Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Nie chce odpalić po gwałtownym hamowaniu


tymon86
14-05-2006, 10:31
Witam.
Moj wujek ma Galaxy z `98 roku. Silnik 2300 DOHC z gazem 2 gen. Dzisiaj jadac wcisnal gwaltownie pedal hamulca przed czerwonym swiatlem. Zdusil silnik, bo za pozno sprzeglo wcisnal. Po tym jak auto zagaslo nie potrafil odpalic. W koncu silnik zlapal, ale przy pedale gazu wcisnietym do dechy. Samochod przepalal tylko raz na jakis czas, strzelal. Spotkal sie ktos z Was juz z czyms takim?? Gdyby ten silnik mial pasek rozrzadu to bym sie nie dziwil gdyby sie przestawil, ale podobno rozrzad jest napedzany lancuchem. Samochod ma 240kkm. Prosze o szybka odpowiedz w miare mozliwosci.
Dodam jeszcze, ze wczesniej mial on duze problemy z silnikiem krokowym.

leejones
14-05-2006, 12:53
Ja zaczął bym od sprawdzenia szczelności układu dolotowego, w 2giej generacji po strzale w kolektor lubi się coś odpiąć lub np wyskoczy jakiś "gwizdek" z gwintu (lub z gwintem)

uważam jednak że coś i tak jest z instalacją LPG, szczerze mówiąc 2-ga generacja w tym silniku to chyba nieporozumienie :fcp19

tymon86
14-05-2006, 13:26
Z tego co wiem to samochod zostal zduszony na gazie i chyba nie strzelalo. Po tym chcial odpalic na benzynie i zaczely sie jaja. Samochod zostal kupiony z druga generacja i bardzo prawdopodobne, ze bedzie przerabiany na sekwencje.

goral
14-05-2006, 13:46
W Galaxy, podobnie chyba jak i w mondeo jest automatyczny wylacznik odcinajacy paliwo, wlacza sie on przy zderzeniu i podobno czasem przy ostrym hamowaniu. Nie mam pojecia czy to akurat to, no ale jak nie mogl odpalic na benzynie ... to moze warto sprawdzic.

Pawel
14-05-2006, 21:57
goral, ale w końcu odpalił. To nie to.

tymon86, zalało mu silnik i dlatego nie mógł odpalic. Ma LPG wiec zapewne tez namieszane w całej instalacji zarówno elektrycznej jak i mechanicznej.

Co prawda nie powinno tak być, ale moze sie zdarzyć.

Został gaz w dolocie i dodatkowo wtrysk Pb, za bagato i zalało.

A co do reszty, to wyłącz całkowicie LPG oraz usuń fizycznie mikser. Po tym zabiegu doprowadź do ładu silnik i dopiero wtedy załóż mikser i uruchom LPG.

tymon86
14-05-2006, 23:09
Dzieki za propozycje Slawko,
Nie moj samochod wiec nie bede przy nim kopal :) Samochod odpalil i tak "stekajac" przejechal jeszcze z 2 km. Potem zostal sholowany do mechanika. Jak bede wiedzial co sie stalo to napisze. Dzieki za zainteresowanie.

pion
15-05-2006, 20:37
witam

pewien nie jestem, ale wydaje mi się że 2,0 ma łańcuch a 2,3 pasek, więc może ten trop nie był zły

pozdrawiam

Pawel
15-05-2006, 20:46
pewien nie jestem, ale wydaje mi się że 2,0 ma łańcuch a 2,3 pasek, więc może ten trop nie był zły
i jeden i drugi ma łańcuch.

rz
15-05-2006, 21:16
nie wiem jak 2.0 ale 2.3 napewno ma lancuch wiec Slawko ma racje przynajmniej w polowie ;)

Pawel
15-05-2006, 21:22
Sprawdziłem, oba maja łańcuchy.

tymon86
15-05-2006, 22:24
Wiec troche smieszne zeby przeskoczyl ?? :) Nie wiem jak to jest rozwiazane, bo to w sumie DOHC, jesli jest tam jakis napinacz to moze byc jakies prawdopodobienstwo przestawienia rozrzadu, ale jesli nie to raczej nie ma szans.