Zobacz pełną wersję : Audio w FF


alacak
01-06-2004, 17:23
AvE!

Kupiłem FF z Pioneerkiem.
Miałem go chyba niecałe 2 tygodnie i wymieniłem na Blaupunkta.
W tego Pioneerka nie wsłuchiwałem się za bardzo i dlatego pytam Was - czy macie problemy z odbiorem niektórych stacji?
U mnie wyglada to na jakby słaby sygnał, nieraz słychać trzaski na granicy słyszalności.
Nie wydaje mi się, żeby to była wina radia. Podejrzewam raczej antenę.
Zanim zacznę kombinować z filtrami, wzmacniaczami itp. chciałbym poznać Wasze zdanie.
Jeśli macie idealny odbiór, będę szukał przyczyny gdzie indziej.
W poprzednim furasiu miałem Clairona i odbiór był idealny, sam już nie wiem...

Pozdrawiam
alacak

Pikuś
02-06-2004, 08:23
Powiem, że również zaczynam posądzać instalację radiową o jakieś zaburzenia. U mnie - firmowe fordowskie radio z CD - niektóre stacje radiowe są jakby tłumione. Brzmi to jakby traciło radio sygnał - ale jakiś układ nie zaszumiał tylko wyciszał dźwięk. CD działa idealnie - przynajmniej jeśli chodzi o jakość dźwięku (o braku bufora antywstrząsowego nie będę wspominał).

Jeśli ktoś ma podobne problemy z radyjkiem (tłumienie) może coś się zrobi - jakaś poprawa instalacji w serwisie itp.

Pozdrawiam

Gosia
02-06-2004, 17:04
czy radio forda 3500 ma 2 czy 4 głośniki?
i jeżeli 4 to czy one są w standardzie?
zamontowali mi tylko dwa i nie wiem czy się o to kłócić

Jacek
02-06-2004, 17:43
Gosiu, do radia ICE 3500 daja 4 glosniki + antena.
Jedynie do radia ICE 2500 sa 2 glosniki + antena.
FX Silver (bo takiego chyba masz?) w standardzie nie ma radia, ale za doplata tak.
Jezeli wiec Twoje radio to ICE 3500 to powinnas miec do niego 4 glosniki.
Sprawdz jeszcze umowe, tam powinno byc to wyszczegolnione, bo to wyposazenie dodatkowe.

Gosia
02-06-2004, 17:48
Jacku

wg umowy miałam dostać radio 2500 ale nie było takiego gdy odbierałam auto
więć diler ze smutkiem na twarzy zainstalować musiał 3500
mimo tego mam tylko 2 głośniki

hmmm
jadę w przyszłym tygodniu na wymianę oleju po 1500 km
więc powalczę o te dwa dodatkowe głośniki

dzięki Jacku za informację :) :) :)

Jacek
02-06-2004, 17:51
Skoro tak, to faktycznie nie dziwne, ze masz tylko 2 glosniki. Niewykluczone, ze bedziesz musiala zaplacic za 2 tylne.
Ale moze udaj, ze nic nie wiesz, masz radio ICE 3500 za ktore zaplacilas, a tylne glosniki nie graja... ;) Niech sie glowia :)

Powodzenia w zalatwianiu sprawy :)

piszczu
07-06-2004, 12:21
Jeśli chodzi o fabryczą instalację radiową to chciałbym podzielić się z Wami moimi wnioskami. Od kilku tygodni "sprzeczam się" z serwisem o jakość dźwięku z fabrycznego radia (model 4500CD). Radia bardzo źle się słucha, dźwięk jest nieczysty, raz w mono, raz w stereo, według mnie tak nie powinno być (kółeczka sygnalizujące dźwięk stereo oczywiście palą się na wyświetlaczu cały czas). Wymontowali radio i... antena jest całkowicie pasywna, nie ma zwrotnicy, ani wzmacniacza :( bez tego z dźwiękiem radia będzie zawsze kiepsko. No nic, zaproponowali wymianę radia, ale tak naprawdę nie wierzę, że to pomoże. Poczekam na ten moment i podzielę się z wami moimi wnioskami.
Pozdrawiam was Piszczu.

florek
07-06-2004, 14:13
Raz mono, raz stereo to normalne dzialanie radia z tzw aktywnym dekoderem, tzn ze producent wymyslil ze lepiej jest jak sygnal bedzie mono, (przy spadku sygnalu w.cz.) niz mialby trzeszczec szumiec itp.
W miastach a zwlaszcza w terenie pofaldowanym normalne jest ze sygnal jest nierownomierny, wiec aktywny dekoder dziala:)


