Zobacz pełną wersję : Woda wewnątrz klapy bagażnika???


markosi
01-06-2006, 14:57
Odkąd kupiłem moje autko rok temu (fiestka 5drz. 1998) nie mogę się nadziwić jak woda dostaje się do wnętrza klapy bagażnika. Sprawa wygląda tak, że po deszczu kiedy podnosze klapę, z otworku znajdującego się na dole klapy (na lewo od zamka) wylewa się strumyczek wody. Nie byloby problemu, gdyby się to wylewało na zwnątrz, ale leci do bagażnika... Poza tym po podniesiemiu klapy do końca, zaczyna kapać po tylnej szybie od środka pozostawiając irytujące zacieki.
Czy ktoś ma pomysł którędy ta woda może się tam dostawać??? Bo przecież nie przez uszczelkę szyby. Zaznaczam, że do środka woda nie wlatuje, tylko do wnętrza klapy...
No i czy ten otworek w klapie przez ktory sie wszystko potem wylewa jest seryjny?

jackrzec
01-06-2006, 19:54
Uszczelka przy szybie jest temu winna. Woda przechodzi między uszczelką a blachą - znam to z doświadczenia, bo u mnie też tak było. Zmiana uszczelki + plus odpowiedni środek do smarowania uszczelek pomogła od razu

ralfo2
02-06-2006, 19:16
mam dokladnie to samo
o czym juz pisalem w innym watku

po duzych opadach jak otworze klape i jest mniej wiecej w poziomie tylna szyba to z dziurki w dolnej czesci klapy leje sie woda
dziurka jest drozna wiec nie wiem dlaczego tak sie dzieje i co jest powodem
z tym ze moje auto jest rok 2000 i jak widac Ford nie poprawil tego
niby to drobiazg ale strasznie wpienia

Arekk
04-06-2006, 18:29
ten sam problem jest u mnie - to jest wina uszczelki szyby tylnej i ewentualnie już ci rdza zjada ten rancik na którym sie uszczelka trzyma - to czesty problem w tych autkach :) pozdrawiam

WaaW
12-06-2006, 11:50
sprawdz jeszcze uszczelke pod trzpieniem wycieraczki, tez potrafi przepuszczac sporo wody

poniko
13-06-2006, 10:58
Zamiast wycinać, w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić szczelność przy uszczelce od wycieraczki, guma parcieje albo się wyrabia i akwarium gotowe. Tak na marginesie fajnie to działa podnosisz klapę i nic schylasz się a tu za chwilę dopiero się leje Ci na głowe lub plecy. :fcp26

Megakasa
19-06-2006, 21:21
Mialem to samo.
Pomoglo doklejenie gumki w gornej czesci kalpy bagaznika (chyba jakies doprowadzenie kabli).
Usterka usunieta :fcp4