Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] "Odleciana" zaślepka mocowania relingu


fork_
14-07-2011, 20:40
Witam forumowiczów, i od razu przechodzę do rzeczy. W moim mondeo (3 dni po odbiorze od dealera ) odpadła podczas szybkiej jazdy lewa zaślepka mocowania relingu w kombi, a że reling jest srebrny okazało się to nie lada problemem. Jako że wcześniej miałem już forda, poczułem lekki niepokój przed wykonaniem telefonu do serwisu ;) i niestety nie pomyliłem się :!!:
Okazało się że w związku z tym iż mondeo jest po faceliftingu, więc taka część zamienna jeszcze występuje, owszem jest do mk4 sprzed faceliftu ale w innym odcienu srebrnego ( i tu było najlepsze ) zaproponowano mi więc zakup CAŁEGO relingu za cos koło 1700 PLN :lol: lub samej zaślepki z mk4 sprzed liftingu za jedyne 540 PLN :!!: . Jestem ciekawy waszej opinii i ew. czekam na rady co dalej z tym fantem zrobić ( szorty już obdzwoniłem )
I tu moja uwaga abyście zobaczyli czy w waszych autkach ten kawałek plastiku jest dobrze przyklejony ! Jak się okazało u mnie trzymał się na pasku piankowej taśmy obustronnej i 3 kropkach silikonu ;)

TOMAS
14-07-2011, 21:28
Jak się okazało u mnie trzymał się na pasku piankowej taśmy obustronnej i 3 kropkach silikonu

No to tutaj już księgowi wkroczyli na maksa


2007 rulez :D:D:D:D

fork_
14-07-2011, 21:47
2007 rulez :D:D:D:D

a powershift i dzienne ledy są ??? :568:

TOMAS
14-07-2011, 22:24
ledy są :D tzn ja mam

Powershift mam w dłoniach :D:D:D:D:D

kopydleusz
14-07-2011, 23:59
odpadła podczas szybkiej jazdy lewa zaślepka mocowania relingu w kombi
Takie coś nie podlega gwarancji? Przecież to zwykła fuszerka. Jak Ci przy szybkiej jeździe odpadnie lusterko to też będziesz sam kupował nowe?

fork_
15-07-2011, 00:52
Takie coś nie podlega gwarancji? Przecież to zwykła fuszerka. Jak Ci przy szybkiej jeździe odpadnie lusterko to też będziesz sam kupował nowe?

No wiesz, ford jak zawsze "patrzy na ręce" tym oszustom klientom, i kazał pokazać tą część na dowód ze jej nie sprzedałem na allegro.... Na pytanie - to co miałem włączyć wsteczny na drodze szybkiego ruchu ? nastała cisza w słuchawce :)

januszstom
15-07-2011, 08:09
Pogięło gości z serwisu do reszty, każą Ci dokupić cały reling a z tego co widzę to masz jeszcze gwarancję więc ta ewidentna fuszerka bezwzględnie powinna być załatwiona nieodpłatnie jak nie przez to ,.to kolejne ASO.Jak zwykle Panowie z Forda pokazali klasę

Pulse
15-07-2011, 08:50
Jeśli spotykasz się ze ścianą w ASO może lepiej dla Twoich nerwów chrzanić to kupić czarną na szrocie i dać do przemalowania. Poliftingowej na szrocie pewnie jeszcze nie znajdziesz a czarna i tak będzie dwa razy tańsza niż jakakolwiek srebrna.
Swoją drogą to niezłe jaja. Przy najbliższej okazji zobaczę jak to u mnie wygląda (u mnie też relingi są srebrne).

fork_
15-07-2011, 10:00
Pogięło gości z serwisu do reszty, każą Ci dokupić cały reling a z tego co widzę to masz jeszcze gwarancję więc ta ewidentna fuszerka bezwzględnie powinna być załatwiona nieodpłatnie jak nie przez to ,.to kolejne ASO.Jak zwykle Panowie z Forda pokazali klasę

Nic dodać, nic ująć, wychodziłem z tego samego założenia. Auto mam dokładnie tydzień !

Jeśli spotykasz się ze ścianą w ASO może lepiej dla Twoich nerwów chrzanić to kupić czarną na szrocie i dać do przemalowania. Poliftingowej na szrocie pewnie jeszcze nie znajdziesz a czarna i tak będzie dwa razy tańsza niż jakakolwiek srebrna.
Swoją drogą to niezłe jaja. Przy najbliższej okazji zobaczę jak to u mnie wygląda (u mnie też relingi są srebrne).

Dzięki za podpowiedź, nie pomyślałem o takim wariancie.

a tak przy okazji :
http://allegro.pl/show_item.php?item=1717815045&ap=2&aid=11859106&bid=783 :))

fork_
18-07-2011, 10:52
I udało się, ford zobowiązał się do naprawienia usterki na gwarancji. Ale tu ciekawostka, naprawa będzie trwała 4h i będzie polegała na wymianie CAŁEGO relingu :) Klasyczny przykład strzelania z armaty do muchy.:lol:

ferryth
15-05-2023, 10:01
Witam,

Mam ten sam problem, tez zgubiłem zaślepkę relingu. Czy ktoś wie czy zaślepka z modelu przedliftowego pasuje do relingu poliftowego ?

Dzieki za odpowiedz
pozdrawiam.