MF

aelek
09-06-2004, 06:37
Też mam 4500 i bardzo go sobie chwalę.
Dźwięk jest czysty o stałym poziomie. Nic nie faluje i nie trzeszczy, ale mieszkam w aglomeracji śląskiej więc może jest więcej nadajników.
W każdym razie nigdy nie zaobserwowałem niczego niepokojącego - jeśli chodzi o sprzęt audio oczywiście.
pozdrawiam
aelek

slawek400
17-06-2004, 10:40
Ja przy zakupie samochodu zrezygnowąłem z firmowego radia, za dużo chcieli za kaseciaka. Kupiłem Blaupunkta z CD i 4 głośniki. Przy montażu okazało się, że instalacja jest doprowadzona do drzwi przednich, a przy drzwiach tylnych kończy się w kostce w słupkach między drzwiami. Konieczne było przedłużanie instalacji (to dziwne, bo w specyfikacji pojazdu piszą o instalacji radiowej i antenie, a nie o instalacji radiowej z przodu !!!!!!!!!!!). Jednak przeróbek nie było dużo i sprawnie to poszło. Dziś efekt jest extra. Pozdrawiam.

Ps Jak ktoś będzie montował sam głośniki niech pamięta, że istalacja do tylnych drzwi jest w słupku między drzwiami przenimi i tylnymi i nich jej nie zakłada od samego radia.

Ania
18-06-2004, 20:35
Po malych nieporozumieniach wywalczylam radio 6006 ze zmieniarka plus cztery glosniki, jest OK.Nawet nauczylam sie je obslugiwac, nie narzekam.

Yotez
03-08-2004, 11:58
witam
Jak kupowalem auto to oprocz gratisowych opon zimowych breloczka i innych dupereli udalo mi sie "wycyganic" 4 glosniki!! jednak jak sie pozniej okazalo musialem zaplacic za instalacje 2 z tylu, poniewaz niebylo tam fabrycznej istalacji kabelki trzeba bylo podlaczyc. Troche to dziwne bo fusion'a reklamuja jako "z gotowa instalacja na 4 glosniki" A co do radia to podozujac w okolicach miast niema problemu - jednaj jadac dalej (szczere pola itp) sygnal faktycznie zanika trzeszczy i tylko przejscie na mono ratuje odbior (PIONIEER P3630-MP) Fbryczne radio to porazka - za taka cene (CD) mozna kupic o wiele lepsze parametrycznie radio i do tego z MP3/WMA. MP3 to kilkadziesiat godzin muzyki i niepotrzeba zmieniarki - szkoda ze ford o tym niepomyslal

Dj Brabus
04-08-2004, 15:33
Może troszku zbaczam z głównego wątku ale mam zapytanko na temat demontażu oryginalnego radia - u mnie ma grać kasetowiec 3500 (nie gra bo jest zablokowany kodem) ale chce go zdemontować i włożyć swojego Sony CD. Czy w serwisie można dokupić ten panel pod zwykłe radio 1 DIN? Czy wiecie może mniej więcej jaki jest tego koszt?

Yotez
05-08-2004, 10:24
jasne, ze jest - "przejsciowka" kosztuje ok 25zl do tego dolicz koszt "kostki" - akies 20zl i przejsciowki antenowej - 10zl - wszystkie ceny sa przyblizone, bo dokladnie niepamietam, ale wiem, ze wiecej jak 100zl za to wszystko niezaplacilem.

Mareko
03-09-2004, 19:21
Moj model (6006) raczej sprawuje sie bez zarzutu choc czasami tez mam wrazenie jakby radyjko nie gralo najlepiej, ale jest to tak maly problem ze nie przeszkadza mi zbytnio a mieszkam w malym miasteczku i pewnie nadajniki nie sa blisko (najblizej jest Opole 50km)

magnolia74
07-09-2004, 14:00
ja mam pionieerka, montowanego oczywiście poza serwisem forda (dokładnie naprzeciwko salonu Ford dobra;-))) i powiem tak, zdarzaja sie miejsca, ze mam słabszy zasieg radyjna (RMF) ale to muszą być jakieś straszne dziury, normalnie w trasie ktowickiej, krakowskiej, lubelskiej, gdańskiej, bo tymi najczęściej suniemy z moim fusionem, nie mam zadnych problemów z falami....

Ania
19-09-2004, 18:47
Mam zamontowane radio 6006 i cztery glosniki.Ostatnio zuwazylam, ze jeden tylny glosnik trzeszczy przy uruchamianiu radia, oraz trzeszczy na niektore dzwieki muzyczne.

