Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] kombi cieknące uszczelki w drzwiach


salivans
20-06-2011, 15:11
Witam, posiadam Mondeo MK3, 2002 rok, silnik 2.0 TDDI, kombi
W tamtym roku jak byłem u swojego mechanika na przegląd to powiedział mi że ma dwie wiadomości jedną dobrą drugą złą. Zła to taka że autko było walnięte a druga ta dobra że dobrze jest zrobione. Wszystko by było dobrze poza jednym mankamentem w czasie deszczu na wszystkich drzwiach na progu ciekną mi uszczelki tzn. woda gromadzi się na uszczelce dolnej i małym strużkiem przelewa do środka. W zależności od ilości opadów ilości są większe lub mniejsze. Dopóki nie wiedziałem o co chodzi zawsze po opadach w środku było czuć wilgocią. Jak się zorientowałem o co chodzi - to teraz muszę podkładać wycieraczki pod plastik który jest od wewnątrz aby woda ciekła na wycieraczkę gumową - dzięki czemu później mogę wodę wylać. Pytałem się paru mechaników ale oczywiście nikt nie wie jak to zrobić aby nie ciekło. I teraz nie wiem czy przez to że autko było walnięte ale nie do końca dobrze zrobione - czy montaż uszczelek jest zły. I jak myślicie co może być problemem ?

jacekplacek0808
21-06-2011, 10:18
Witam.Problemem nie sa uszczelki drzwi tylko pianka(gabka) wewnatrz,ktora znajduje sie w srodku w dzwiach.Normalnie woda powinna po niej splywac,a ze lata robia swoje gabka ta traci swoje wlasciwosci i zaczyna wode wciagac w siebie i przez to leje sie nie po niej tylko przez nia tam gdzie nie powinno.Pozdro

kundziel
21-06-2011, 11:28
Przedmówca ma rację. Musisz wkleić dodatkową folię w drzwi i sprawdź czy kanały odwadniające w drzwiach masz drożne.

karloss
21-06-2011, 12:50
I jeszcze zrób nacięcie w uszczelce na dole w przedniej jej części. Szczegółów dotyczących cieknących drzwi szukaj w archiwum, sporo tego było.

matrog19
21-06-2011, 13:45
Wystarczy jeszcze raz a dobrze przykleić piankę w drzwiach i spokój

assuan
06-01-2012, 20:49
witam mam problem z uszczelka w drzwiach pasazera, w okolicach lusterka jest taka mala pozioma uszczelka i w tym miejscu woda leje mi sie nie po tej stronie uszczelki , tylko takim korytkiem w dol i na progu gdy zbierze sie jej odpowiednia ilosc wlewa sie do auta, ktos moze z tym walczyl, mam wsrod znajomych 4 takie fordy i mamy ten sam problem, i nikt nie moze sobie z nim poradzic, pozdrawiam

midwor
06-01-2012, 21:46
Witam
Nie kojarzę o jakiej uszczelce piszesz ale czytając o wodzie na progu od wewnętrznej strony do głowy przychodzi mi tylko jedno - nieszczelna pianka wygłuszająca drzwi (ta pod boczkiem). Poszukaj bo był na ten temat przynajmniej jeden obszerny temat.
Pozdrawiam

dujek
07-01-2012, 14:36
ja miałem problem z wodą na progu i w sumie zrobiłem dwie rzeczy, zakleiłem to wygłuszenie takim specjalnym klejem sylikonowym, ale wydaje mi się że woda tam nie powinna się wcale dostać, woda spływa po prowadnicy od szyby??ale czemu? wyjąłem uszczelkę co tą co wchodzi we wnętrze drzwi i odciąłem kawałek bo kropelki spływały po niej a później kapało na prowadnicę i dalej w dół a teraz już nie kapie na prowadnice tylko od razu w sam dół drzwi gdzie są takie dziurki kanaliki odpływowe...
najlepiej szybe do samego dołu zdejmij parapet i później tą uszczelkę wyjmij i utnij parę cm tej gumy co idzie w dół....

Bialina
07-01-2012, 15:16
Przykro mi Panowie, lecz to nieprawda, że winna jest pianka w tapicerce drzwi. Mam ten sam problem od kilku miesięcy. I od kilku miesięcy szukam w internecie rozwiązania i spotykam się tylko z radami w stylu "pianka wewnątrz drzwi". Rozkręciłem drzwi (w kabinie była już kałuża) a tam wszystko suche i solidnie przyklejone. Zauważyłem ,że prawdopodobnie przepuszcza uszczelka obejmująca przednie i tylne drzwi. Woda zbiera się na plastikowym progu a gdy jest jej za dużo przecieka do kabiny. Uszczelka taka w ASO kosztuje 550 złp. Próbowałem podklejać tę uszczelkę silikonem - bez skutku. Może jednak ktoś podsunie nam inną radę aniżeli doklejanie pianki wewnątrz drzwi?

bluebob
07-01-2012, 15:34
witam mam problem z uszczelka w drzwiach pasazera, w okolicach lusterka jest taka mala pozioma uszczelka i w tym miejscu woda leje mi sie nie po tej stronie uszczelki , tylko takim korytkiem w dol i na progu gdy zbierze sie jej odpowiednia ilosc wlewa sie do auta, ktos moze z tym walczyl, mam wsrod znajomych 4 takie fordy i mamy ten sam problem, i nikt nie moze sobie z nim poradzic, pozdrawiam

Mam dokładnie to samo z tą uszczelką. W zeszłym roku tego nie miałem, a teraz też mam. Moim zdaniem ta uszczelka "się skończyła".

