Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] Samoistnie włączający się alarm


martina
04-06-2011, 22:30
Czy u kogoś też włącza się samoistnie alarm?
Strasznie mnie to męczy-dodam ,że mam tylko alarm fabryczny.
Od jakiegoś czasu włącza się sam-nie ma reguły.Czasem za dnia,czasem budzi mnie i sąsiadów w nocy.Zdarza się ,że wyje 3 razy dziennie,a potem np. miesiąc jest spokój.W Multeximie po podłączeniu do komputera nie wykryto przyczyny.Polecili mi dać Kuge na serwis i stwierdzili,że będzie ona tam tak długo aż znów zacznie wyć,wtedy podepną komputer i będą znali przyczynę.No jak dla mnie to strata czasu-do tego nie mogę być "niemobilna":)
Czy ktoś zna ten problem?A może macie jakieś pomysły co może być przyczyną?

Ramzik
05-06-2011, 09:16
Taki sam problem miałem w C-Maxie. Okazało się, że przyczyną uruchamiania alarmu jest temperatura powietrza. Jeżeli auto stoi w słońcu to wnętrze się nagrzewa i powietrze zaczyna "falować" co powoduje, że alarm uruchamia się od czujników ruchu.
Żeby to sprawdzić włącz alarm bez aktywacji wewnętrznych czujników ruchu - prawdopodobnie przestanie wtedy sam się włączać. Jeżeli tak będzie - to problem masz rozwiązany - wystarczy zmniejszyć czułość czujników i po sprawie

takitam
05-07-2011, 20:27
alarm fabryczny nie wyje ;) on pipczy troszke głośniej jak moja komórka , szybe jak mi wybili to nikt nie słyszał

Ramzik
06-07-2011, 11:19
alarm fabryczny nie wyje ;) on pipczy troszke głośniej jak moja komórka , szybe jak mi wybili to nikt nie słyszał

Albo masz wyciszoną syrenę, albo jest uszkodzona - u mnie alarm wyje bardzo głośno i donośnie