Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] oswietlenie wewnetrzne do "czytania" nie dzial


endy55
18-07-2011, 17:30
Witam
Nie dziala mi oswietlenie wewnetrzne do "czytania" czyli to na stale ktore mozna wlaczyc, srodkowa pozycja przelacznika czyli to automatyczne jak sie drzwi otwiera dziala.
Sprawdzilem i nie ma napiecia na kablu,
1. czy to oswietlenie ma oddzielny bezpiecznik czy jest razem z automatyczym swiatlem , jezeli tak to jaki numer
2. ewentualnie moze ktos wie gdzie jest podlaczony kabel w skrzynce bezbiecznikow ??? ( z tego co mi sie zdaje idzie przy dachu i pewnie slupkiem schodzi ale tyle tych kabli tam jest :)

Pozdrawiam

moons
18-07-2011, 18:58
Do lampki idą trzy przewody. Stały plus, stały minus oraz minus po otwarciu drzwi.
Bezpiecznik oczywiście jest ten sam.
Pozdrawiam

endy55
18-07-2011, 20:00
Do lampki idą trzy przewody. Stały plus, stały minus oraz minus po otwarciu drzwi.
Bezpiecznik oczywiście jest ten sam.
Pozdrawiam

wlasnie po otworzeniu drzwi swiatlo mam a nie mam swiatla do "czytania" brak napiecia na przewodzie i chyba jednak zostanie szukanie po przewodach gdzie jest podpiety pod bezpieczniki

moons
18-07-2011, 20:19
Ale plus jest zawsze ten sam i przy lampce powinien być, bo pali Ci się lampka przy otwarciu drzwi.
Sprawdź tylko stały minus. A w ogóle masz podłączone do lampki trzy przewody? Któryś najbardziej kolorowy, pewnie pomarańczowy z jakimś kolorem to jest stały plus i on powinien być zawsze, niezależnie od drzwi czy innych rzeczy. Dwa pozostałe to czarne z jakimiś paskami, na jednym z nich powinno być zawsze przejście do masy a na drugim powinno się pojawiać przejście po otwarciu drzwi.
Pozdrawiam

endy55
18-07-2011, 20:35
tak sa 3 przewody jeden na stale do zarowki i dwa ida do przelacznika, czyli plus jest staly a sterowanie jest masa ???? powyzej lapki jest kabel przykrecony wychodzi ze to moze byc masa, jeszcze raz rozbiore i pospardzam miernikem przescia ktory to masa, myslalem ze na przelacznik ida plusy a nie masa
Dzieki za odpowiedz (jutro jak bede mial czas to przebadam miernikiem )

moons
18-07-2011, 20:40
Tak, lampka jest sterowana masą.
To co jest przykręcone nad lampką to jest raczej masa od grzanej szyby, ewentualnie antena. Wszystkie trzy przewody od lampki idą po słupku w dół do skrzynki bezpieczników.
Pozdrawiam

endy55
18-07-2011, 20:53
no wlasnie jezeli schodzi po slupku to teraz jak jak odszukac :( bo albo gdzies nie laczy albo jest kabel przelamany, grzanej szyby nie ma lub juz nie mam bo byla wymieniana ( jest oryginalana tylko rok wyzej niz samochod ) a jezeli masa jest stala to wystarczy podac ja i chyba nawet od tego punktu co widac przez lampke, kabel z tego idzie w wiazke razem z kablami od oswietlenia, gdyby nie ta podsufitka i plastiki to sprawa byla by prosta po kabelku do konca i wszytko bylo by jasne :)