Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] Pali dużo oleju


DanielBdg
26-07-2011, 17:48
Witam, mam mały problem z samochodem mianowicie strasznie szarpie gdy jest zimny oraz pali dużo oleju ( kopci jak smok ). Tydzień temu były wymieniane uszczelniacze na zaworach. Co może jeszcze być do zrobienia??

Ford Mondeo MK1 1.8 DOHC 115 km, olej jaki leje to LOTOS Mineralny.

Emmm
26-07-2011, 17:57
Sprawdź kompresję z próbą olejową, może okazać się, że czeka Cię szlif cylindrów albo tańsza opcja, czyli wymiana silnika na używany.
Pozdrawiam

Dopiero zauważyłem jaki olej lejesz i utwierdzam się w przekonaniu, że cylindry masz już zjechane. Półśrodek to wymiana pierścieni, ale o ile choć trochę poprawi sytuację, to z pewnością na krótko.
Pozdro

DanielBdg
26-07-2011, 18:35
Tak myślałem, że olej musze zmienić... oki dzięki za odp

Emmm
26-07-2011, 21:28
Kolego ale problem nie tkwi w zmianie oleju, jeśli zastosujesz olej wyższej klasy to prawdopodobnie jeszcze pogorszysz sprawę. Problem tkwić może w luzach pomiędzy tłokami a nadmiernie wytartymi cylindrami.
Pozdrawiam

mascom
27-07-2011, 12:31
Ja bym rozglądał się za jakimś silnikiem w lepszym stanie. Tylko o ile będzie on lepszy? Teraz praktycznie każdy silnik z racji wieku musi mieć zrobione z 200-300tyś km. I czy będzie on lepszy? Może warto byłoby wyłożyć trochę gotówki i ratować to co jest? Jeśli nie, to radziłbym szukania lepszego silnika. Przez ten czas, jak już silnik jest padaką, można wlać do środka jakiś preparat uszczelniający - coś w stylu moto doktora. Będzie brał mniej oleju. Ale to tylko jeśli kolega nie ma planów naprawy tego silnika.

Emmm
27-07-2011, 13:06
Kupowanie używanego silnika to jak loteria, ale mimo wszystko uważam, że w przypadku starszych autek jest to najrozsądniejsze wyjście. Widziałem na Allegro SILNIK FORD MONDEO 1.8 16V SILVERTOP 1996 za jedyne 450 zł. Myślę, że jeśli Kolego dobrze poszuka, to znajdzie znacznie młodszy silniczek. Osobiście polecam z angola.
Pozdrawiam