Zobacz pełną wersję : Cos chrobocze


dekoder
01-06-2006, 18:47
Miesiac temu kupilem swojego pierwszego diesla i po dluzszym wsluchaniu sie w jego prace
wydaje mi sie ze cos chrobocze-rugocze sam juz nie wiem jak to nazwac z lewej strony od rozrzadu
Najbardziej to slychac przy zimnym silniku lub przy gaszeniu
Podczas jazdy na nizszych biegach i umiarkowanych obrotach w srodku samochodu rowniez jest to slyszalne i jest dosc glosno w kabinie
Przy wiekszych obrotach jakby mniej
Jak sadzicie czy moze to byc jakas rolka lub napinacz od rozrzadu albo innych podzespolow
ktore sa napedzane paskami
Narazie samochodem prawie nie jezdze bo szykuje sie do wymiany rozrzadu
Nie chcialem ryzykowac
Pytam Was co to moze byc bo jesli to co innego niz rozrzad to moglbym uczulic mechanika pod tym katem a zarazem zaoszczedzic sobie kosztow i ponownego diagnozowania

Za wszelkie rady bede dozgonnie wdzieczny :fcp29 :fcp1

Anubis
01-06-2006, 21:29
Jeśli to napinacz z paska alternatora, lub łożysko w alternatorze to możesz to sprawdzić tak, że zdejmij po prostu pasek alternatora i odpal silnik i jeśli to zniknie to będziesz wiedział, że to coś z tego, co odłączyłeś, a jak będzie dalej hałasować to może to być napinacz rozrządu, lub pompy wtryskowej. Sprawdź także stan oleju do wspomagania.

dekoder
02-06-2006, 17:59
Dzieki @Anubis
Na Ciebie mozna zawsze liczyc :fcp1
Nie bede tam jednak grzebal bo jakos strasznie ciasno
Tym bardziej ze za kilka dni prowadze auto do mechanika w celu wymiany rozrzadu
Zaproponowal mi paski ContiTech i napinacze SKF
To chyba dobry wybor-prawda :fcp9
Namowil mnie tez na wymiane uszczelniaczy na wale korbowym walku rozrzadu i jeszcze gdzies-nie pamietam
Co wy na to :fcp9
Pytam bo te uszczelniacze maja kosztowac cos kolo 200 zeta wiec troche za wszystko sie uzbiera
A moze jesli dobre zostawic je w spokoju

Anubis
02-06-2006, 20:30
Z tym sprawdzeniem to jest najwyżej 20 min roboty i naprawdę prosta sprawa, ale jak wolisz :fcp1 . Co do pasków to są to dobre paski, ale ja bym założył paski "Gates" (sam takie mam) bo są najlepsze :fcp4 , a napinacze SKF są bardzo dobre. Jeśli chodzi o uszczelnienia to może lepiej wymienić jak masz na to kasę i chcesz jeszcze trochę tym autkiem pojeździć. Ja tych uszczelnień nie wymieniałem i sam nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale póki co jest dobrze.

dekoder
02-06-2006, 21:53
A jaka moze byc cena tych uszczelniaczy
Czy moge teraz jakos zdjagnozowac ich stan

mdcs
02-06-2006, 22:39
A może chrobocze Ci łożysko wałka sprzęgłowego (typowe w fordowskich 1,8D).

dekoder
03-06-2006, 20:32
Raczej nie bo wydaje mi sie ze ten odglos wydobywa sie z lewej strony silnika

mdcs
03-06-2006, 23:45
A nie pompa wody czasem?

dekoder
04-06-2006, 17:38
W piatek jade na warsztat wiec mysle ze wszystko sie wyjasni :fcp22