Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Tłucze się z tyłu podczas ostrzejszego skrętu w prawo


HUDY147
10-07-2011, 00:33
witam. Jestem bardzo zadowolony z mojego mondka ale teraz dokucza mi jedna sprawa; mianowicie tłucze mi się coś z tyłu przy zawieszeniu, stuka bardzo głośno podczas szybszego, ostrzejszego skrętu w prawo. Tłucze się coś po lewej stronie niedaleko koła. Gumy na wachaczach tylnich ok, amortyzator dokręcony itd (sprawdzone) łączniki stabilizatora jak i przelotki gumowe drążka ok. Podejrzewałem wydech, ale stojąc za autem ruszam go i słychać stuki i zderzak ale dopiero gdy wahanie jest bardzo duże (15cm)

Teraz nie wiem co dalej robić, gdzie tego szukać Panowie?

kundziel
10-07-2011, 08:12
Kolego to trochę za duże masz te wahania na wydechu. Może czas na wymianę gumek ?

HUDY147
10-07-2011, 11:04
Wiesz, niby nie wyglądają one źle. Tłumik faktycznie rusza się dość lekko i ma dużą amplitudę ale robiłem taki test, że jechałem drugim autem za moim (tłuczącym się) a kierowca mojego auta skręcał ostro a wydech nie chwiał się tak znacznie żeby aż uderzał o coś. A możliwe że te gumy się zużyły? To się zmienia okresowo?

kristof1
12-07-2011, 06:58
Miałem to samo,wymieniłem tuleje tylnego wachacza i jest o.k.

HUDY147
13-07-2011, 22:49
u mnie przyczyną akurat okazało się złe umiejscowienie wydechu. Tłukł się o pręt na którym wisi guma do mocowania tłumika. Wystarczyło przesunąć gumę aby całość była dalej od pręta i jest ok. Dodatkowo zabezpieczyłem opaską aby guma znów się nie przesunęła.