Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] Nowe czujniki ciśnienia w kołach - brak odczytu przez komputer


nimda
20-06-2011, 12:25
Witam wszystkich,

Założyłem nowe czujniki do opon letnich. Czujniki aktywowane.
Niestety komputer po przejechaniu ok 200 km nadal ich nie widzi.

W zależności od Aso, jedni mówią, że komp sam je wykryje, drudzy, że trzeba wczytać poprzez podłączenie do komputera (250zł)

Jaka jest procedura przy wymianie nowych czujników?
Możecie polecić jakiś serwis w Warszawie poza ASO?


pozdrawiam

jdkozak
13-10-2012, 17:43
witam,
w związku z tym, iż obecnie "przerabiam" temat montażu używanych czujników w moim s-max'ie informuję wszystkich, że czujniki nie są dedykowane do konkretnego egzemplarza samochodu i nie jest prawdą, iż raz zaprogramowane czujniki w danym egzemplarzu nie można zaprogramować w innym egzemplarzu. Powiem więcej: nie ma w ogóle potrzeby programować czujników w samochodzie, system zamontowany na pokładzie auta samoczynnie rozpoznaje ID czujnika i przypisuje go do konkretnego położenia (koła) - mówią o tym instrukcje będące w posiadaniu serwisów. Tak więc nie ma w ogóle potrzeby jeździć do serwisu ani pamiętać, które koło z czujnikiem gdzie było zamontowane - przetestowałem to na moim esiu : przyniesione z "hotelu dla kół" w serwisie pierwsze z brzegu koła z czujnikami innego klienta po zamontowaniu w moim aucie zostały rozpoznane po kilku minutach jazdy. Ważne aby czujnik był dedykowany do konkretnego modelu (modelów) tzn. nadawał na właściwej częstotliwości i był rozpoznawany przez system auta. Zgodnie z danymi producenta żywotność czujnika wynosi 10 lat z uwagi na baterię (bateria czujników w żaden sposób nie jest ładowana). Celem jej oszczędzania w przypadku zdemontowania koła lub czujnika (brak komunikacji z system auta) czujnik się "usypia" i przestaje nadawać w ogóle po 7 dniach braku komunikacji. Po ponownym jego zamontowaniu w dowolnym aucie zostaje wzbudzony przez system auta (impulsy wzbudzające są nadawane co 1 minutę).
Przed zakupem zalecam wszystkim sprawdzenie czy symbol na czujniku, który zamierzamy kupić będzie rozpoznowany przez system Waszego samochodu - niestety można to zrobić tylko w serwise lub innym warsztacie, który ma dostęp do katalogu części.

pozdrawiam

Artur230971
14-10-2012, 00:47
Witam,u mnie jest tak że wszystkie czujniki podaja prawidłową wartość cisnienia a i tak mi wyskakuje usterka opon.W serwisie nis potrafili powiedzieć co jest grane.Miał ktoś cos podobnego?

kopydleusz
14-10-2012, 22:19
Fajnie piszecie, ale mam pytanie: czy taki system mieliście fabrycznie, czy też dokładaliście (albo czy wiecie, czy da się go dołożyć)?

Mariusz
14-10-2012, 22:39
Skoro w starym dobrym Denso się da, to dlaczego nie w nowszym?
http://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=1883285&postcount=2867

kolonez
15-10-2012, 07:37
Fajnie piszecie, ale mam pytanie: czy taki system mieliście fabrycznie, czy też dokładaliście (albo czy wiecie, czy da się go dołożyć)?

Oczywiście, że się da. Kwestia dokupienia czujników i odbiorników, a reszta jest w GEMie.

Jest jedno małe ale, robiłem to w trzech autach udało się w dwóch. W tych w których w oznaczeniu GEMa była na przedostatnim miejscu litera "D".

Zaznaczam, że nie jestem zawodowcem i jeżeli chodzi o elektronikę samochodową to amatorsko, w miarę możliwości czasowych, wspieram kolegów, którzy mają warsztat, więc nie wiem czy to przypadek czy część GEMów nie ma takiej możliwości.

Pozdrawiam

borsalino
21-10-2012, 22:36
Witam,u mnie jest tak że wszystkie czujniki podaja prawidłową wartość cisnienia a i tak mi wyskakuje usterka opon.W serwisie nis potrafili powiedzieć co jest grane.Miał ktoś cos podobnego?

Podbijam

Mam taki sam problem. Pomożecie?? 8)

Polscrol
18-03-2023, 18:18
Mam problem z czujnikami ciśnienia w Mondeo MK4 2007r Sytuacja wygląda tak że obecnie mam założone koła zimowe bez czujników i do tej pory w ustawieniach zamiast wartości były tylko kreski. Dzisiaj podłączyłem forscan bo chciałem włączyć światła skandynawskie więc przeprowadziłem całą procedurę włączam zapłon a ty niespodzianka komunikat ze w prawym tylnym kole jest 0.7 bara a w pozostałych pokazuje 2.1 ale powietrze jest we wszystkich kołach. Ktoś miał podobny problem i pomoże?

stecus
27-03-2023, 07:00
Zawsze czy po odłączeniu akumulatora czy po podłączenia kompa który włącza nowe funkcje następuje reset zegarów, pewnie zauważyłeś że auto ;umarło; na chwilę, pojeździsz dzień i wszystko wróci do normy, te wartości to ostatnie zapamiętane przez układ TPMS.

Polscrol
02-04-2023, 19:48
Akumulatora nie odłączałem troche jeździłem i problem nie zginął więc wyłączyłem je w forscanie ale mam zamiar do nich wrócic bo zbliża sie sezon letni. A jeżeli zapamiętuje ostatnie wartości to i tak nie powinno być 0.7 tylko więcej