Ford Fusion
03-12-2004, 13:12
Piszczu napisał:
"Jeśli chodzi o fabryczą instalację radiową to chciałbym podzielić się z Wami moimi wnioskami. Od kilku tygodni "sprzeczam się" z serwisem o jakość dźwięku z fabrycznego radia (model 4500CD). Radia bardzo źle się słucha, dźwięk jest nieczysty, raz w mono, raz w stereo, według mnie tak nie powinno być (kółeczka sygnalizujące dźwięk stereo oczywiście palą się na wyświetlaczu cały czas). Wymontowali radio i... antena jest całkowicie pasywna, nie ma zwrotnicy, ani wzmacniacza bez tego z dźwiękiem radia będzie zawsze kiepsko. No nic, zaproponowali wymianę radia, ale tak naprawdę nie wierzę, że to pomoże. Poczekam na ten moment i podzielę się z wami moimi wnioskami"

Ja mam ICE 4500 od dwóch miesięcy. Tego "radia" nie da się słuchać! Mieszkam w Krakowie i w czasie jazdy nawet po miescie "radio" cały czas chrypi nawet przy odbiorze silnej stacji RMF. Serwis sprawdził antenę, ale ta jest podobno dobra. CD funkcjonuje w miare przyzwoicie. Zaproponowano mi wymianę radia na inne (prawdopodobnie takiej samej "wysokiej jakosci"). Zaufałem znakowi FORD i okazało się, że to radio to jest atrapa. OSTRZEGAM !

Czy ktoś ma ICE 4500 z czystym odbiorem FM?

PZDR Ford Fusion

Robbo
03-12-2004, 16:09
Tak, ja mam to radio i akurat u mnie jest odwrotnie. Bardziej narzekam na CD, który gra, gra, gra a jak się zatnie to już można zapomnieć o słychaniu płyt. Nie pomaga wyjęcie, włożenie płyty, wyłączenie radia i ponowne włączenie. Ciągle error i kropka. Sprawdone na nówkach ze sklepu. Natomiast odbiornik bez zarzutu. Dźwięk czysty, bez zakłóceń. Łapie sporo stacji, bez względu na miejsce czy to Łódź czy Warszawa. Jedynie w Łowiczu (tak w połowie drogi) przełączam zakres na częstotliwości łódzkie albo warszawskie (zależy w którą jadę stronę).

Hektor
06-12-2004, 07:33
Ja posiadam 4500 z cztertema głośnikami. Bardzo przeciętny fabryczny zestawik ma problemy z trzymaniem fal w mieście. Dźwięk japoński jako tako.

Ford Fusion
06-12-2004, 08:29
W uzupełnieniu uwag dot. mojego ICE 4500. Ja nie narzekam na czułość mojego radia, gdyż wyłapuje ono wszystkie istniejące stacje. Natomiast dźwięk w zakresie średnich tonów (chyba dlatego, że ucho ludzkie jest najbardziej wrażliwe na ten zakres częstotliwości) i przy cichym słuchaniu po prostu chrypi.Poza tym nie działa moim zdaniem funkcja Clip On/Off (nie dostrzegam żadnej róznicy), oraz nie wyświetla mi się zgodnie z instrukcją na wyświetlaczu napis TA-L lub TA-D (zawsze, niezależnie od wyboru TA - Local, TA-Distance wyświetla się tylko TA). Ponieważ na tym forum znalazłem krytyczne uwagi dotyczące jakości dźwięku z ICE 4500 sądzę, że nie jestem jedynym niezadowolonym uzytkownikiem fordowskiego "wysokiej jakości radioodtwarzacza" jak to reklamuje folder Forda Fusiona. Obecnie czekam na taki dzień, w którym zniekształcenia dźwięku będą bardzo wyrażnie szłyszane (pogoda?) by ponownie zademonstrowac je w ASO i żądać wymiany radia (jeśli ten typ radia może wogóle poprawnie odbierać). Radia ICE 4500 produkuje firma Visteon w Portugalii.
Pozdrowienia
Ford Fusion

mario_bong13
15-02-2005, 14:30
Witam,
ciesze się, że w końcu trafiłem na to forum - po czterech latach użytkowania - jak tu ładnie piszecie "foczki".
Niestety szybko/nagle musiałem się z nią rozstać - szkoda całkowita, ale biorąc pod uwagę doświadczenie wybrałem Focusa ponownie tyle tylko że C-Max'a (rodzina sie trochę powiększyła i pies etc).
Wszystko jest ok oprócz sprzetu Audio. W poprzednim nie było problemu - nie chciałem radia - to wymontowali, dali przejsciówkę i spokój. W C-Max'ie nie ma takiej możliwości. W ofercie nie ma ani przejściówek, ani zaślepek na deskę rozdzielczą.
Radio 5000C ma mozliwość podłączenia zmieniarki, ale może ktoś używa innej nie fordowskie? Byłbym wdzieczny za podpowiedź.