-05-2006, 21:52
Czeka mnie kupno kilku elementów z blacharki (błotnik, zderzak przód, być może klapa, kratki wlotów) i innych części z frontu-lampy, chłodnica... Co z zamienników jest ok, a czego unikać i szukać używek? Słyszałem opinie, że zderzaki z zamienników to straszny badziew (cieniutki i tandetny miękki plastik), błotniki np. to często loteria, lampy raczej kiepskie, a za to chłodnice bardzo porządne. Kratki wlotów pasują do reszty? Macie jakieś doświadczenia w tej materii? Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

MichalzTca
12-05-2006, 22:26
Na pewno szukaj używanych elementów blacharskich, oryginały są ocynkowane i to jest ich zaleta.

Powodzenia

kuba
12-05-2006, 22:42
Moim zdaniem z blacharki szukaj używanych oryginałów- podróbki często nie są idelanie wykonane i ciężko je spasować. Co do lamp to zależy ile chcesz pojeździć tym autem-podróbki są OK na rok czy dwa-pożniej lustra matowieją i jest kicha.

Bonus
12-05-2006, 23:25
a za to chłodnice bardzo porządne - widocznie zrobić chłodnice to żadna sztuka - zero ruchomych elementów precyzja nazbyt nie potrzebna

goku
13-05-2006, 09:14
:fcp26
Co do części blacharskich to również radzę szukać orginalnych części ale urzywanych ( jak chcesz coś zaoszczędzić ) a kupując lampy od kogoś to możesz wziąść na sprawdzenie i jak ci nie pasuje to oddajesz więc nie kupisz kota w worku sprawdź czy nie są porysowane, popękane i wewnetrzna część jest cała odpowiedznie żarówki i wszystko bedzie oki. Co do chłodnicy to nie pomoge w tej kwestji ponieważ nie mam pojęcia co i jak. a zderzaki również radzę kupić orginalne urzywane niż podruby ponieważ słyszałem wiele negatywnych opini na temamt podrubek ( decyzja nalezy do ciebie ).

Pozdrawiam :fcp26

Beton
13-05-2006, 09:31
a z ciekawosci ile moga kosztowac drzwi do Fiesty mk4 '98 :>??

tylne prawe.

kuba
13-05-2006, 09:35
Drzwi na gieldzie kosztuja okolo 150-200 zeta.

mmmk
13-05-2006, 09:44
zderzaki nieorginalne przy drobnych stluczkach pekaja a orginal powinien wrocic i byc ok. ale co z tego jak nigdy nie wiadomo jak sie mocno uderzy. no i niektorzy wola kupic 1 orginal a inni za ta sama kase 5 podrobek. no a z kupnem uzywki?? ja tez pewnie wolalbym orginal ale skad miec pewnosc,ze to orginal a nie wlasnie podrobka tego juz nie wiem bo moze sie okazac,ze wiecej sie zaplaci za uzywana podrobe niz nowa. a pozatym jezeli zderzaki maja byc malowane to chyba wszystko jedno bo np podroby czarne w sierrach po jakims czasie sie odbarwialy. no ale nowy kosztowal tylko kolo 130 zl...
pozdrawiam
maciek
p.s. od nich byly te zderzaki ale duzo innych czesci tez maja za calkiem dobra kase http://www.autopartner.pl

Kapuhy
14-05-2006, 13:49
Dzięki za odzew :)
Lampy kupuję używane, są w znośnych cenach, na zderzak też oryginał się zdecyduję (chyba że nie znajdę dobrego), ale np. z wlotem powietrza (lakierowaną atrapą) już mam lekki problem-większość używek jest co najmniej porysowana, a z kolei nie wiem, czy zamienniki będą dobrze spasowane. Ale to detal właściwie. Z błotnikiem będę skazany na zamiennik, bo ceny nowych :fcp15 , a ten element jest spawany-trafić na ładnie wymonowany z rozbitka ciężko... Prosiłbym o namiar, jeśli ktoś zamiennik chłodnicy montował, albo jeśli znacie miejsce z używkami do fordów w okolicach Łodzi.

Thanks from the mountain :)

ralfo2
14-05-2006, 15:09
Prosiłbym o namiar, jeśli ktoś zamiennik chłodnicy montował,

ja kupowalem zamiennik chlodnicy i zamiennik wentylatora
wszystko dziala bez problemu
kupowalem tutaj:
http://www.auto-elements.pl/

nie kupuj uzywanej chlodnicy bo to nic pewnego a roznica w cenie niewielka