Zobacz pełną wersję : Gdzie dobrze zjeść


Komor
02-06-2011, 10:28
Proponuje założenie listy z polecanymi lokalami w Opolu i ościennych miejscowościach.

1. Restauracja Festivalowa.

Dobre jedzonko na wagę i z karty, super obsługa i niskie ceny. Gorąco polecam!

piotrekopole
06-06-2011, 21:54
Jak ktoś lubi kebaba to najlepszy jest w Oryent Expresie na ul. Spychalskiego. A włoskie jedzenie to tylko Picola Italia na Damrota.
Pozdrawiam

steell
12-06-2011, 23:14
dobra powiedzcie gdzie dobrą pizze dają w Opolu, jeżeli ktoś chciałby dobrą w okolicach strzelec to chyba mogę polecić "Amigo" w Kalinowie

piotrekopole
14-06-2011, 15:53
dobra powiedzcie gdzie dobrą pizze dają w Opolu, jeżeli ktoś chciałby dobrą w okolicach strzelec to chyba mogę polecić "Amigo" w Kalinowie

"Picola Italia" ma najlepszą jak dla mnie, a poza tym na osiedlu ZWM jest "Giuseppe", ul. Sosnowskiego i na tej samej ulicy tylko dalej "Oregano"

Miras.
14-06-2011, 16:06
A ja polecam, lokal przy dworcu PKP/PKS. Idąc od dworca do centrum, po prawej stronie, obok biura podróży. :D:D

Szybko, czysto i niedrogo. :one:
Miałem 30min na przesiadkę w Opolu, a byłem bardzo głodny.
Knysza za 8zł dała mi radę na kilka godzin podróży. Smacznie i niezdrowo.

BTW. Bardzo ładny dworzec macie w Opolu, a toalety 1-sza klasa :)

zagmar
15-06-2011, 12:08
Jak pizza to ja polecam:
1 - Maestro http://www.maestro.opole.pl/
2 - Pod Pretekstem http://www.podpretekstem.eu/

FrogsterPL
21-06-2011, 16:33
Jako, że to strefa opolska, to pozwolę sobie uznać, że "miejscowości ościenne" oznaczają po prostu całe województwo ;)

1. "Karczma" w miejscowości Stradunia. Miła obsługa, ceny nie przerażają, dania głównie kuchni polskiej i śląskiej :) Jeździmy tam dość często i jeszcze nigdy nie byliśmy zawiedzeni. Warto także wspomnieć, że co jakiś czas odbywają się tam takie, hm, mini-koncerty jazzowe (nikt znany, ale posiedzieć, posłuchać i coś zjeść można :P), można o to spytać właściciela jeśli ktoś tam zawita.

2. Pizzeria "Italia" w Kędzierzynie-Koźlu (a dokładniej w Koźlu, na rogu ulic Chrobrego i Piastowskiej, naprzeciwko szkoły podstawowej nr 12). Obsługa generalnie miła, choć czasem można coś zarzucić w kwestii "czynności obsługowych" (np. szkoda, że do gorących bułeczek z masłem czosnkowych nie dostaje się żadnego talerzyka i trzeba sobie radzić z serwetkami). Oprócz pizz są tam też normalne dania obiadowe, lasagne itp. Ceny również OK.

3. Jeśli chodzi o coś typu fastfood, to moim zdaniem dobre kebaby mają przy dworcu PKS w Koźlu (blisko Rynku), a także przy sklepie E. Leclerc w Kędzierzynie (na parkingu, ul. Jana Pawła II) :)

Kolejność przypadkowa, co kto lubi ;)

Jeśli chodzi o bardziej "wyrafinowane" ;) podniebienia, to np. restauracja "Sobieski" w Kędzierzynie (obok hali sportowej, najlepiej wjechać przy kinie Chemik i jechać w stronę hali sportowej, mijając halę targową) lub "Spichlerz" w Raszowej (http://www.spichlerzraszowa.pl/). Dla mnie to już jednak nieco zbyt wyrafinowane :P ale zwłaszcza "Spichlerz" robi dobre wrażenie. "Sobieski" po remoncie w moich oczach nieco stracił, ale ogólnie również jest OK :) (a poza tym to moją opinią się proszę nie przejmować bo jestem niejadek i "francuski piesek" :P)

Komor
07-07-2011, 23:26
Jak ktoś lubi kebaba to najlepszy jest w Oryent Expresie na ul. Spychalskiego. A włoskie jedzenie to tylko Picola Italia na Damrota.
Pozdrawiam


Słabizna, nieco lepszy jest już na Rynku Zaza się zwie.
Tak na prawdę wszystko to jedno wielkie gufienko, w europie daje rade niestety tylko Berlin ;)