Witam
Nie kojarzę o jakiej uszczelce piszesz ale czytając o wodzie na progu od wewnętrznej strony do głowy przychodzi mi tylko jedno - nieszczelna pianka wygłuszająca drzwi (ta pod boczkiem). Poszukaj bo był na ten temat przynajmniej jeden obszerny temat.
Pozdrawiam

Częściowo piszesz nieprawdę, ale podkreślam częściowo. W przypadku tej poziomej uszczelki to pianka wewnątrz drzwi nie ma znaczenia, bo ta uszczelka, o której mówimy jest na zewnątrz, tzn. między drzwiami, a słupkiem na wysokości lusterka. Dzisiaj pogoda była w miarę słoneczna i z kumplem sprawdziliśmy jej szczelność. Okazało się, że u mnie ta uszczelka przepuszcza wodę i po zewnętrznej stronie drzwi przy plastikowym boczku płynie sobie strużka wody. Woda w ogóle nawet nie wchodzi pod plastikowy boczek i mata wygłuszająca jest sucha jak pieprz, bo woda jej "nie dotyka". Leci sobie idealnie po lakierze na sam dół i na uszczelkę przy progu i na dole część wody wylatuje na zewnątrz, a to co nie zdąży się wylać na zewnątrz to przelewa się do kabiny :(.
Tym razem mata nie jest winna niczemu.

m_g
07-01-2012, 19:28
Ja mam dodatkowo tak , że jak samochód stoi nie równo tzn. np strona od kierowcy stoi wyżej a pasażera niżej , to woda mi się zbiera w uszczelce od strony kierowcy (tylko, tyłu to nie dotyczy) to też potrafi przelecieć woda ale to jakieś minimalne stróżki , i to samo na odwrót pasożyt wyżej kierowca niżej, to od pasożyta też delikatnie przecieka(tyłu to nie dotyczy) i moje obserwacje też stawiają na uszczelkę,albo na niedrożne otworki w drzwiach :mrgreen:


jak stoi na prostym to praktycznie nie ma przecieku xD

bluebob
07-01-2012, 19:45
He, he też tak miałem, ale otwory przeczyściłem, dolne uszczelki wywaliłem i po kłopocie. Na razie została ta nieszczęsna mała pozioma uszczelka do zrobienia.

m_g
07-01-2012, 21:00
...dolne uszczelki wywaliłem.......

jak to wywaliłeś ?? Przecież w kabinie pewnie masz głośniej ??:mrgreen:

Bialina
07-01-2012, 21:11
u mnie woda przecieka ruchem konika szachowego: raz tylne drzwi prawe i lewe, drugim razem tylko jedne tylne, a jeszcze innym razem tylko drzwi przednie prawe. Tylko drzwi kierowcy są jako tako suche.
Ale skoro już wiemy, że opowieści o piance wygłuszającej między bajki włożyć to czas na jakieś konkretne rozwiązania. Nie wiem, czy ktoś produkuje zamienniki tych uszczelek? 1100 złp za dwa kawałki fordowskiej gumy to żart. Podkręcanie drzwi na zawiasach i zamkach nic nie dało. Podklejenie uszczelki silikonem nic nie dało. Zamienników brak. A jednak u licha musi być jakieś rozwiązanie.

midwor
07-01-2012, 22:09
albo na niedrożne otworki w drzwiach
Wiesz ile musialo by zebrac sie wody w srodku drzwi aby sie ona przelala - nie sadze zebys nie usłyszał chlupoczącej wody podczas jazdy (notabene przelewalo by sie wlasnie przez pianke wyglszajaca).

MichuThorn
08-01-2012, 00:26
Witam. podpinam się pod ten temat. w swoim sedanie również mam ten sam problem. przednie prawe i tylne lewe drzwi przeciekają. jak jestem na myjce ciśnieniowej samoobsługowej to wiem że po myciu mam na bank wode wewnątrz. w tygodniu będę się starał znaleźć na to jakiś sposób by uszczelnić drzwi. uciążliwe jest to i do tego po pewnym czasie będzie wewnątrz czuć wilgoć.

bluebob
08-01-2012, 11:58
jak to wywaliłeś ?? Przecież w kabinie pewnie masz głośniej ??:mrgreen:

