Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Katalizator-tylko orginalny?


Madejros
01-07-2011, 17:05
Witam.Pytanie odnośnie katalizatora do mojego Mundka,wiele rzeczy można zastąpić zamiennikami lub częściami ze starszych i tańszych modeli,a jak to jest z katalizatorem do MK3 (2001) benzyna 2.0 Duratec?Pasują z innych modeli?(np 1.8 L) lub starszego rocznika? czy muszę szukać tylko oryginału?...Ps.Jak ktoś chce mi zaproponować wstawienie STRUMIENICY to niech sobie daruje odpisywanie.

Kubus88
01-07-2011, 18:17
Mówiąc od innej wersji czy starszej myślę, że masz na myśli używkę? Ja bym nie szedł tą drogą...

Co do zamienników to słyszałem, że coś takiego istnieje bo znajomy po wymianie końcowego tłumika w Golfie nie był zadowolony usłyszanym efektem a pan szpec stwierdził, że jeśli bardzo chce to może mu założyć katalizator. Oczywiście katalizator nowy, niby uniwersalny, niby przeznaczony do aut maks 2 litry za ok 300 zł a jego trwałość miała być ok 5 lat. Byłem przy tym więc powtarzam co słyszałem a jak to się ma w praktyce to nie wiem bo się nie zdecydował na taki zakup, było to ponad rok temu.

darmodziej
01-07-2011, 18:23
Co do zamienników to słyszałem, że coś takiego istnieje bo znajomy po wymianie końcowego tłumika w Golfie nie był zadowolony usłyszanym efektem a pan szpec stwierdził, że jeśli bardzo chce to może mu założyć katalizator.

Katalizator w miejsce końcowego tłumika? Ja bym natychmiast zmienił "szpeca".

Kubus88
01-07-2011, 18:25
Katalizator w miejsce końcowego tłumika? Ja bym natychmiast zmienił mechanika.

Katalizator w miejsce, w którym kiedyś był a ktoś się go pozbył. A wymiana końcowego tłumika nie zadowoliła klienta... ...bo chciał żeby 15 letni Golf chodził jak nowy.

darmodziej
01-07-2011, 18:34
O piętnaście lat za późno.

Madejros
01-07-2011, 18:59
O piętnaście lat za późno.
Nie za bardzo rozumiem co masz namyśli?mi chodzi czy pasuje np. kat z modelu MK3 1.8 albo z MK2 1.8 lub 2L.Bardziej chodzi mi o to czy jego wymiary i obudowa są takie same?Znalazłem kilka ogłoszeń z Katami i są niby do MK2 (1,8.2.0) albo do MK3 1.8 a na zdjęciu wyglądają identycznie jak do MK3 2L.

janosik
01-07-2011, 19:17
Specjalistyczny profesjonalny zakład zaproponuje zamiennik w dobrej cenie.Kwestia zebrania opinii o zakładzie w pobliżu miejsca zamieszkania.

darmodziej
01-07-2011, 19:22
Nie za bardzo rozumiem co masz namyśli?

Przepraszam, to było do Kubus88.
Janosik ma rację.

Madejros
02-07-2011, 09:54
Po co mam jeżdzić po warsztatach i przepłacać (od 470-525 pln) skoro w internecie mogę kupić o połowe taniej i wymienić kata w garażu?Gdyby każdy postępował tak jak mówisz to istnienie naszego Forum byłoby zagrożone a warsztaty pełne roboty.Miałem nadzieje że odpisze Ktoś,kto już przerabiał podobny temat i znalazł tańsze rozwiązanie.

macslad
07-07-2011, 22:21
Ja przerabiałem wymianę katalizatora. Wstawiłem tej firmy http://www.lindo.gobex.pl/. Jak zadzwonisz powiesz do jakiego auta to Ci dobiorą i przyślą. Cena w porównaniu do oryginału do przyjęcia. Pozostaje wycięcie starego i wspawanie nowego. Fachowcowi z migomatem wszystko zajęło pół godziny. Jeżdżę z tym katalizatorem już 2 lata. Nie ma problemów z check-engine, spaliny na przeglądzie idealne a auto ma 220 tys. nalatane.

Pozdr.