Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Uporczywe pisczenie .


pikul26
26-06-2011, 09:48
Witam znalazłem parę odpowiedzi na moje pytanie ale to nadal nie to.Czytałem,że jest to wada w tych fordach i często sie to zdarza.Zdiagnozowałem to piszcenie.Piszczy lewy tył-koło.Na poczatku piszczało od czasu do czasu przy wiekszej predkosci czasami tez felga się grzała.Będac u mechaniora wymieniajac olej i filtry powiedziałem mu niech przeczysci chamulce klocki tarcze itp. moze pomoze bo to mogło byc to.Ok przeczyscił i zamiast lepiej to kurde jest gorzej.piszczy przy mniejszej predkosci i jakby pisk sie zmienił troche co to moze byc cholera.Jest to bardzo denerwujace jade po wiosce wczoraj piszcy ludzie patrzą jakis grat jedzie a tu taki mondziak:p Pomóżcie co jeszcze mogę sprawdzic zrobic.

bolek-tarnow
26-06-2011, 12:13
moze poprostu ktorys klocek obciera i dlatego piszczy. ty masz jeszcze pierwszego typu zaciski, ktore lubialy sie zapiekac. podnies auto do gory i przekrec kolem - zobaczysz czy kreci sie swobodnie czy natrafia na opor. samo czyszczenie nic nie da jak zacisk bedzie nadal trzymal klocek docisniety.

pikul26
26-06-2011, 12:24
ok jutro zobaczę czy stawia opór.Oprócz tego to co proponujesz jesli to to co piszesz?

klocky
26-06-2011, 12:33
Jeżeli grzeje się koło oznacza to że klocki nie odchodzą od tarczy. Zaciera się sworzeń od ręcznego w korpusie zacisku. Kup zestaw reperacyjny do zacisku(35zł), wymontuj zacisk rozmontuj na części pierwsze, oczyść sworzeń samoregulatora i jego łoże w korpusie z korozji. Wymień uszczelnienia przesmaruj smarem łożyskowym sworzeń w miejscu łożyskowania i uszczelniający go o-ring, zmontuj wszystko. Zanim zamontujesz pierścień gumowy i ramię od linki ręcznego które poprzez wieloklin zamontowane jest do sworznia samoregulatora naładuj pod tą gumę nieco smaru, tamtędy dostaje się woda i tam się zapieka. Przerabiałem to po dwa razy z każdej strony, dopiero taka operacja dała mi święty spokój już na dwa lata:)

PS> nie dokładaj żadnych dodatkowych sprężyn odciągających ani innych tego typu rzeczy a takie pomysły się pojawiają. Wystarcza fabryczna sprężyna, ramię ma samoczynnie odbijać nawet bez tej sprężyny. Wtedy jest ok.

pikul26
26-06-2011, 12:50
Kolego Klocky to co napisałeś ma ręce i nogi i to może być cała przyczyna.ale powiedz mi czy dla laika jest to możliwe do zrobienia,jednak jest to zabawa z hamulcami.Nie da sie czegoś spartaczyć,nie trzeba po tym zabiegu hamulców odpowietrzać??

bolek-tarnow
26-06-2011, 13:52
trzeba odpowietrzac. zacisk musisz wymontowac do tej operacji. ja wymienilem u siebie zaciski na te po 2004r i spokoj mam. nie konieczne tez winny musi byc zacisk, moga linki sie zacierac w pancerzu (tak bylo w MDO mojego taty), wymiana linek i po zapiekajacych sie hamulcach. Lepiej sprawdzic wszystko wczesniej niz niepotrzebnie dodawac sobie pracy i kosztow.
zeby sprawdzic zaciski, a dokladniej dzwignie przy zaciskach od recznego nie sa zapieczone (jak opisal kolega wyzej), musisz odpiac linki przy zaciskac i przy pomocy kombinerek ruszac dzwignia. tak jak by to linka ja pociagala. naciagnij i pusc, jak wroci do konca to nie jest zapieczone, wtedy sprawdz linki (czy luzno pracuja w pancerzu). operacje oczywiscie najlepiej wykonac na obu stronach. jesli nie wroci do konca to winny jest zacisk.
zeby linki sprawdzic musisz przy odpietych linkach od zaciskow zaciagnac dzwignie od recznego w samochodzie i spuscic w dol. nastepnie pociagasz za linke (koniec przy kole) i sprawdzasz czy wysunela sie do konca. jesli sie nie wysunela do konca i musiales jej pomoc w tym to linki do wymiany. jak bys musial wymieniac linki to wymieniaj obie jednoczesnie. jesli bedziesz regenerowal zaciski to rowniez oba, bo pozniej moga nierowno pracowac. jesli bedziesz mial robic to sam, to jest to oplacalne. kilka osob na forum pisalo ze regenerowalo zaciski i na chwile pomoglo, pozniej problem wracal. jesli masz oddawac zaciski do regeneracji przez mechanika, to lepiej kupic zaciski po 2004 roku wraz z jarzmami i komplet klockow hamulcowych do nich. koszt zaciskow z jarzmami i czesto z klockami w bdb stanie to od 70-150zl/szt na allegro. przy spuszczaniu plynu hamulcowego wymien go na nowy i przy okazji odpowietrz sobie wysprzeglik sprzegla (pracuje na tym samym plynie co hamulce).
temat bardzo obszerny o zapiekajacych sie hamulcach jest na forum - uzyj opcji szukaj, a znajdziesz na pewno.