Zobacz pełną wersję : Czujnik połozenia przepusnicy?


jarol
22-05-2006, 12:44
Witam wszystkich ,prosze o napisanie w którym miejscu w scorpio 2.0 8v z 95roku znajduje sie czujnik połozenia przepusnicy gdyz podejrzewam ze to on jest odpowiedzialny za spadki obrotów az do gasniecia mojego auta

Struna
24-05-2006, 16:30
jak to gdzie - zawsze na osi przepustnicy

Adam_2000
24-05-2006, 18:58
podejrzewam ze to on jest odpowiedzialny za spadki obrotów
A ja myślę, że masz zasyfiony zawór biegu jałowego :)
MAF-a też bym przeczyścił na Twoim miejscu.

prico
24-05-2006, 19:04
Witam .
Chlopaki a ile może kosztować ten tps do silnika 2.0dohc 8v co prawda to mam ten silnik w transicie ale silnik ten sam co w wielorybie.

jarol
25-05-2006, 06:26
Podejrzewam czujnik połozenia przepustnicy poniewaz jak miałem uszkodzony w escorcie zawór wolnych obrotów to obroty skakały mi i zacinały sie trzymajac nawet na do 2000 a tu tym razem tylko spadaja ponizej 600-400 dochodzi do drgan całego silnika i wyłaczenia a jak dodam troche gazu to wracaja do swojego normalnego poziomu nigdy nie zauwazyłem zeby były wyzsze.I jeszcze jedno, po dodaniu gazu na wolnych obrotach tak jak by go przyduszało .Zawór wolnych obrotów wyglada mi na wymieniony w niedawnym czasie wiec jego wykluczam ale nie zaszkodzi przeczyscic. Ten tps to takie czarne plastikowe pudełeczko przyczepione do przepustnicy?

[ Dodano: 2006-05-25, 07:29 ]
A tak przy okazji jeszcze jedno pytanie,podczas ruszania na 1 i 2 biegu dochodzi do chuczenia w tylnejczesci samochodu czy tyo moze byc oznaka zuzytego krzyzaka?

Struna
25-05-2006, 12:11
Ten tps to takie czarne plastikowe pudełeczko przyczepione do przepustnicy? tak, takie coś włąśnie i idzie do tego wtyczka z trzema kabelkami.

podczas ruszania na 1 i 2 biegu dochodzi do chuczenia w tylnejczesci samochodu ciężko powiedzieć - musisz dokłądnie posłuchać w której części dokładnie huczy - może masz mało oleju w dyfrze, może łożyska w kole, może przeguby - ciężko powiedzieć nie słysząc ;)

jarol
25-05-2006, 17:47
ok. dzieki za pomoc!