Wbrew pozorom nie jest tak tragicznie :D Wzrost głośności jak dla mnie prawie niezauważalny (czyt. usłyszalny), a jaka radość jak woda nie zatrzymuje się na tych uszczelkach tylko swobodnie wypływa :) No i przez to szybciej mam sucho na drzwiach i rudej jakoś jak na razie nie widać:D:D:D

m_g
08-01-2012, 13:48
Może i to jest jakaś myśl, wywalić je w pierona :D

MichuThorn
08-01-2012, 17:08
http://imageshack.us/photo/my-images/7/20120108078.jpg/

wystarczy w tej uszczelce zrobić mały rowek by się woda nie dostawała?
http://imageshack.us/photo/my-images/7/20120108078.jpg/

bluebob
08-01-2012, 19:44
Na Twoim zdjęciu zaznaczona jest nie ta uszczelka, którą ja wyjąłem. Ta, której się pozbyłem to ta długa czarna wzdłuż drzwi kierowcy i pasażera (na zdjęciu poniżej). Ona zatrzymywała mi wodą na całej długości i przez to gniły mi ranty drzwi, bo ta uszczelka się stykała bezpośrednio z drzwiami. U mnie obie takie uszczelki były mocno popękane i sparciałe, więc je wywaliłem. A tą, którą Ty zaznaczyłeś to być może ją lekko natnę, ale jeszcze zobaczę.

m_g
08-01-2012, 20:12
bluebob to zrób foto, którą uszczelkę wywaliłeś ??

midwor
08-01-2012, 21:05
Ona zatrzymywała mi wodą na całej długości i przez to gniły mi ranty drzwi, bo ta uszczelka się stykała bezpośrednio z drzwiami.
To jest mocno kontrowersyjne stwierdzenie, mysle ze nawet gdybys nie mial tej uszczelki drzwi wygladaly by podobnie - podobno to byla wina masy uszczelniajacej plus jak dla mnie samej konstrukcji drzwi - wnikanie wody z wewnatrz drzwi w to wywiniecie/zawiniecie na dolnym rancie (w Focus 1 drzwi lecialy tak samo a tam bylo odrobine inne rozwiazanie z uszczelka).

bluebob
08-01-2012, 21:31
Być może, ale przekonam się po zimie. Po za tym to zauważyłem, ze na chwilę obecną woda jest lepiej odprowadzana i szybciej wysycha - nie zalega na rantach.

bluebob to zrób foto, którą uszczelkę wywaliłeś ??

A tą:

http://img46.imageshack.us/img46/4485/snc00607v.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/46/snc00607v.jpg/)

gebe144
14-06-2012, 17:55
cześc
dzisiaj odkryłem ten problem po stronie pasazera z przodu.. u mnie woda była na uszczelce ale bliże słupka środkowego.
o jaki rowek wam chodzi..? bo nie moge sobie tego wyobrazić..wzdłuż czy w poprzek..
gdzies było napisane ze gleboki na 2 mm...
czy ktos to morze narysowac albo zrobic fote? pozdrawiam

wowka323
17-06-2012, 09:52
Poproszę o fotkę tego nacięcia jak ma być zrobione.Z góry dzię:lol:kuję.

lukas wwl
13-06-2014, 18:52
hej mozecie podesłac jeszcze raz foto bo nie moge otworzyc mam ten sam problem.
pozdrawiam

Adept
09-11-2015, 19:12
Troszkę odświeżę temat, cieknie mi woda do środka, gdzie i jak mam wykonać to nacięcie, żeby woda wylatywała na zewnątrz a nie wewnątrz pojazdu.

PawelBar
10-09-2019, 11:18
Witam koledzy czy ktoś mimo upływu czasu znalazł jakieś rozwiązanie problemu wody na progu lub doszedł do jakichś wniosków ewentualnie znalazł gotowe rozwiązanie, jak widzę w postach nie ma zgodnego rozwiązania problemu. Jedyne co przychodzi mi do głowy to wyciąć mały kanalik w dolnym fragmencie uszczelki w drzwiach , traktuję to jako ostateczność

Kwax
04-06-2020, 20:03
2 lata temu przerabiałem ten temat, woda leje się po miedzy parapetem szyby i lusterkiem.
Wewnątrz drzwi pod lusterkiem jest gumowa rynienka źle skonstruowana. Zdemontowałem boczek, odkręciłem głośnik z obudową, odkleiłem piankową osłonę i świecąc latarka do środka zacząłem lać wodę.
Woda w środku chaotycznie leje się we wszystkie strony, Trochę zacieka po metalowej pionowej listwie za głośnikiem i wycieka nad dolną śrubą torx.
Druga cześć wody bryzga i leje się na obudowę silniczka podnoszenia szyb, po tej obudowie ścieka po miedzy drzwi a tapicerkę drzwi i obie strużki wody spływają na dolna uszczelkę progu, a stamtąd do środka kabiny pod wycieraczkę.

Rada jest taka, wkleja się folie budowlaną, odpowiednio dociętą, mocuje od wewnątrz mniej więcej na wysokości klamki drzwi dwu Stroną taśmą klejącą.
Dodatkowo odkręca się śrubę torx po lewej stronie głośnika i zawijając tam folie i robiąc dziurkę na śrubę wkręca z powrotem, po to aby folia dodatkowo mogła się trzymać na miejscu. Cala ta folia ma stworzyć ochronna kotarę nad głośnikiem i silniczkiem szyb, ot cala tajemnica.