Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] nie można wykasować błędów sterownika AirBag


BurgerBB
06-07-2011, 08:54
Witam serdecznie.
Jestem posiadaczem MK3 z 2002 roku. Niedawno wymieniałem siedzisko pasażera wraz ze sprawną matą detekcji obecności pasażera. Mata działa tzn. jak ktoś siedzi na fotelu to drze się o zapięcie pasów. Ale nie można wykasować błędów sterownika AirBag. Występują nadal dwa błędy. Czujnika zajęcia fotela pasażera i błąd kontrolki wyłączenia poduszki pasażera. I teraz zaczynają się schody. Kontrolka wyłączenia poduszki pasażera powinna znajdować się według instrukcji obok włącznika świateł awaryjnych. U mnie nie ma. mało tego po rozebraniu schowka i konsoli centralnej nie znalazłem żadnego wolnego kabla do podłączenia takiego czujnika. Z poduszki pasażera która oczywiście działa wychodzi jedna wiązka przewodów. Teraz pytanie. Czy jest jeszcze inne miejsce gdzie taka kontrolka mogła być umiejscowiona? Czy jest możliwe że ta kontrolka zamyka jakiś obwód przez który nie mogę wykasować błędów? Wymieniałem też Sterownik AirBag o nic nie pomaga.

bluebob
06-07-2011, 13:51
Witam,

W 2002 roku Ford zrezygnował z tej kontrolki poduszki powietrznej pasażera obok włącznika świateł awaryjnych. Tak więc jej nigdzie nie znajdziesz i nie szukaj.

rednaxelA
06-07-2011, 15:52
A jesteś siur ze masz kompa od poduszek oryginalnego?

Znaczy czy kupiles samochod juz z tym problemem czy bylo dobrze a problem wystapil po awarii maty w fotelu

setaszi
06-07-2011, 22:25
siedzisko z jakiego rocznika ? drugi sensor ma takie same oznaczenia ?

BurgerBB
07-07-2011, 08:23
siedzisko z jakiego rocznika ? drugi sensor ma takie same oznaczenia ?
Siedzisko z tego samego rocznika co auto.
A jesteś siur ze masz kompa od poduszek oryginalnego?

Znaczy czy kupiles samochod juz z tym problemem czy bylo dobrze a problem wystapil po awarii maty w fotelu

Niczego nie jestem pewien;( kupiłem samochód z uszkodzoną matą. Wymieniłem siedzisko. Po wymianie zaczął działać czujnik zapięcia pasów jeśli siedzi na nim pasażer. Wcześniej nie działał. Czyli mata działa. Fakt jest faktem że podmieniałem komputer o tym samym oznaczeniu co mój. Samochód nie był uderzony, poduszki nigdy nie wystrzelone. Co dalej??

setaszi
07-07-2011, 20:14
na sensorze jest data , sprawdz czy odpowiada rocznikowi auta

BurgerBB
11-12-2011, 18:07
odświeżam temat ... sprawdziłem datę na sensorze i niespodzianka ... nie jest z tego samochodu .... tak więc poszukuję teraz sensora 8 poduszek z roku 2002(Listopad) bez kontrolki wyłączenia poduszki pasażera. Dziękuję za wskazówki i proszę o pomoc w znalezieniu. Może ktoś wie jakie oznaczenia ma ten sensor?

rednaxelA
11-12-2011, 19:59
Nie było 8 poduszek w mk3 nigdy tylko 6 max (kurtyny mają podwójne oznaczenia na słupkach i z tyłu dlatego tak to wyglada)

Kup sensor poduszek z poliftowego wozu - on nie obsługuje ani kontrolki poduszki pasazera ani maty czujnika obecności pasazera - jak sie uda to na 6 poduszek jak sie nie uda to na 4 a kazdy mechanik z WDSem ci poduszki doprogramuje.


Ja musialem tak zrobic bo wymienialem fotele na poliftowe grzane i wentylowane.

..................................................

BurgerBB
11-12-2011, 20:09
Masz rację z liczbą poduch muszę looknąć ile jest u mnie bo nie pamiętam. A czy po wymianie na poliftowy działa sygnalizacja zapięcia pasów? O co chodzi z tym WDSem? Pytałem już kilku "fachmanów" i o ile np. w Renault daje się to zrobić to ponoć w Fordzie nie.
Twój sterownik jest z kontrolką czy bez? Za ile ew?

puniu01
15-01-2012, 14:32
A ja mam takie pytanie. Mam angola po przekladce i dolozona skore. Mozliwe ze przez zmiane foteli mruga a potem swieci kontrolka poduszki? Chodzi mi o to czy jest jakas roanica jak podmienimy fotel kierowcy z poaszera. Angol=europ

RECONDO
15-01-2012, 15:02
...Kup sensor poduszek z poliftowego wozu - on nie obsługuje ani kontrolki poduszki pasazera ani maty czujnika obecności pasazera...

Fantastyczna rada, wtedy sterownik zacznie wywalać inne błędy.

tktktk6
27-02-2014, 12:09
Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze, ale mam pytanie może ktoś z Was będzie umiał mi odpowiedzieć. Mam walnięty do wymiany sensor poduszek o numerze 4S7T14B056 AD, i chodzi mi o to czy mogę zalożyć sensor z końcówką AC??? Czy to będzie jakaś przeszkoda czy tez nie?? Zaznaczam , że ten drugi rożni się tylko jedną literką czyli zamiast D będzie C ?? Czym one się różnią o ile się różnią??
dzieki za odp z góry

rednaxelA
27-02-2014, 14:47
Fantastyczna rada, wtedy sterownik zacznie wywalać inne błędy.
Na przyklad jakie? ja mam auto z 2001 roku a sterownik poduch z 2005 i bledow nie ma zadnych (sprawdzane WDSem). Za to nie mam problemow z brakiem kontrolki poduch w srodkowej konsoli (konsola wlozona poliftowa), i z brakiem maty w fotelu pasazera (wentylowane poliftowe fotele wlozylem)