Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Czy to webasto?


arcisz
30-05-2006, 07:58
Witam,

Ostatnio na przeglądzie trochę sobie poogladałem od dołu autko /Galaxy `97 1.9TDI/ i coś mnie zaciekawiło a mianowicie pod tylnim fotelem za kierowcą jest coś w rodzaju jakiejś nagrzewnicy. Wyglada, że ma odprowadzenie spalin ale przy żadnych kombinacjach z ogrzewaniem nie startuje.

Czy to jest ten układ, który dogrzewa silnik przy niskich temperaturach? Webasto to chyba nie jest bo nie mam do tego sterowania - tzn jest sterowanie na podbitce za kierowca, działa dopiero po włączeniu guziora na konsoli przy radiu i steruje toto nagrzewaniem/chłodzeniem w bagażniku.

Więc co to może być?

Pozdrawiam

leejones
30-05-2006, 21:12
coś w rodzaju jakiejś nagrzewnicy. Wyglada, że ma odprowadzenie spalin ale przy żadnych kombinacjach z ogrzewaniem nie startuje.

to jest Webasto, jeżeli nie masz dodatkowego sterownika (zegara) to Webasto odpala się samo poniżej zadanej temperatury, coś koło +5 do + 10 stopni (znajdziesz w innych postach) i jego zadaniem jest dogrzanie silnika w niskich temperaturach

jest sterowanie na podbitce za kierowca, działa dopiero po włączeniu guziora na konsoli przy radiu i steruje toto nagrzewaniem/chłodzeniem w bagażniku

to jest sterowanie tylną nagrzewnicą dość popularne w modelach z klimą manualną

Tak naprawdę to poczytaj dotychczasowe posty :fcp7 zanim zapytasz, a znajdziesz wszystko dość dokładnie opisane :fcp1

powodzenia

arcisz
31-05-2006, 10:34
Czytałem wszystkie posty w tym dziale ale nie miałem 100% pewności...

W każdym razie dzięki za pomoc.

pozdrawiam

[ Dodano: 2006-10-17, 07:11 ]
Podbijam temat z związku z cudem....

Czy aby na 100% samo się to dogrzewanie ma włączyć? Jeśli nie przez dodatkowe dogrzewanie /próbowałem całą droge do pracy/ to brak mi innej możliwości - nie mam żadnego sterowania od tego.
Dziś auto pokryte szronem, 1°C na wysokości 2,5m, na ziemi przymrozek. Szyby zamarźnięte więc temperatura dawno spadłą poniżej +5°C a dogrzewanie nie startuje.

Ma ktoś z Was jakieś schematy? Doświadczenie w walce z tym ustrojstwem? Bo coś mi się widzi, ze padło :fcp25 i trzeba zająć się tym... Od dołu idą przewody z wodą, rurka z paliwem a kable? Od środka kabiny? Jakoś ich nie dojrzałem i chyba trzeba na kanał skoczyć.

Może znacie jakiś kumaty warsztat na dolnym śląsku?